TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Албанските политички партии ја осудија одлуката на Иванов

Алсат-М - тукушто објавено

Албанските политички партии ја осудија одлуката на претседателот Иванов да стави вето на законот за јазиците. Велат дека оваа одлука на претседателот била очекувана, но оти таа нема да го спречи повторното донесување на законот веќе следниот месец.

Трендафил Ивановски за „Телма“: Законот за јазици е неуставен и е донесен по насилен пат

Курир

Закон за употреба на јазиците - ќе има ли амандмани за забелешките на Иванов?

24 Вести

Експерти: Законот за јазиците може да стапи на сила и без декрет на претседателот

Алсат-М

Телма Сител МРТ Р.С.Европа Н.Македонија Press24 Академик 24 Вести

118 поврзани вести »
Македонија »

Наумовски контра Владата – „Никој нема право да менува име на држава“

ТВ21 - тукушто објавено

Пропаѓа ли последниот обид земјава да се приклучи кон европското семејство и да биде дел од НАТО Алијансата? Ова е прашањето кое се отвoра по синоќешната изјава на преговарачот во спорот со името Васко Наумовски.

Спор со името

24 Вести

Владата в понеделник ќе го разгледува предлогот од Нимиц – изјавата на Наумовски недипломатска

Телма

Алсат-М +инфо Р.С.Европа Телевизија Нова Фокус Телевизија Нова Сакам да кажам 24 Вести

61 поврзани вести »

Собранието ги усвои во прво читање реформите на прислушувањето

Канал5 - пред: 32 мин

Во поладневниот дел се одржаа две седници на Собранието на Република Македонија. Беа изгласани во прво читање предлог законските измени во Законот за внатрешни работи беа изгласани . На 30.

Собранието ги усвои во прво читање законите за ОТА и за следење на комуникациите

Мета

Собранието ги усвои во прво читање реформите на прислушувањето

Алсат-М

МРТ Макфакс Телма +инфо Курир А1 On Република Либертас

19 поврзани вести »

Запалено знаме на НАТО на скромните двојни анти-НАТО протести во Скопје

Телма - пред: 4 часа

Неколкумина активисти на Левица и неколку десетици приврзаници на Семакедонскиот конгрес Македониум денеска протестираа пред Собранито. Тие се собраа таму и протестираа додека внатре во парламентот траеше обраќањето на генералниот секретар на НАТО, ...

Запалено знамето на НАТО на протестите пред Собрание

Фокус

Запалено знамето на НАТО на протестите пред Собрание

Тера

Фокус 24 Вести ТВ21 Канал5 Радио МОФ Сакам да кажам А1 On Н.Македонија

40 поврзани вести »
Економија »

Добро е! Криптовалутите се кренаа од „мртвите“.

Таратур - пред: 29 мин

Вкупно 49 од 50 криптовалути почнаа да растат после „крвопролевањето“ на пазарот за дигитални пари. Биткоинот денес порасна за 16% и се тргуваше за повеќе од 12.000 долари. Сепак е далеку од рекордните 20.000 долари.

12 факти за биткоинот

Бизнис Инфо

Неколку теории зошто цената на биткоинот падна речиси за половина

Оff.net

Кајгана Фактор 24 Вести IT.mk Банкарство.мк Фактор Република Н.Македонија

25 поврзани вести »

Министерот Бектеши се сретна со бизнис делегација од американската трговска комора во Албанија

А1 On - пред: 1 час

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска оствари работен состанок со бизнис делегација од американската трговска и индустриска комора во Албанија, предводена од нејзиниот претседател Марк Крафорд.

Премиерот Заев на средба со претседателот на Американската стопанска комора AmCham од Албанија

Канал5

Ќе се подигаат конкурентноста и извозните перформанси на компаниите

+инфо

ТВ21 Сител 24 Вести Телма Алсат-М А1 On Н.Македонија Макфакс

21 поврзани вести »
Балкан »

Заедничка истрага за атентатот врз Оливер Ивановиќ

24 Вести - пред: 28 мин

- Ова е град на страв и болка, никогаш веќе нема да се вратиме во Косово – изјави сопруга на Оливер Ивановиќ, додека илјадници присутни чекаа да и изразат сочувство. Приврзаници, симпатизери и државни функционери дојдоа во Алејата на заслужни ...

