TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Жоао Марио го одбил Вест Хем

СуперСпорт - пред: 21 часа

Како што пишува Скај Италија, играчот на Интер, Жоао Марио ја одбил понудата за шестмесечна позајмица во редовите на Вест Хем. Интер го донесе Португалецот во 2016 година за 40 милиони фунти од редовите на Спортинг Лисабон, а оваа сезона Жоао Марио ...

Промашувањето од 45 милиони евра на Интер пред трансфер во Премиер лигата

Спортски

Вест Хем сакаат 20 милиони фунти за Керол

Стандард

Керол сепак нема да се пресели во Челси?

Точка

Шеталиште

5 поврзани вести »

Батсуаи сигурно заминува од Челси оваа зима

СуперСпорт - пред: 21 часа

Скај Спортс известува дека напаѓачот на Челси, Мичи Батсуаи со сигурност ќе замине од клубот оваа зима. Белгискиот интернационалец ќе бара повеќе минути во Севилја или Вест Хем со цел да обезбеди место во репрезентацијата на Белгија за претстојното ...

Клубови кои најдобро плаќаат: Барселона е на врвот, а ултрабогатиот ПСЖ е - дури шести!

Sport 1 - пред: 22 часа

Во светот на фудбалот се „вртат“ неверојатни суми за трансфери и бонуси на фудбалерите, но УЕФА ни ги открива бројките за плати, кои ги одвоиле клубовите и тие воопшто не се мали. На врвот на листата е Барселона, а „длабоко“ под нив се останатите ...

Официјално истражување на УЕФА: Барса „фрла“ најмногу пари за плати

Стандард
2 поврзани вести »

Реал е прв, а меѓу најдобрите 400 се и Вардар, Шкендија и Работнички...

Н.Македонија - пред: 21 часа

На листата на ИФФХС за 2017 година на најдобрите 400 тима, Вардар и Шкендија се подобри од, на пример, Хајдук, Панатинаикос, Фиорентина, Ајнтрахт, Глазгов, ПСВ, Феенорд, Лестер, Нант..., а зад Работнички се на пример и Мајнц, Торино, Спарта, Кристал ...

Симоновски по одличната сезона во Лахти направи трансфер во Романија

Gol.mk - пред: 23 часа

Македонскиот интернационалец, Марко Симоновски, својата кариера ќе ја продолжи во Романија, откако вчера постигна договор со тимот на Сепси. Голгетерот во редовите на романскиот прволигаш премина од фински Лахти, каде во ланската сезона беше еден од ...

Симоновски се пресели во Романија

24Фудбал

Симоновски кариерата ја продолжува во Романија

СуперСпорт

Нов ангажман за напаѓачот: Симоновски од Финска летна во Романија

Дерби

Екипа SportMedia

6 поврзани вести »

Втората англиска лига е погледана од Првата шпанска!...

Н.Македонија - пред: 21 часа

За сезоната 2016/2017 на врвот според посетата на мечевите е англиската Премиер-лига, а потоа следуваат Бундес-лигата, Чемпионшип, Ла лига, Серија А, а меѓу десетте најгледани е и Третата англиска лига (пред првата Португалска, на пример) Дивизијата ...

Да, да: Чемпионшип е погледан од Примера!

Спортклуб
2 поврзани вести »

Лотито: „Знам колку вреди СМС, не е на продажба„

Sport M - пред: 20 часа

Сопственикот на Лацио, Клаудио Лотито, изјави дека СМС (Сергеј Милинковиќ Савиќ) не е на продажба. Колку вреди Сергеј? Баш ми е гајле, Сергеј не е за продажба, изјави Лотито за италијанскиот весник “Кориере дело Спорт”.

Видео: Што ли правеше видео асистенетот!? – Стигна потврда дека Челси против Норвич беше „украден“!

Спортски - 18.01.2018

Од поодамна не сме виделе толку лоша судиска претстава како на натпреварот помеѓу Челзи и Норвич 1:1 (5:3) во вториот натпревар од третото коло во ФА Купот. Челзи помина тешко. Откако првиот натпревар аврши без победник 0:0, следуваше „реприза“ на ...

Конте: Мојата идеја беше јасна, а тоа е да поминеме понатаму

Спортски

Челси со драма и пенали го елиминира Норвич во ФА купот (Видео)

Дерби

Челси со два играчи помалку се спаси од срам и тоа на – пенали (ВИДЕО)

Sport 1

Gol.mk Екипа БркајРабота

7 поврзани вести »

Неверојатен трансфер: Лајпциг даде 20 милиони евра за 16-годишен талент!

Sport 1 - пред: 22 часа

Лајпциг, единствениот тим кој претставуваше мала закана за Баерн Минхен во Бундеслигата, понуди неверојатни 20 милиони евра за 16-годишен фудбалски талент на Бенфика. Станува збор за Умар Ембало, кој е доминантен во својата категорија помеѓу ...

ТОП 10 потенцијални трансфери на денот

Спортски - пред: 1 ден

Денес повторно ви ја носиме стандардната рубрика топ 10 потенцијални трансфери на денот според страницата „Football Whispers“. Најизгледен е трансферот на Констатинос Стафилидис од Аугусбург во Стоук, веднаш зад него се Стивен Најсмит од Норвич во ...

Целосно неочекуван трансфер, па кој го очекуваше ова од ПСЖ?

СуперСпорт
2 поврзани вести »