TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошарка

Талентираниот Маслинко експлодира: МЗТ Скопје лесно ги среди „соколите“ од Карпош!

Sport 1 - пред: 18 мин

Очекувано лесно и без поголеми проблеми, кошаркарите на МЗТ Скопје дојдоа до триумф во вечерашниот меч против Карпош Соколи (101-60), во последниот дуел од 12. коло од Првата лига. Финансиската криза донесе до распаѓање на оној силен состав на ...

А лани беше финале...

SportMedia

МЗТ Скопје „леташе високо“ над Карпош

Екипа

Доминација на Маслинко, МЗТ ги совлада „соколите“ од Карпош

Gol.mk
4 поврзани вести »

Охрид губи ли губи во АБА 2

Екипа - пред: 1 час

Охриѓани се враќаат со тешок пораз од гостувањето во Вршац откако домаќините ја надминаа границата од 100 поени во натпреварот одигран во рамките од 14. коло на Втората АБА – лига, со конечни 111-79.

Стари охридски навики – нов пораз на Јадранот

SportMedia

Ништо ново за АВ Охрид во АБА-2

Gol.mk
3 поврзани вести »

ВИДЕО: Се степаа Немања Бјелица и Арон Афлало на мечот помеѓу Минесота и Орландо

А1 On - пред: 32 мин

Натпреварот помеѓу Минесота и Орландо синоќа беше обележан по тепачката на Немања Бјелица и Арон Афлало. Играчот на Орландо се обиде да го удри Србинот, но тој се одбрани. До судир помеѓу нив двајца дојде во една прилика при борба за топка.

НБА во знакот на тепачката на Бјелица и Афало

Слободен Печат

Кошаркарите во НБА лигата ,,љубат” да се кршат од ќотек: Афлало со боксови му ,,влезе” на Бјелица (Видео)

Дерби

НБА: Тепачка во Орландо

Сител

Кајгана Спортклуб Канал5 SportMedia Макфакс Точка Вечер

11 поврзани вести »

Центарци до 13-0: Работнички гази сѐ пред себе – лесно освоено и Кавадарци!

Sport 1 - пред: 2 часа

Кошаркарите на Работнички остануваат без пораз сезонава во Првата лига, откако попладнево, како гости го совладаа Фени индустри (74-55), во првиот меч од 13. коло од домашниот шампионат. Центарци уште во првата четвртина дојдоа до двоцифрена ...

Работнички ја „скина" и баксузната „тринаесетка"

SportMedia

Работнички се мачеше, па го совлада Фени

Екипа

Девон Вокер ќе игра за Фени Индустри

SportMedia
4 поврзани вести »

Дејвис го порази тимот на Бостон: Ирвинг немаше сили во продолжението против Пеликанс

Дерби - пред: 10 часа

Екипата на Њу Орлеанс Пеликанс одигра натпревар за паметење во кој успеа со крајни напори во продолжение да извојува победа против екипата на Бостон Селтикс со резултат од 113:116.Њу Орлеанс постојано го држеа темпото на игра и беа во водство во ...

Ентони Дејвис го казни и Бостон

Стандард

Малото дете од Кливленд што направи шоу во НБА

Оff.net

ВИДЕО: Бостон падна по продолжение, нова монструозна партија на Јокиќ

Gol.mk

Кајгана Дерби Кајгана Дерби Сител Sport 1 Стандард Gol.mk

18 поврзани вести »

Блокотехна „гази“ на Балканот, „падна“ и Башкими

Екипа - тукушто објавено

Блокотехна ја продолжи серијата на пет победи во низа во балканското натпреварување со триумф над Башкими, со резултат од 91-75. Македонскиот претставник во БИБЛ – лигата забележа многу важни бодови во пресрет на трката за врвот на табелата со ...

„13 од 13“: Работнички и без Гинјард го преслуша Фени

Gol.mk - пред: 3 часа

Екипата на Работнички ја продолжи победничката низа во Првата лига откако на гостински терен во Кавадарци го совлада Фени Индустри со 55-74. Во еден меч во кој се одиграа две различни полувремиња според бројот на поени, како победници излегоа ...

Партизан договори и трето засилување

Екипа - пред: 6 часа

Копаркарскиот клуб Партизан е на прагот да го официјализира и трето засилување во последниве триесетина дена, по Ѓорѓе Гагиќ и Квами Вон, од редовите на грчки АЕК пристигнува Бaнџа Сaj. Кошаркарот кој игра на позициите крило и крилен центар се ...

Добротворен натпревар за Дражен Петровиќ

Дерби - пред: 6 часа

На 26 февруари во Њујорк ќе се одигра натпревар меѓу Бруклин Нетс и Чикаго Булс во спомен на легендарниот југословенски и (по прогласувањето на независнота) хрватски кошаркар, Дражен Петровиќ.

ВИДЕО: Денот кога кошаркарскиот Моцарт го прегази „кралот“ среде Мадрид

Gol.mk
2 поврзани вести »