Нов пресврт во истрагата за убиството на Ивановиќ: Автомобилот купен на автопазар

Слободен Печат

Вучиќ и Тачи се договориле да продолжи дијалогот

Р.С.Европа

Алсат-М МКД Н.Македонија 24 Вести МКД МРТ Слободен Печат Точка

157 поврзани вести »

Погребан Оливер Ивановиќ, цела Србија му оддаде почит

Макфакс - пред: 57 мин

Оливер Ивановиќ е погребан во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белгард. Пред семејството и странски колеги, од Ивановиќ се опростија голем број граѓани од цела Србија, кои од утрото му оддаваа почит на убиениот политичар од Косово ...

Што мисли светот за политичката позадина на убиството на Оливер Ивановиќ

+инфо

Во Белград погребан Оливер Ивановиќ

МРТ

Deutsche Welle +инфо МКД AKO Курир Press24 Press24 Вечер

123 поврзани вести »

САД ќе се вклучуваат во спорот меѓу Хрватска и Словенија?

Слободен Печат - тукушто објавено

САД се подготвени за вклучување како олеснувачи во спорот меѓу Хрватска и Словенија во однос на Пиранскиот Залив, наведуваат хрватските медиуми. Доколку не се реши овој спор на конструктивен начин, САД се подготвени да посердуваат меѓу двете земји, ...

САД се подготвени да се вклучат како олесувачи во спорот меѓу Хрватска и Словенија

Макфакс

Повеќето Словенци сметаат дека Хрватска е „проблематична“

МКД

Sky Вечер А1 On

6 поврзани вести »
Свет »

Сексот со Трамп беше како од учебниците

Репортер - тукушто објавено

Неодамна се поајви веста дека американскиот претседател Доналд Трамп во 2006 година имал секс со порно-актерката Стефани Клифорд, која е позната под името Сторми Даниелс. Неговиот адвокат Најкл Кохен наводно ѝ платил чек од 130.000 долари за да ...

Доналд Трамп: Лажните вести поврзани со руското мешање се мртви

Репортер

Една година од мандатот на Трамп

МРТ

24 Вести Таратур Кајгана Точка Нетпрес Оff.net Канал 77 Локално

56 поврзани вести »

Големо невреме во Холандија уби три лица И откажа стотици летови

Сакам да кажам - пред: 3 часа

Аеродромот во Амстердам „Схипхол“ ги откажа сите летови, а холандската државна железница ги запре возовите, откако големо невреме ја погоди Холандија, при што три лица загинаа. Од аеродромот соопштија дека тој ќе остане затворен на неодредено време ...

Tри жртви во невремето во Европа

+инфо

Невреме во северозападна Европа

МРТ

Фактор Кајгана Макфакс Точка Фактор Локално Н.Македонија А1 On

17 поврзани вести »

Страотна трагедија во Казахстан: 52 патници изгореа во автобус

Сител - пред: 46 мин

Во пожар кој зафати автобус загинаа 52 лица, во северозападниот регион ја Казахстан, Атка, соопшти министерството за внатрешни работи на Казахстан. Само 5 патници успеаја да побегнат од запаленото возило, се наведува во соопштението.

Казахстан: Во запален автобус 52 мртви, се спасиле само петмина (ВИДЕО)

МКД

Страшна несреќа во Казахстан: Се запали автобус, изгореа 52 патници

Точка

Нетпрес Макфакс +инфо Локално А1 On ТВ21 Канал5 Тера

15 поврзани вести »
Скопје »

Дополнителни безбедносни мерки за Водици, забрана за сообраќај на неколку улици

OhridNews - пред: 3 часа

Со цел безбедно и непречено одвивање на манифестациите по повод верскиот празник „Богојавление-Водици“, Секторот за внатрешни работи Охрид ги презема сите неопходни безбедносни мерки на превентивен и оперативен план.

Посебен режим на сообраќај во Скопје поради верскиот празник Водици

А1 On

Важна вест за скопјани – утре сообраќајот во главниот град ќе се “поремети”, ова се деталите

Sky

Курир Скопје инфо Слободен Печат Макфакс Сител Република Вечер 24 Вести

23 поврзани вести »

Ајде да се гушнеме!

CivilMedia - пред: 2 часа

Гушни го светот – Embrace The World и „Младите за љубов“ Светскиот ден на гушкањето ќе го одбележат во сабота, 20 јануари, пред ГТЦ со почеток во 12:30. „Во сабота ќе го гушнеме Скопје, откако ја гушнавме цела Македонија.

Одбележување на светскиот ден на прегратките: Ајде да се гушнеме!

Слободен Печат

Ајде да се гушнеме!

Divian Arts

МКД еМагазин

5 поврзани вести »

Продолжува чистењето на Општина Кисела Вода

А1 On - пред: 7 часа

Општина Кисела Вода продолжува со акцијата за расчистување на сметот во сите месни и урбани заедници на својата територија. Со оваа акција од почетокот на оваа работна недела беше опфатено расчистување на отпадоците од улиците, тревните површини и ...

