TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Бобан Николов во дресот на Видеотон очекува уште подобри игри

SportMedia - тукушто објавено

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов го облече дресот на унгарскиот тим Видеотон. Играчот за врска реши да го напушти Вардар и да оди во странство, а како следна дестинација ја одбра Унгарија.

Видеотон официјално го претстави Николов

Дерби

Николов претставен како големо засилување за Видеотон

Екипа

Николов официјално промовиран во Видеотон: Дојдов за да ја освојам титулата!

Sport 1

Спортклуб СуперСпорт Gol.mk Спортски

8 поврзани вести »

Реал Мадрид доби нов капитен на „Бутарке“ (Фото)

Дерби - пред: 35 мин

Реал Мадрид оваа вечер го игра својот прв меч од четвртфиналето во Копа дел Реј, а она што се најде во прв план меѓу фановите на „кралскиот клуб“ е сликата која дојде од стадионот „Бутарке“ на самиот старт на мечот против Леганес .

Роналдо лут: Не се проблем парите, туку статусот!

Gol.mk

Роналдо и Перез ќе потпишат „развод“

SportMedia

Неочекувано: Навивачите на Реал го кажаа своето – Роналдо, оди си!

Спортклуб

Дерби Sport 1 Кајгана Спортски Дерби Sport 1 СуперСпорт Спортски

40 поврзани вести »

Пике на продажба за половина милијарда евра

Канал5 - пред: 39 мин

,,Само “ 500 милиони евра е цената по која ,,Барселона “ би можела да го продаде Жерар Пике. Жерар Пике останува во каталонскиот тим до 2022 година . Фудбалскиот клуб ,,Барселона “ во официјалното соопштение објави дека поставил откупна клаузула за ...

Пике стави потпис на нов договор и откупна клаузула од 500 милиони евра

Спортски

Пике во Барса до 2022 година, откупната клаузула изнесува 500 милиони евра

Gol.mk

Тер Штеген го истрола Пике за продолжувањето на договорот со Барселона (Фото)

Дерби

Sport M СуперСпорт Кајгана Спортклуб Стандард Слободен Печат ЗаЗабава СуперСпорт

30 поврзани вести »

Бомба од „Емирати“

СуперСпорт - пред: 1 час

Новинарот на Скај Спортс и поранешен член на Арсенал, Алан Смит изјави дека Озил е блиску до потпишување на продолжување на соработката со тимот на Арсенал. Актуелниот договор на германскиот интернационалец со Арсенал истекува ова лето, а за ...

„Милионерите“ сериозно си поигруваат со нервите на Венгер и „Топчиите“

Спортски

„Милионерите“ без Обамејанг отпатуваа за Берлин, се ’крчка’ трансферот во Арсенал

Екипа

Венгер ќе добие удар: Дортмунд го негира трансфер тврдењето на „професорот“

Спортклуб

Стандард Дерби Спортски Стандард Точка Спортски Sport 1 Спортски

21 поврзани вести »

Челси размислува за изненадувачки трансфер на подзаборавениот Крауч

Дерби - пред: 16 мин

Челси размислува за изненадувачки трансфер на 36-годишниот напаѓач на Стоук Питер Крауч во јануарскиот преоден рок, објавија неколку англиски медиуми. „Сините“ разгледуваат неколку опции, бидејќи нивната прва желба, напаѓачот на Вест Хем Енди Керол, ...

Стариџ заминува во Серија А, но не таму каде што очекуваа сите!

СуперСпорт

Стариџ спремен да замине, три клуба во игра, но…

Спортски

Интер со понуда за позајмица за Стариџ, но Ливерпул има други планови за напаѓачот

Дерби

Шеталиште Точка

6 поврзани вести »

Гвардиола пресече: Пристигнува големо засилување од Шпанија

Спортски - пред: 3 часа

Манчестер Сити игра фантастична сезона и е лидер во Премиер лигата, но Гвардиола сака додатно да го засили тимот во јануарскиот преоден рок. Англиските медиуми пренесуваат дека „граѓаните“ ќе се обидат до крајот на зимскиот преоден рок да го ...

Алекс Сандро е прескап, Конте ќе купува лев бек од Рома

Екипа

Ништо од Икарди: Конте најде напаѓач во соседството!

СуперСпорт

Конте најде решение, пристигнува Бразилец во Челси!

СуперСпорт

Gol.mk Дерби СуперСпорт Стандард Спортски Кајгана Дерби Sport 1

21 поврзани вести »

Пресврт: Мина го доби бројот, а Кутињо остана без „седумката“ – Ја чуваат за новата трансфер „бомба“!

Спортклуб - пред: 1 час

Толкава сага поради број на дресот досега не сме виделе… Новиот фудбалер на Барселона Јери Мина и официјално ќе го носи дресот со бројот 24. Каталонските медиуми истакнуваат дека Мина ја продолжил традицијата на бројот 24 кои хронолошки ја носеле ...

Таткото го откупи договорот на синот за два милиони евра

SportMedia - пред: 3 часа

Легендарниот романски голгетер Ѓорге Хаџи го направи можеби најчудниот трансфер во јануарскиот преоден рок. Хаџи кој е директор и тренер на романскиот тим Виторул, реши да го откупи договорот на својот син, Јанис Хаџи, кој досега го носеше дресот на ...

Најлудиот трансфер оваа зима: Легендарниот фудбалер си го откупи синот од Фиорентина

Спортски
2 поврзани вести »