TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Мурињо до Погба: Мојата доверба не е бесплатна

Екипа - тукушто објавено

Затегнатите односи меѓу Жозе Мурињо и Пол Погба продолжуваат и по дуелот во Севилја, на кој Португалецот го остави својот најскап фудбалер на клупата за резерви. Стратегот на Манчестер јунајтед на денешната прес-конференција во пресрет на дербито со ...

Ќе ја продолжи соработката: Пеп добива нов подобрен договор од Сити

Дерби

Погба има клаузула со која може да се врати во Јувентус со попуст

Sport 1

Голем удар за Манчестер Сити пред финалето со Арсенал

Спортклуб

Спортски Дерби СуперСпорт Спортски Спортклуб Спортклуб SportMedia Спортски

70 поврзани вести »

Кристијан Абијати: Со задоволство би го заборавил последниот натпревар против Арсенал

Спортски - пред: 2 часа

Тим менаџерот на Милан, Кристијан Абијати очекува добар натпревар против Арсенал во Лигата на Европа. Ждрепката сакаше Милан и Арсенал да се сретнат во 1/8 финалето од Лигата на Европа, еден од двата големи фаворити за освојување на ова ...

Ле: Милан и Арсенал ќе се судрат во 1/8 финалето

Телма

Милан - Арсенал дербито во осминафиналето во Европа Лигата

Сител

Арсенал и Милан во осминафалното дерби на Лига Европа

Тера

Gol.mk Нова ТВ Алфа Дерби Спортски Екипа Дерби Gol.mk

53 поврзани вести »

Koи го „лови“ Икарди?

ЗаЗабава - тукушто објавено

Екипата на Интер по крајот на оваа натпреварувачка сезона најверојатно ќе остане без услугите на својот капитен и најдобар напаѓач, Мауро Икарди особено ако клубот не обезбеди пласман во Лигата на ...

Икарди во Париз: „Светците“ кешираат 110 милиони

Спортски

ПСЖ најде замена за Кавани: Интер за Икарди ќе добие 110 милиони евра?

Sport 1

Познатите се двата гиганти кои го „ловат“ Икарди

Дерби

TopSport А1 On Спортклуб Екипа Спортски Шеталиште Gol.mk Спортски

20 поврзани вести »

Велинов: Овој Работнички може да го изненади Вардар

Gol.mk - пред: 38 мин

Екипата на Работнички по поразот од Пелистер во минатото коло оди на мегдан со актуелниот првак Вардар, а Стојанче Велинов верува дека „романтичарите“ може да го изненадат градскиот ривал во меѓусебната пресметка.

Блажевски после „стотката“: Најсреќен момент ми беше пласманот во Л.Е.

Вардар

Велинов: Работнички може да го изненади Вардар

Екипа

Саботно рандеву на градските ривали - Работнички и Вардар играат утре од 14 часот

SportMedia

Вардар Вардар Sport 1 Вардар Репортер Gol.mk Sport 1 СуперСпорт

23 поврзани вести »

Газдата на Остерсунд како Нострадамус

Оff.net - пред: 4 часа

Младиот претседател на чудесниот шведски клуб Остерсундс, пред еден месец на гала вечер по повод доделување награди на најдобрите спортисти во Шведска во изминатата година, рекол: „Ќе го победиме Арсенал“.

Венгер застана зад Вилшир по жестокиот напад на Кин

Дерби

Рој Кин жестоко по Вилшер, Арсенал и Венгер: Арсенал е совршен пример како НЕ треба да играте!

Спортски

Остерсунд - клубот кој “без историја и идеи“ ја освои Европа

Оff.net

Сител Спортклуб А1 On SportMedia Спортклуб Стандард МКД Sport 1

29 поврзани вести »

Моментот кога полицаецот колабираше пред Сан Мамеш (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 5 часа

Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Спартак однесоа човечки живот, полицаец почина од срцев удар а камерите го уловија моментот кога тој колабираше пред Сан Мамеш Реваншот помеѓу Атлетик Билбао и Спартак Москва во Лига Европа ...

Полицаец почина од срцев удар додека навивачите се тепаа по улици во Билбао

Кајгана

Видео: Почина полицаец погоден со факел во навивачките судири во Билбао

Канал5

Убиен баскиски полицаец по хулиганска пресметка во Билбао

Шеталиште

Спортски Дерби Спортклуб Оff.net Спортклуб SportMedia Дерби TopSport

34 поврзани вести »

ФА започна постапка против Гвардиола поради подршката за Каталонија

Sport 1 - тукушто објавено

Менаџерот на Манчестер сити е обвинет од Фудбалската асоцијација на Англија за прекршување на кодексот за спортска опрема и рекламирање. Постапката е започната поради жолтата лента што Гвардиола ја носел на облеката, која според ФА е политичка ...

ВИДЕО: Ултрасите на ПСЖ ги мотивираа фудбалерите за реваншот со Реал Мадрид

Gol.mk - пред: 16 мин

Мала група од најтврдокорните навивачи на ПСЖ се сретнаа со неколку фудбалери за да им дадат екстра мотивација во пресрет на реваншот со Реал Мадрид во осминафиналето од Лигата на шампионите (ЛШ).

Ултрасите на ПСЖ ги „мотивираа“ играчите пред дуелот против Реал Мадрид (ВИДЕО)

Sport 1
2 поврзани вести »

Гатузо во следните 20 дена треба да докаже дека е тренер за Милан

Sport 1 - пред: 3 часа

Поранешниот член на последната европска шампионска генерација на Милан, Џенаро Гатузо, сега кормилар на „росонерите“ ја крена самодовербата на миланскиот великан, кој има серија од 11 меча без пораз и сè уште шанси да се избори за место во Лигата на ...

Гатузо сега треба да се покажеш! – „Пекол“ за Милан во наредните три недели!

Спортски

Пекол за Милан во следните три недели

Спортклуб

ОФИЦИЈАЛНО: Мунтари ја мина пробата и потпиша за Депортиво Ла Коруња

Gol.mk

А1 On Дерби Спортски Локално Слободен Печат Кумановски м. Кумановски м. Идивиди

12 поврзани вести »

Салах вети титули за Ливерпул: Мојот сон е да…

Дерби - пред: 2 часа

Ливерпул брзо испадна од Лига и ФА Купот, но затоа добро се држи и напредува во двете најважни натпреварања, Премиер лигата и Лигата на шампионите. Во домашниот шампионат е на добар пат да обезбеди пласмам во Топ 4 и со тоа место во најелитното ...

Салах: Сонувам за титула во Премиер-лигата со Ливерпул

Екипа

Салах како Џерард: Египетскиот „Меси“ ги купи „црвените“!

Спортски

Она кога Салах ќе ви дојде во вашиот локален ресторан за брза храна (ВИДЕО)

24Фудбал

Локално

5 поврзани вести »