TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошарка

Пелистер ја намачи Блокотехна, Струмица конечно дојде до втората победа

Sport 1 - пред: 3 часа

Кошаркарите на Блокотехна продолжија да му дишат во врат на неприкосновениот лидер во Првата лига Работнички, откако вечерва, далеку потешко од очекувањата, дојдоа до триумф на гостувањето кај Пелистер (73-67).

Струмица ги скроти „соколите“, Блокотехна го искачи Пелистер

Gol.mk

Блокотехна победнички низ Битола: Триумф над Пелистер (67-73)

Екипа

Блокотехна лесно го искачи Пелистер

SportMedia

SportMedia Екипа

6 поврзани вести »

ЛЕБРОН СИ ПРИЗНАВА: Ни на видео игра не сум примил 148 коша

SportMedia - пред: 4 часа

Поразот и тоа каков (124:148) од Оклахома, беше дури десеттиот за екипата на Кливенд во последните 14. мечеви од НБА лигата. И донесе огромно разочарување кај еден до најдобрите играчи во лигата и на светот, се разбира, Леброн Џејмс.

Триото Џорџ, Ентони и Вестбрук ги „растурија“ Кливленд и Џејмс

Sport M

ВИДЕО: Хјустон ја прекинаа серијата од 14 гостински победи на Голден Стејт

Sport M

Леброн по тешкиот пораз на Кливленд: Не знам што ќе се случи со овој тим, никогаш во животот…

Дерби

Слободен Печат Дерби SportMedia Спортски Нетпрес Екипа Gol.mk Сител

29 поврзани вести »

Синот на Пеце Наумоски е на добар пат да заигра за – Србија?!

Sport 1 - пред: 5 часа

Двајцата синови на Петар Наумоски, спортската легенда и претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), Адриан (16 години) и Михаил (14,5 години) важат за големи таленти, барем според добрите познавачи на приликите во младинската кошарка, ...

„Наидувам на отпор, сакаат да ме сменат затоа што се борам за репрезентативните интереси!“

Gol.mk

Наумоски: За Македонија ги одбив Србија и Хрватска и се откажав од бесценети медали!

Gol.mk
3 поврзани вести »

Дончиќ за својот идол Петровиќ: Би ја украл цела негова игра, особено шутот за три поени

Gol.mk - пред: 4 часа

Сите го сметаат за наследник на големиот Дражен Петровиќ, а тој со неговата игра на само 18 години покажува дека е достоен за таквите споредби. Се работи за Лука Дончиќ, словенечкиот репрезентативец, кој минатата година го освои златниот медал со ...

Дончиќ за споредбата со Дражен: Тој не можеше да промаши, би земал се од неговата игра

Дерби

ДОНЧИЌ: Дражен не знаеше да утне, од него би земал се!

SportMedia
3 поврзани вести »

Црвена Звезда ќе го напаѓа МЗТ со Омиќ, но без Антиќ и Фелдејн

SportMedia - пред: 6 часа

На два дена пред дуелот со МЗТ во Скопје, (утревечер од 18. часот), раководството на актуелниот АБА шампион го ангажираше 25.годишниот кошаркар, а кој треба да пополни позицијата „пет" во составот на тренерот Душан Алимпијевиќ. И иако има 25.

Лукајиќ: Црвена Звезда е огромен фаворит, но да покажеме дека триумфот над Цибона не беше случаен

Екипа

Перо Антиќ го пропушта и вториот меч сезонава против МЗТ Скопје!

Sport 1

Конкуренција за Антиќ: Звезда посилна за Омиќ!

Дерби
4 поврзани вести »

Охридска трагедија: „Рибарите“ 30 минути царуваа во Куманово, но на крајот - убедливо загубија!

Sport 1 - 20.01.2018

Кошаркарите на АВ Охрид долго ќе жалат за пропуштената шанса да го изненадат фаворизираното Куманово на негов терен, со оглед што во најголем дел од средбата го имаа водството и иницијативата, но на крајот загубија со релативно високи осум поени ...

Куманово ја доби драмата со Охрид, Кожув го изненади Гостивар

Gol.mk

Со 105 поени Куманово триумфираше над АВ Охрид (галерија)

Кумановски м.

Кошаркарите на Куманово денеска го пречекуваат АВ Охрид

Кумановски м.
4 поврзани вести »

„Ќе дојдам во твојата куќа во Турција и ќе те е*ам се додека не искрвариш“

Спортклуб - пред: 6 часа

Претседателот на кошаркарскиот клуб Панатинаикос, Димитрис Јанакопулос предизвика голем интерес и бес кај навивачите на Фенербахче поради погрдната фотографија која ја испрати кон тренерот на турскиот клуб, Жељко Обрадовиќ.

ЈАНАКОПУЛОС ЈА ПРЕТЕРА: Го мразам 'доматот Жељко'

SportMedia
2 поврзани вести »

НБА Топ 10: Расчистете го патот, доаѓа „летечкиот“ Вигинс (Видео)

Дерби - пред: 6 часа

Богата беше синоќешната програма во НБА лигата, паднаа многу атрактивни потези, а десетте најдобри се најдоа на најновата Топ 10 листата. Врвот овој пат е резервиран за ѕвездата на Минесота Тимбервулвс, Ендрју Вигинс кој имаше свое шоу со моќни ...

Шестдневни подготовки за „црвено-жолтите" во февруарскиот „прозорец"

SportMedia - пред: 10 часа

Подготовките на македонската репрезентација за дуелот со Словачка на 25 февруари во Скопје, ќе траат шест дена. Селекторот Јорданчо Давитков првиот тренинг го закажа за 19 февруари во салата на СЦ „Јане Сандански".

Шкупи се засили со Американците Рендолф и Хил

Екипа - пред: 10 часа

По последниот пораз од Шелистер во Чаир, КК Шкупи за продолжението од шампионатот во Првата македонска фудбалска лига се засили со Американците Дариуш Рендолф и Дензел Хил. Претходно, како што е познато, чаирчани ги подновија играчките редови со ...

Серафимовски се врати во Шкупи, пристигнаа уште двајца кошаркари од САД

Gol.mk
2 поврзани вести »