TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Легендарниот Хаџи за директорот на Фиорентина: Корвино е поголем диктатор и од Чаушеску

Дерби - пред: 18 часа

Романската фудбалска легенда Георге Хаџи не штедеше критики на сметка на Панталео Корвино, спортскиот директор на Фиорентина од чиј однос останал зачуден минатата година. Синот на Хаџи, Јанис, се пресели во Фиорентина во јуни 2016 година, но ...

Дваесет отсто од популацијата на Исланд побарале карти за Светското првенство во фудбал

А1 On - пред: 18 часа

Фудбалската репрезентација на Исланд за прв пат во нивната историја се пласира на Светско првенство во фудбал, а очигледно фановите се желни да ја гледаат својата репрезентација во живо. За билети за натпреварите на Исланд против Аргентина, Нигерија ...

Реакција на ФФМ: Парите се тие, ама потрошени се за повеќе онлајн-проекти

Sport 1 - пред: 20 часа

Во врска со текстот „ ФФМ за својот сајт во 2017 година потрошила 100.000 евра, а сега ќе прави нов!? “ Фудбалската федерација на Македонија појаснува во врска со средствата наменети за информирање на јавноста и електронските канали кои ги сервисира ...

ФФМ за својот сајт во 2017 година потрошила 100.000 евра, а сега ќе прави нов!?

Sport 1
2 поврзани вести »

Кристијано Роналдо е номиниран за наградата „Најдобар Португалец во 2017“

СуперСпорт - пред: 17 часа

Напаѓачот на Реал Мадрид заедно со Патрицио и Силва ќе се бори за наградата за најдобар Португалец на годината. Кристијано Роналдо е еден од трите кандидати за оваа награда, а освен Роналдо кој ја доби наградата во 2016 година, сега во конкуренција ...

(ФОТО) Огромен шок за Барса во Лондон: Меси е повреден?!

Спортклуб - пред: 19 часа

Најдобриот играч на Барселона Лионел Меси можеби нема да биде подготвен за првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите со лондонски Челзи. Наводно, Аргентинецот на еден од тренинзите бил снимен како се држи за задната ложа и медиумите ...

ВИДЕО: Чеферин по гостувањето во Скопје – Македонија е значаен партнер во решавањето на проблемите на модерниот фудбал!

Екипа - пред: 21 часа

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин за време на отворањето на новиот објект во рамките на комплексот „Куќа на фудбалот“ јасно ја потенцираше довербата која ФФМ ја ужива во европски рамки како сериозен партнер за решавање на проблемите со кои ...

Чеферин: Македонија има уникатна шанса да игра на ЕП преку Лига на Нации (Видео)

SportMedia
2 поврзани вести »

Во Шпанија се мести „на ангро“, уапсени 20 лица

Сител - пред: 21 часа

Битката против местењето на фудбалски натпревари се разгорува. За таа цела одредени федерации но полициски бироа ангажираат најразлични експерти кои прават анализи и следат коефициенти. На тој начи шпанската полиција откри шема за местење натпревари ...

Во Шпанија откриена шема за местење натпревари

Идивиди

Во Шпанија уапсени повеќе од 20 лица за местење на фудбалски натпревари

Канал5

Во Шпанија откриена шема за местење натпревари

Кумановски м.
4 поврзани вести »

Каква срамота во Португалија, се играше додека Спортинг не победи! (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 20 часа

Спортинг Лисабон на нашиот Стефан Ристовски со 2-1 синоќа победи на гостувањето кај Тондела, домаќините со право беа бесни на судиите кои го продолжија натпреварот се додека фаворитот не даде гол.

Треневски ќе почека за нов почеток во Дечиќ - Невреме го одложи комплетното коло во Црна Гора

SportMedia - пред: 20 часа

Виктор Треневски ќе почека за нов почеток во Дечиќ, а дождот и невремето го одложија и неговиот кам-бек во Црна Гора и комплетното прво пролетно коло воп најсилната лига во оваа земја. Треневски зимово пак се врати на кормилото на Дечиќ и денеска ...

ФА покрена дисциплинска постапка против Агуеро, Аргентинецот се соочува со драстична казна!

Gol.mk - пред: 21 часа

„Малиот“ Виган Атлетик синоќа направи големо изненадување во најмасовното англиско фудбалско натпреварување ФА Купот, откако на свој терен со 1-0 го елиминира фаворизираниот Манчестер Сити.