TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Тиквеш со нов тренер и пет засилувања ги стартуваше зимските подготовки

Gol.mk - пред: 23 часа

Екипата на Тиквеш со нов тренер и пет засилувања ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната на ВМФМ – Исток. Клубот со седиште во Кавадарци вчера ги стартуваше зимските подготовки под палката на новиот тренер новиот тренер Методи ...

ФОТО: Навивачите на ПАОК со нови навреди за Македонија

Спортклуб - 22.01.2018

Навивачката група на ПАОК која се нарекува Гате 4 повторно, по којзна кој пат ја навреди нашата држава. Грчките навивачи на дуелот од тамошната Прва лига кој се одигра вчера помеѓу ПАОК и Смирнис (3-0), истакнаа транспарент на кој пишуваше: ...

Изведувај ти колку сакаш, црвен картон не ти бега

Оff.net
2 поврзани вести »

Што им направи бе дете?

Оff.net - пред: 23 часа

Во Доха се игра Интерконтинентален Куп за играчи до 17 години, а меѓу екипите кои учествуваат се Милан, ПСЖ, Тотенхем и Фенербахче. Внимавајте што дриблер извади Бенфика. Се вика Хуго Нунес, роден 2001-ва.

Кратка анализа на фудбалските случувања ширум Европа

Скопје24 - пред: 23 часа

Викендов бевме сведоци на интересно фудбалско коло, со многу голови и неколку изненадувања. Во Англиската премиер лига немаше изненадувања, Манчестер Сити издвојува лесна победа над Њукасл и се зацврсти на лидерското место во Англискиот шампионат.

Диего Коста на принудна пауза

Дерби
2 поврзани вести »

Интер кризира: Веќе седум меча не знае што ли беше тоа победа

Спортклуб - 22.01.2018

Поранешниот италијански и европски првак Интер сезонава конечно добро тргна и голем дел од есенската полусезона беше лидер во Серија А. Но кај избраниците на Луџијано Спалети дојде до голем пад, по што „нераѕурите“ влегоа во криза.

Голман ти не треба да браниш

Оff.net - пред: 1 ден

Хуан Карлос од шпанскиот второлигаш Луго изгледа треба почесто да глуми Мануел Ноер, барем кога има шанса како во вакви прилики. Дечкото така нон шарлантно ја опали од своја половина, што дел од играчите кои тргнаа да му честитаат се држеа за ...

Спектакл во Шпанија: Даде гол од своја половина! (видео)

Спортски

Гол на сезоната? Голманска „ракета“ од 70 метри (Видео)

TopSport
3 поврзани вести »

Работнички подобар од Борец (0-3) на тестот во Велес

Екипа - 21.01.2018

Работнички убедливо го победи второлигашот Борец со 0-3 на пријателскиот натпревар што се одигра денеска во Велес. Ова беше прва проверка на формата за „романтичарите“ во текот на зимските подготовки, а тренерот Горан Станковски, кој им даде можност ...

Работнички тестира со Борец пред заминување во Анталија

Gol.mk

Работнички со победа ги стартуваше подготовките

СуперСпорт

Работнички со триумф ги стартуваше подготовките, рутински совладан Борец

Gol.mk

SportMedia

5 поврзани вести »

„Росонерите“ ја освоија Сардинија: Кеси за шест минути му донесе победа на Милан (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.01.2018

Франк Кеси, репрезентативецот на Брегот на Слоновата коска вечерва е херој на поранешниот италијански и европски првак Милан, откако со два гола на Сардинија направи пресврт и му донесе важен триумф на својот тим против Калјари (2-1) со кој ...

Кеси се погрижи за пресврт и втора победа во низа на Милан (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Милан конечно врза победничка серија, Кеси донесе пресврт и три бода кај Каљари

Gol.mk

Милан триумфално против Каљари!

Екипа
4 поврзани вести »

ВИДЕО: Прво, па машко – Туран дебитираше за Башакшехир со еврогол

Спортклуб - 21.01.2018

Турскиот репрезентативец Арда Туран кој се реши да се врати во својата татковина, веќе на своето деби за Башакшехир по трансферот од Барселона го запиша својот дебитантски гол. Туран на својот прв меч во новиот клуб постигна еврогол откако му беа ...

Мајсторија на Арда на неговото деби за Басакшехир (видео)

СуперСпорт

Не заборавил да игра: Туран на дебито постигна прекрасен погодок за Башакшехир (Видео)

Дерби

Видео: Арда Туран дебитираше со еврогол!

Спортски
4 поврзани вести »

Ватфорд ја пронајде замената за Силва, Хави Грaсија нов менаџер на премиерлигашот

Gol.mk - 22.01.2018

Искусниот шпански стратег, Хави Грaсија, и официјално е нов менаџер на премиерлигашот Ватфорд. Вчера, тимот од „Викериџ“ поради лошите игри, а пред сè резултати, ја раскина соработката со сега веќе поранешниот менаџер, Марко Силва, па експресно го ...