Продолжува акцијата за чистење на сметот во Кисела Вода

Курир

Продолжува акцијата за чистење на сметот во Кисела Вода

Скопје инфо
3 поврзани вести »
Црна Хроника »

Кривична за тетовец кој еден месец присилно држел девојка во својот дом

Макфакс - пред: 6 часа

Тетовската полиција поднела кривична пријава против 20-годишниот М.Ф. (20) од тетовското село Пирок, поради сомнение за сторено кривично дело „противправно лишување од слобода“. Како што информираат од МВР, М.Ф.

Кривична за малолетници кои се обиделе да убијат момче

Курир

Кривична за тетовец кој еден месец присилно држел девојка во својот дом

Вечер

Н.Македонија Sky Локално iPortal Либертас Макфакс Н.Македонија Нетпрес

30 поврзани вести »

Разбојништво во казино во Скопје, одземен дневниот промет

Канал5 - пред: 7 часа

Непознато маскирано лице ноќеска извршило разбојништво врз вработена во казино кои се наоѓа на улица „11-ти Октомври“ во Скопје, при што со закана со пиштол ги одзел парите од дневниот промет. По разбојништвото сторилелот побегнал.

Ограбено казино во центарот на Скопје

Скопје инфо

Со пиштол ограбено казино во Скопје...

Н.Македонија

Нетпрес Press24 Sky Точка МКД Република Либертас Сител

12 поврзани вести »
Република »

350 капачи ќе се фрлаат по крстот во Oхрид

24 Вести - пред: 28 мин

Околу 350 верници утре ќе се фрлаат по светиот крст во водите на Охридското езеро. Градот целосно е подготвен за богојавленскиот водосвет, а традиционалното фрлање на крстот и осветувањето на водите во Охридското езеро ќе се случи во 10 часот на ...

Се е подготвено за големиот Богојавленски водосвет, во Струга

ТВМ

Вечерва се чека Богојавление: На полноќ погледнете во небото и замислете желба!

Сител

Орбис ТВМ OhridNews Алфа Алфа Н.Македонија Канал5 Н.Македонија

85 поврзани вести »

„Вистината за ДУИ“: Наводна злоупотреба на паркинзи, долгови и нерегуларни тендери во Гостивар

Макфакс - пред: 3 часа

Во рамките на кампањата „Вистината за ДУИ“ претставниците на Јавното претпријатие „Јавни паркиралишта и зеленило“ – Гостивар, денеска на прес-конференција обелоденија повеќе наводни злоупотреби направени од страна на претходното раководство на ...

“Вистината за ДУИ”: Општина Гостивар открива многубројни злоупотреби во ЈП “Јавни паркиралишта и зеленило“

Курир

Трет прес од кампањата на Таравари „Вистината за ДУИ“ : Злоупотреби во ЈП „Паркинг и зеленило“

Gostivarpress.mk

Вечер А1 On Локално Точка

7 поврзани вести »

Повреден Кумановец – ветрот откорнал парче од фасадата

Канал5 - пред: 1 час

Kумановец е повреден откако дел од фасада од станбена зграда на градскиот плоштад се урнал и паднал врз кројачка работилница. Во тој момент во дуќанот се наоѓале неколку лица , а од нив со гребнатини и полесни повреди се здобил сопственикот на ...

Се сруши фасада од зграда во центарот на Куманово, едно лице повредено (фото)

Кумановски м.

Се сруши фасада од зграда во центарот на Куманово, едно лице повредено

Канал 77
3 поврзани вести »
Култура »

Музичарите најавуваат тужби за изгубените субвенции

24 Вести - пред: 1 час

Музичарите кои останаа без субвенции од државата, откако Министерството за култура и МРТВ ги поништија одлуките од последниот конкурс решија на суд да ја бараат правдата. Зад тужбата ќе застанат стотина автори, музичари и продуценти.

Принц: Сме направиле песни, не може ние да бидеме оштетени

Репортер

Поништени одлуките за финансирање на домашната продукција

24 Вести

Сакам да кажам Фокус Макфакс Нова ТВ Република Вечер +инфо Таратур

39 поврзани вести »

Отворена групна изложба на фотографии од Охрид

Радио МОФ - пред: 2 часа

Во рамките на проектот „Од 20-ти до 20-ти сите во Охрид“ беше отворена изложбата на фотографии од Охрид во голем формат. „Станува збор за дела на 12 вљубеници во градот под Самуиловата тврдина, кои со својот фотоапарат успеале да забележат неколку ...

