TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Брага е апсолутен ХИТ: Го „одби“ Роналдо, а го „избра“ Лукиќ!

Спортски - пред: 14 часа

Португалскиот прволигаш Брага на интересен начин и соопшти на јавноста кои се новите две засилувања доведени во зимскиот преоден рок. Брага за таа прилика ја искористи мобилната апликација „Tinder“, која на многубројните корисници во светот им служи ...

Брага е апсолутен ХИТ: Го „одби“ Роналдо, а го „избра“ Лукиќ!

Таратур
2 поврзани вести »

Кристал Палас пазари од Интер

СуперСпорт - пред: 13 часа

Како што пишува „Калчомеркато“ од редовите на Кристал Палас пројавиле интерес за играчот на Интер, Едер. Од Кристал Палас се подготвени да понудат околу 10 милиони евра за услугите на италијанскиот репрезентативец.

Шок за младата надеж на „милионерите“: Човекот кој многу ветуваше го чека нова долга пауза

Спортски - пред: 14 часа

Бекот на Борусија Дортмунд ги скина лигаментите на глуждот. Можеби дел од вас веќе и го заборавија, Ерик Дурм. Германскиот бек кој пред неколку години се проби во првиот тим на Борусија Дортмунд и сите очекуваа тој да биде одлична замена за Марсел ...

Од хулиган на стадион, заврши на психијатриско лечење

SportMedia - пред: 15 часа

Еден од шестмината Хрвати кои беа вмешани во крвавиот инцидент што се случи за време на дербито меѓу Партизан и Црвена Звезда, од стадион, заврши во болница, па во затвор, а сега е на психијатриско лечење.

Играше во Тотенхем и Ливерпул, а дали сега ќе заигра во Челси?

СуперСпорт - пред: 18 часа

Тренерот на Челси, Антонио Конте во финишот на преодниот рок сака да го засили нападот, а најново име на листата е Питер Крауч. Фудбалерот на Стоук не беше во плановите на Италијанецот, а откако се откажа Конте од повредениот Керол, тој ќе мора да ...

На повидок сензација: Питер Крауч ќе го „спасува“ Конте

Спортклуб

Челси размислува за изненадувачки трансфер на подзаборавениот Крауч

Дерби
3 поврзани вести »

Најденов асистент за полска Корона

Gol.mk - пред: 14 часа

Македонскиот интернационалец Бојан Најденов настапи за полскиот тим Корона Киелце на пријателски средби и успеа да го импресионира стручниот штаб со неговата игра и една асистенција. Корона имаше негатива на полувреме од 1-2, но сепак, на тест-меч ...

ФОТО: Емотивното писмо на Роналдињо за збогум на фудбалот

Gol.mk - пред: 16 часа

Пред неколку дена, фудбалот ја доби вестa дека во пензија замина големиот виртуоз Роналдињо, кој пленеше со својата насмевка и пасија на фудбалските терени. Играше за многу големи екипи, но својата слава ја достигна во Барселона.

Одиме се погоре на ФИФА листата – Еве за колку напредуваше Македонија овој месец (фото)

Турлитава - пред: 17 часа

Maкедонската фудбалска репрезентација има нов скок на најновата ФИФА ранг листа. Македонија напредуваше за нови три места и моментално се наоѓаме на 73-тото место на листата. Тоа се должи пред се на одличните настапи на Македонија во квалификациите ...

Добар почеток на годината: Македонија скокна три места на ФИФА-листата!

Sport 1

Македонија со нов скок на ФИФА ранг листата

Спортски

Македонија напредуваше три места на ФИФА ранг листата

МРТ

Gol.mk 24Фудбал Екипа Дерби SportMedia Канал5 Шеталиште Курир

15 поврзани вести »

Милан се ослободува од „вишокот“, Густаво Гомез на позајмица во Бока јуниорс

Екипа - пред: 16 часа

Дефанзивецот на Милан, Густаво Гомез е првиот играч кој го напушта калчолигашот во зимскиот преоден рок, Бока јуниорс ги договори условите за позајмување на фудбалерот. Гомез во следните 18 месеци ќе биде позајмен на аргентинскиот гигант, како ...

Лигата на шампиони добива нов формат, а најголеми добитници се топ 4 лигите!

Sport 1 - пред: 17 часа

Лигата на шампиони е најсилното европско натпреварување кое се оддржува од 1992 година, а како што беше најавено, од сезоната 2018/2019 стапува на сила новиот формат. Денес се појавија информации за тоа како ќе изгледа новиот формат на ...