TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошарка

Не е мастика за Шек

Оff.net - пред: 4 часа

За време на паузата од мечот Кавалирс - Визардс, Шекил О’Нил потсети дека е природен и кога снима камера и кога не ...

И кошаркарите знаат да пеат: Антиќ ги презентираше вокалните способности (Видео)

Дерби - пред: 7 часа

Македонскиот интернационалец во редовите на Црвена Звезда,Перо Антиќ по поразот во кошаркарскиот Куп на Србија од лутиот ривал Партизан со резултат од 75-81, реши утеха да најде во песната.

Ветераните на италијанската кошарка на „Ол-стар“ викендот во Дези

Gol.mk - пред: 8 часа

В сабота во малото италијанско градче Дези, по третпат ќе се организира „Ол-стар“ натпревар на најдобрите кошаркари во италијанската Серија А. За да го подигнат нивото на кошарката која на Апенините е во голем пад, организаторите најавија дуел на ...

СКРИЕНА КАМЕРА ВО НБА: Екс ѕвездата Карл Мелоун го намести Ентони Дејвис (Видео)

SportMedia - пред: 8 часа

НБА легендата Карл Мелоун потворно го видовме на теренот, но овојпат во една поинаква улога. Некогашната ѕвезда на Јута џез прифати да учествува во скриена камера наменета за Ол-стар играчот Ентони Дејвис.

ВИДЕО: Сѐ му одеше од рака - „глобтротерот“ Кари со леснотија погоди од половина терен

Gol.mk - пред: 10 часа

Стеф Кари, најдобриот шутер во НБА лигата, најави добра завршница на сезоната, откако во вчерашната победа над ЛА Клиперс постигна дури 44 поени. Првата четвртина беше клучна за триумфот на „воините“, а истата Кари ја зачини со мала магија во ...

ОФИЦИЈАЛНО: Олимпијакос потпиша со Боби Браун од Хјустон

Gol.mk - пред: 11 часа

Американецот Боби Браун од денес е нов член на Олимпијакос, објави грчкиот клуб на својата официјална веб страница. Браун го раскина договорот со Хјустон, бидејќи тренерот Мајк Д’Антони нема доверба во неговите квалитети.

Никола Василев, нов селектор на младинците

Екипа - пред: 22 часа

Управниот Одбор на Македонската Кошаркарска Федерација на денешницата седница го официјализираше и изборот на селектори за младинските репрезентации за овогодинешните настапи на бројните натпреварувања.

МКФ го вклучи Лечиќ во стручниот штаб на една од младинските селекции!

Sport 1

Управен одбор на МКФ: Назначени селектори во младинските категории

Дерби

Управен одбор на МКФ: Назначени селектори во младинските категории

Точка
4 поврзани вести »