TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракомет

Кањељас: Верувам дека наскоро ќе ни исплатат се што ни должат

24 Ракомет - пред: 6 часа

Шпанскиот интернационалец Жоан Кањељас втора сезона го носи дресот на Вардар. Тој сезонава е еден од главните адути на Гонзалес, а во интервју за шпанските медиуми вели дека очекува наскоро македонскиот и европски првак да муги исплати финансиите ...

Кањељас: Никако да дојде денот кога со Вардар ќе ги расчистиме долговите

Gol.mk

Канељас ги чека платите од Вардар – Живеам од заштеда!

Екипа

Кањељас: Постојано велат дека ќе ни платат, но никако да дојде денот!

МКД

Спортклуб Дерби Локално Слободен Печат TopSport Sport 1 Точка Стандард

15 поврзани вести »

Прокоп „преживеа“ – останува селектор на Германија

Екипа - пред: 1 час

Кристијан Прокоп го преживеа бранот на незадоволство на германската ракометна јавност, па овој млад стратег ќе остане на чело на германската репрезентација и во следниот период. Само за потсетување, оваа селекција потфрли освојувајќи го деветтото ...

Германија ја ископира Хрватска

24 Ракомет

Одбројани деновите на Прокоп, Германија ќе добие нов селектор

Gol.mk
3 поврзани вести »

Дибиров во идеалниот тим, Марсениќ го има вториот најубав гол

Телма - пред: 6 часа

Тимур Дибиров и Мијајло Марсениќ се двајцата ракометари на Вардар кои добија индивидуални признанија по завршувањето на 12. коло во Лигата на шампиони. Дибиров со 11 голови го предводеше европскиот првак во домашниот триумф над Пик Сегед (34:30) и ...

Дибиров во идеалната постава, Марсениќ со втор најатрактивен гол

Алфа

Вардар е пред четврт-финале, Дибиров во тимот на колото, а Марсениќ дава атрактивни голови

Вардар

Дибиров во тимот на колото, Марсениќ го има вториот најдобар гол (ВИДЕО)

МКД

Спортски Дерби Дерби +инфо Спортклуб Sport 1 Спортклуб Екипа

27 поврзани вести »

Раул со Вардар на дури 76 проценти од натпреварите во ЛШ е непоразен!

Sport 1 - пред: 7 часа

Тренерот на актуелниот европски шампион Вардар, Раул Гонзалес веќе четврта година го води клубот, а вчера успеа да стигне до важната 45. победа во Лигата на шампиони против ПИК Сегед, со која „црвено-црните“ се доближија на чекор до директен пласман ...

Вардар на чекор до пласман во четврт-финалето во ЛШ

Алфа

Харбок: Среќен сум што се враќам во Вардар

SportMedia

Фантастичниот Дибиров во тимот на колото, магијата на Марсениќ е втора во Европа (ВИДЕО)

SportMedia

24 Ракомет Дерби МКД Вардар Екипа Спортклуб РК Металург Gol.mk

71 поврзани вести »

СЕДМЕРЕЦ: Се се враќа, се се плаќа…

Екипа - пред: 11 часа

Кога Вардар ја потпиша Песоа од ЧСМ пред Ф4 беше „финта невидена“, сега кога три вардарки се селат во Букурешт е „трагедија невидена“ 1. Кој има – тој бира! Се сеќавата на Мајса Песоа и на трансферот од ЧСМ Букурешт во Вардар пред две години? ...

Лекиќ: Ќе сториме сè пехарот да го донесеме во Скопје

SportMedia

Лекиќ: Пред да заминам од Вардар, ќе направиме се за трофејот од ЛШ да го донесеме во Скопје

Спортски
3 поврзани вести »

Пеколен викенд за младинките во Рејкјавик

Gol.mk - пред: 5 часа

Женската младинска репрезентација на Македонија во март ќе настапи на квалификацискиот турнир за пласман на Мундијалот во Унгарија. Избраничките на Јулијана Дамчевска ќе имаат тешка задача да го освојат првото место што единствено води на СП.

ОД НАВИВАЧКИ АГОЛ: Каде сте, навивачи?

24 Ракомет - пред: 6 часа

Оваа недела имавме „само“ еден натпревар во Лигата на шампионите, натпревар кој многу значеше за шансите за освојување на првото место во групата и автоматско четвртфинале, Вардар-Сегед. Кога стигнавме во салата беше полупразна, а навивачите на ...

Два тима со титула во ЛШ ќе играат на Струшкиот турнир летово

24 Ракомет - пред: 7 часа

Со смената на раководството во екипата на Струга и поставувањето на Наумче Мојсовски за претседател на клубот, дојде и до враќање на организацијата на струшкиот турнир кај тимот кој има долга традиција во ракометот во Македонија.

Еурофарм Работник одигра одличен реванш...

Н.Македонија - пред: 9 часа

Еурофарм Работник одигра одличен реванш Ракометарите на Еурофарм работник со пораз во реваншот од осминафиналето со норвешкиот Филинген Берген (36-28) го завршија својот дебитантски настап во Челинџ-купот на ЕХФ.

Еурофарм Работник го заврши настапот во Челинџ-Купот

Спортски
2 поврзани вести »