TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тенис

Надал се враќа по повредата и ќе дебитира против Лопез во Акапулко

Gol.mk - пред: 7 часа

Рафаел Надал , сега поранешниот рекет број еден на АТП листата, мораше да направи пауза по Австралија Опен, поради повредата која го натера неуспешно да го заврши првиот Грен слем во сезоната.

Вилијамс го објави распоредот – изненадувачки го пропушта Вимблдон

Gol.mk

Серена го потврди настапот во Индијан Велс

TopSport

Надал планира да игра и во двојки на турнирот во Индијан Велс

Бриф

А1 On Н.Македонија +инфо Слободен Печат Sky

9 поврзани вести »

Федерер открива: Дваесет години јадам чинија паста пред секој меч

Нова ТВ - 24.02.2018

Роџер Федерер открива ситни пикантерии и рутини од кариерата, но и за тоа каде се гледа по тениското пензионирање. Швајцарскиот тениски маестро во разговор за „Венити Фер“ изнесе и гастрономски навики од кои долги години не се откажува.

Федерер откри што јаде пред секој меч и што ќе прави по завршувањето на кариерата

Спортски

Федерер откри што јаде пред секој меч во текот на целата кариера

Дерби

Тајните на успехот на Федерер: Дваесет години јадам чинија паста пред секој меч

Република
4 поврзани вести »

Бекер му се враќа на тенисот, ќе биде тренер на „идниот“ прв светски рекет

Спортклуб - 23.02.2018

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер по Новак Ѓоковиќ, се враќа на тренерскиот занает. Весникот Билд тврди дека во блиска иднина тој ќе го тренира најдобриот германски тенисер и „иден“ прв светски рекет Александар Зверев.

Борис Бекер ќе го тренира Александар Зверев?...

Н.Македонија

Бекер ќе го замени Фереро во тренерскиот тим на Зверев

Шеталиште

Александар Зверев ќе биде трениран од Борис Бекер

ЗаЗабава
4 поврзани вести »

Свитолина и Касаткина за трофејот на ВТА турнирот во Дубаи

Gol.mk - 24.02.2018

Русинката Дарија Касаткина и Украинката Елина Свитолина ќе играат во финалето на ВТА турнирот во Дубаи. 24-рангираната Касаткина, направи подвиг, спаси три меч-топки и повеќе од два часа со 3-6, 7-6/11), 6-1 славеше над Габриње Мугуруза.