Отворена изложба на охридски фотографи со мотиви од Охрид

ТВМ

Изложба на фотографии на отворено во Охрид

Канал5

А1 On Слободен Печат

5 поврзани вести »

Виртуозот на пијано Даниел Харитонов настапува со Македонската филхармонија

МРТ - пред: 7 часа

Харитонов за македонската публика ќе го изведе популарниот и раскошен концерт за пијано и оркестар од Франц Лист. На програмата вечер се и атрактивната увертира „Карневал“ од Антонин Дворжак, како и славната Симфонија бр. 2 од Јан Сибелиус.

Рускиот пијанист Харитонов солист со Филхармонијата

Сакам да кажам

Концерт со чудото од дете Харитонов во Македонската филхармонија

iPortal

Кајгана Женски магазин А1 On Среќа.mk Скопје24 Скопје инфо Канал5 Н.Македонија

12 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Револуциja или не: AI го победи човекот на тест за читање

Додај Гас - тукушто објавено

Програмата за вештачка интелигенција развиена од кинескиот гигант за електронска трговија Alibaba ја постигна првата победа воопшто на една машина над човек во оваа област. Тестот го дизајнирале експерти за вештачка интелигенција Универзитетот во ...

Apple: Голема промена со новото ажурирање следниот месец

Додај Гас

Епл ќе плати 38 милијарди долари данок на враќање пари во САД

+инфо

Телефони.мк Кајгана Бизнис Инфо Телефони.мк Smartportal Стандард Фактор Точка

21 поврзани вести »

Експертите предупредуваат: Децата не би смееле да користат Snapchat

Точка - тукушто објавено

Истражувањата веќе одамна имаат покажано дека социјалните мрежи не влијаат баш најдобро на младите луѓе, а британската комесарка за деца смета дека родителите на децата треба да им ја забранат социјалната мрежа Snapchat.

Не дозволувајте им на децата да користат Snapchat!

USB

Експертите предупредуваат дека децата не би требало да ја користат оваа популарна апликација

Скопје24
3 поврзани вести »

Пристигна и паметен плакар кој сам дипли (Видео)

Сваштарник - пред: 29 мин

После паметен телефон, паметен автомобил, часовник…пристигна и паметен плакар. Таканаречениот “laundroid” го направила компанијата “Seven Dreamers”, а се користат три технологии: визуелна анализа, вештачка интелегенција и роботика.

Blocks: Модуларен паметен часовник кој се прилагодува на сопствените потреби

Точка

Huawei ќе претстави паметен часовник со куќиште чувствително на допир

ЗаЗабава

Точка USB

5 поврзани вести »
Сцена »

Меган Маркл модерна во црно за време на посета на замок со принцот Хари

Фемина - пред: 2 часа

Меган Маркл со модерен стајлинг и шармантна насмевка ги освојуваше обожавателите кои ја пречекаа неа и принцот Хари во Велс. Кралскиот пар го посети замокот во Кардиф. 36-годишната поранешна актерка носеше елегантно црно палто од Стела Мекартни и ...

Со што се занимавала Кејт Мидлтон пред да стане војвотка?

Стандард

(ФОТО) Како Меган Маркл стана успешен бизнис за луѓе, кои дури и не ја познаваат

Женски магазин

Exclusive.mk Попара Точка КадеВечер Репортер Шеталиште Хитпортал Таратур

18 поврзани вести »

Фудбалер на Јунајтед си „фати“ агентка на КГБ од која ќе ве заболи глава (ФОТО)

Sport 1 - пред: 1 час

Репрезентативецот на Белгија, Маруан Фелаини има големи проблеми за да влезе во добра форма во дресот на Манчестер Јунајтед, но очигледно надвор од терените има многу подобра форма откако „се фати“ со плејбој девојката Викторија Бони.

Фото: Ѕвездата на Јунајтед во прегратките на секси Русинка

Спортски

Неодолива, секси и КГБ агент: Запознајте ја Викторија!

Таратур

БркајРабота

4 поврзани вести »

Брижит Бардо ги нарекче лицемерки актерките, кои се жалеа на сексуален напад

Стандард - пред: 1 час

Поранешната француска филмска ѕвезда, Брижит Бардо ги окарактеризира како смешни и неинтересни повеќето изјави на актерки, кои тврдат дека станале жртви на сексуално малтретирање од страна на режисери и продуценти, соопшти Франс прес.

