TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Останато

Франција го избрка Февр од скијачкиот тим - немал тимски дух!

Sport 1 - пред: 32 мин

Францускиот скијач Матју Февр мораше да го напушти олимпиското село во Пјонгчанг, по одлука на селекторот на скијачкиот тим. Скијачот е избркан од Зимските олимписки игри, поради коментарите кои ги дал по трката во велеслалом во неделата во ...

Како се изработуваат златните олимписки медали? (фото)

Црнобело

Пјонгчанг или Пјонгјанг? Јавен срам на професорка по хрватски јазик

Слободен Печат

Олимпиецот Ристевски излета од патеката

Фокус

Екипа Алсат-М Sport 1 Sport 1 ЗаЗабава Sport 1 +инфо Дерби

69 поврзани вести »

Крај на програмата: И тоа го видовме – допинг во КАРЛИНГ!!!!

Спортклуб - тукушто објавено

Судот за спортска арбитража (ЦАС) денеска потврди дека Александар Крушелницки, руски натпреварувач во карлинг, е обвинет дека ги прекршил допинг правилата на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

ЗОИ 2018: КАС започна процес против Русинот Крушелницки за допинг

+инфо

Нов случај на допинг на ЗОИ: Руски натпреварувач позитивен на тест

Нова ТВ

Руски олимпиец освојувач на медал во Пјонгчанг паднал на допинг тест!

МКД

Sport 1 Екипа Н.Македонија

7 поврзани вести »

Сребро за Павлов на Премиерлигата во Дубаи

Дерби - тукушто објавено

Македонскиот репрезентативец Емил Павлов, кој по одличните настапи на Карате 1 Премиерлигата во Дубаи, стигна до финалето и тоа победувајќи ги сите фаворити од типот на Јуејонг Гу од Јужна Кореја со 3:1, Степан Ефименко од Русија 3:2, Олег Филиповиќ ...

Емил Павлов, оштетен во финалето, до сребро во Премиер лигата во Дубаи

Екипа

Сребро за Емил Павлов во Дубаи

SportMedia

Емил Павлов го освои сребрениот медал на Карате 1 Премиер лигата во Дубаи

IPON

Слободен Печат Н.Македонија

6 поврзани вести »

(ВИДЕО) Освојувачи на медали на деветтиот натпреварувачки ден за ЗОИ

Сител - пред: 19 часа

Македонскиот репрезентативец Антонио Ристевски имаше неуспешен настап на велеслаломската трка. Тој не успеа да ја заврши трката, односно излета од патеката и не успеа да стигне до целта, со што остана без пласман.

ЗОИ 2018: Фуркад со фотофиниш до второто злато во Пјонгчанг

24 Вести

Фото-финиш опасен по здравјето: Фуркад освои злато за милиметри! (ФОТО)

Sport 1

ЗОИ Пјонгчанг: Фуркад со фото-финиш стана најголемиот француски олимпиец (видео)

TopSport

Кумановски м. Слободен Печат ТВ21 Sky

8 поврзани вести »

Не престанува да воодушевува: Нови секси фотки на Бушар

Спортски - пред: 20 часа

Канадската тенисерка Еугени Бушар позираше за познатниот магазин „Sport Illustrated“ на карипскиот остров Аруба. Бушар во 2014 година беше 5-те тенисерка во светот и играше во полуфинале на Австралиа Опен и Ролан Гарос, како и финале на Вимблдон.

Квитова ја собори светската тенисерка број 1

TopSport

Не престанува да воодушевува: Нови секси фотки на Бушар

Таратур
3 поврзани вести »

ЗОИ 2018: Братен го освои златото во слоупстајл

Sky - пред: 23 часа

(МИА) – Норвежанецот Ојстеин Братен го освои златото во акробатско скијање во дисциплината слоупстајл на Зимските олимписките игри во Пјонгчанг. Братен имаше одлична прва серија во која доби 95 поени, што се покажа како недостижно за останатите ...

ЗОИ: „Среќните“ гаќи му донесоа титула на Братен (видео)

TopSport

ЗОИ 2018: Братен го освои златото во слоупстајл

Кумановски м.

Братен го освои златото во слоупстајл

+инфо
4 поврзани вести »

Неш ја закомплицира борбата за титулата со победа во Франција

Дерби - пред: 3 часа

Неверојатни маневри со големи брзини, падови од кои се кршат коски, акција од која запира срцето, но и тркачки изведби поради кои ова издание на Red Bull Crashed Ice беше едно од највозбудливите некогаш видени.

Неш ја закомплицира борбата за титулата со победа во Франција

Црнобело
2 поврзани вести »

Колмен со светски рекорд на 60 метри (Видео)

TopSport - пред: 2 часа

Американскиот спринтер Кристијан Колмен постави нов светски рекорд на 60 метри, откако делницата ја мина за 6,34 секунди. Колмен, кој лани на Светското првенство во Лондон, освои сребро на 100 метри, рекордот го постави на првенството на САД во сала ...

Нов олимписки рекорд на Јапонката Нао

TopSport - пред: 17 часа

Јапонката Нао Кодаира постави нов олимписки рекорд (36.94 секунди) на трката на 500 метри, во брзо лизгање и го освои својот прв златен медал на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Кодаира стана правата натпреварувачка која на олимпијадите оваа ...

Јапонка освои златен медал и постави нов рекорд на ЗОИ!

Sport 1
2 поврзани вести »

Иван Викиќ жали што не настапи Изборното првенство за Балканец, но на Државното доаѓа

IPON - пред: 14 часа

Поранешниот борач на Спартак кој сега е дел од екипата на Балканец, Иван Викиќ, не настапи на Државното изборно првенство вчера во Штип поради смртен случај во фамилијата. Тој жали што не беше дел од големата конкуренција, но ветува дека на ...