TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракомет

Колев и Ница блиску до Мец и Брест

24 Ракомет - пред: 1 ден

Тимот на Ница предводен од македонскиот тренер Марјан Колев, на 5 кола до крајот на регуларниот дел од францускиот шампионат, го обезбеди пласманот во разигрувањето за титулата. Иако не играа носителите на играта, Кармен Мартин и Линеа Торстенстон, ...

Митревски и Маркоски со нова победа

24 Ракомет - 20.02.2018

Екипата на Констанца за која настапуваат Никола Митревски и Велко Маркоски продолжува да бележи одлични резултати во првенството на Романија, а последна жртва беше составот на Фоксани кого го надиграа со 31:25.

ОД НАВИВАЧКИ АГОЛ: Каде сте, навивачи?

24 Ракомет - 19.02.2018

Оваа недела имавме „само“ еден натпревар во Лигата на шампионите, натпревар кој многу значеше за шансите за освојување на првото место во групата и автоматско четвртфинале, Вардар-Сегед. Кога стигнавме во салата беше полупразна, а навивачите на ...

Пеколен викенд за младинките во Рејкјавик

Gol.mk - 19.02.2018

Женската младинска репрезентација на Македонија во март ќе настапи на квалификацискиот турнир за пласман на Мундијалот во Унгарија. Избраничките на Јулијана Дамчевска ќе имаат тешка задача да го освојат првото место што единствено води на СП.

Еурофарм Работник одигра одличен реванш...

Н.Македонија - 19.02.2018

Еурофарм Работник одигра одличен реванш Ракометарите на Еурофарм работник со пораз во реваншот од осминафиналето со норвешкиот Филинген Берген (36-28) го завршија својот дебитантски настап во Челинџ-купот на ЕХФ.