TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Гореше Амстердам - Ајакс го доби големото Класикер дерби протов Фејенорд (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 17 часа

Се менуваат генерациите, се менуваат и тимовите, но традицијата во холандскиот фудбал и понатаму трае. Ајакс е газда во големото дерби Класикер, а тоа го потврди и со денешниот триумф од 2-0 над Фејенорд.

ВИДЕО: Шампионот пак немоќен, Ајакс го доби големото холандско дерби со Феенорд!

Gol.mk

Феенорд потврди, Ван Перси се враќа „дома“

Екипа

Легендарниот напаѓач по 14 години се враќа дома

SportMedia

Шеталиште TopSport

6 поврзани вести »

Спектакл во Шпанија: Даде гол од своја половина! (видео)

Спортски - пред: 17 часа

Голманот на шпанскиот второлигаш Луго, Хуан Карлос стана хит поради голот кој го постигна на натпеварот против Спортинг Хихон. Неговиот тим водеше со 2:1 во 80-та минута, кога Карлос од својата половина, во намера да дегажира го совлада својот ...

Гол на сезоната? Голманска „ракета“ од 70 метри (Видео)

TopSport

Гол што ја обиколи Шпанија: Голманот на Луго го „поздрави“ својот колега со ремек-дело од 70 метри! (Видео)

Дерби

(ВИДЕО) Готово е, го имаме голот на годината: Голман погоди од 65 метри во шпанската втора лига

Спортклуб
4 поврзани вести »

Гатузо: Почнаа да се гледаат резултатите од мојата работа

Дерби - пред: 12 часа

Тренерот на Милан Џенаро Гатузо беше задоволен од неговите играчи по победата од 2:1 на гостувањето против Калјари. Гатузо призна дека примениот гол бил грешка на голманот Џиџио Донарума, но вели дека потоа младиот чувар на мрежата се искупил со ...

Најавуваа нова европска сила, а на крајот видовме само „прав и пепел“

Sport 1
2 поврзани вести »

ФОТО: Златан Ибрахимовиќ се пофали со нова тетоважа и ги импресионираше фановите

А1 On - пред: 12 часа

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ на Инстаграм се пофали со својата нова тетоважа која што ги импресионираше фановите. Најновата тетоважа на Швеѓанецот е вистинско уметничко дело – лав составен од различни детали и ...

ФОТО: Златан Ибрахимовиќ се пофали со нова тетоважа и ги импресионираше фановите

Sport M
2 поврзани вести »

ВИДЕО: Роналдо доби расекотина на лицето, па со телефон проверуваше колку е повреден

Gol.mk - пред: 14 часа

Најдобриот светски фудбалер за изминатата година, Кристијано Роналдо, постигна два гола во мрежата на противникот, но и се здоби со повреда на лицето на мечот против Депортиво Ла Коруња. По еден дуел со Фабијан Шар, Португалецот се здоби со ...

Лацио потврди колку изнесува и за кого важи откупната клаузула на Де Врај

Дерби - пред: 14 часа

Зборувајќи по победата на Лацио од 5:1 против Киево, спортскиот директор на „небесно-сините“ Игљи Таре ги искоментира трансфер шпекулациите околу Стефан де Врај. Тој потврди дека Холанѓанецот ќе потпише нов договор со римскиот клуб во кој што ќе има ...

Хамбургер му врачи отказ на тренерот Маркус Гисдол

Gol.mk - пред: 14 часа

Единствениот бундеслигаш кој никогаш не ја напуштил елитата, Хамбургер денес му врачи отказ на тренерот Маркус Гисдол. По вчерашниот домашен пораз од Келн со 0-2, 48-годишниот тренер го загуби тренерското место.

Конте: Мората има глупав проблем

Дерби - пред: 15 часа

Алваро Мората дефинитивно не ги доживува најдобрите денови во својата играчка кариера, не само поради бавната аклиматизација, туку и поради недостигот на самодоверба кој е се поочигледен во последно време.

Ристевски од Победа се сели во Тирана, прилепчани се засилија со Лога

Екипа - пред: 15 часа

Дефанзивецот на Победа, Александар Ристевски ги напушти редовите на прилепскиот прволигаш и својата кариера ја продолжува во албанскиот второлигаш Тирана. 25-годишниот Ристевски се очекува наредниве денови да го официјализира трансферот во лидерот ...

ВИДЕО: Роналдо во крв – неговото излегување од тере е хит на интернет

Спортклуб - пред: 15 часа

Најдобриот фудбалер на светот за 2017 година, Кристијано Роналдо денес конечно го прекина голгетерскиот пост, откако во средбата против Депортиво погоди на два наврати. „Кралевите“ славеа со високи 7-1, а Португалецот стрелаше во 78.