Брижит Бардо има порака за сите оние кои тврдат дека се злоставувани

Канал5

Брижит Бардо има порака за сите кои тврдат дека се сексуално злоставувани

Кајгана

Женски магазин Локално +инфо

6 поврзани вести »

« Спорт

Проблеми за Фалангата: Како сите Македонци да влезат во салата во Вараждин?

Sport 1 - тукушто објавено

Освојувањето на првото место во првата фаза од ЕП во Хрватска, како и лидерската стартна позиција со три бода во групата во втората фаза ја кренаа на нозе Македонија во пресрет на неделниот старт на битката за полуфиналето во групата во Вараждин.

Душебаев: Одличната Македонија игра сензационално првенство!

Gol.mk

Црвено-жолта рапсодија во Загреб

Телма

24 Ракомет Н.Македонија Тера Gol.mk Алсат-М Спортклуб Gol.mk МКД

147 поврзани вести »

Македонија во следната фаза стартува од лидерската позиција

Канал5 - тукушто објавено

Машката ракометна репрезентација на Македонија е една, од само трите непоразени селекции што поминаа во втората фаза на Европското првенство во Хрватска.. Како понатаму во дуелите со супер моќните Шпанија, Данска и Чешка во Вараждин.

ВИДЕО: ЕХФ заборави на Македонците во идеалниот тим по првата групна фаза

Gol.mk

Голужа ја шокира Хрватска: Французите за втората фаза од ЕП го враќаат своето најсилно оружје

Спортклуб

24 Ракомет Gol.mk Gol.mk Оff.net Спортски МКД Спортклуб Спортклуб

91 поврзани вести »

Боза „Ози опен“ - Кај дамите од Топ-15 носителки остана само Остапенко со гренд-слем титула

SportMedia - пред: 48 мин

Елиминацијата на Гарбиње Мугуруза и нејзиниот пораз од Су-Веи Си доведе до чудна ситуација на првиот гренд-слем тениски турнир во сезоната. Сега на Австралија опен по само две одиграни кола, само една тенисерка од Топ-15 носителки знае како се ...

Тенисерите и навивачите на Австралија опен се мачат на 70 степени! (ФОТО)

Sport 1

Паѓаат фаворитите во Мелбурн

Сител

Sport 1 Дерби Спортски SportMedia Gol.mk Екипа Стандард Sport 1

46 поврзани вести »

Готово: Арсенал и Обамејанг се доворија – познати деталите!

Спортски

Барселона во нов проблем со Нејмар – таткото на Бразилецот сака да докаже дека Каталонците лажирале

Спортклуб

ВИДЕО: Обрадовиќ го извадоа од такт – викаше по играчите, маваше по рекламните паноа..

Спортклуб

НБА: 14 гостински победи во серија за Вориорс

Кајгана

Вујовиќ образложи како ќе заврши неговиот дуел со Чак Норис: Јас сум за него… (Видео)

Дерби

Вардарова школа е - Да внимаваме на цепелините на Душебаев (Видео)

SportMedia

Јотовски го загуби тричасовниот маратон од Туркети и се збогува со Хамамет

Gol.mk

Ѓоковиќ за мечот во кој температурата стигна и до 69 степени: Условите беа на граница да го загрозат нашетo здравје

Спортски

Откажана 12-тата етапа на рели „Дакар“ за мотоцикли и АТВ машини

Стандард

Северна Кореја организира воена парада во пресрет на ЗОИ

Слободен Печат
Магазин »

4 Најпопуларни бради оваа зима!

Divian Arts - пред: 24 мин

1. Истакнати мустаќи Оставете ги мустаќите да растат седум дена, па тогаш почнете исто со брадата. Така ќе добиете стил во кој вашите мустаќи ќе бидат поизразени и каде што мустаќите ќе бидат во преден план.

Нова тренди фризура која ќе биде најбарана оваа година

Идивиди

Имате проблематична коса? На овој начин вашата коса ќе биде здрава и блескава

Среќа.mk

Exclusive.mk Таратур Женски магазин Сваштарник Сваштарник Exclusive.mk Exclusive.mk Exclusive.mk

12 поврзани вести »

ВИДЕО: Девојка клекна и го запроси момчето, а тој и го скрши срцето

Курир - пред: 37 мин

Девојка среде трговски центар го побарала за маж своето момче. Но, она што ги запрепасти сите е дека неговиот одговор беше: НЕ! Таа клекнала пред него во полниот трговски во градот Лагос во Нигерија и му го поставила прашањето дали ќе се ожени за ...

Жално: Реши да го запроси среде трговски центар, а тој и врати брутален одговор! (видео)

Таратур

(ВИДЕО) Клекна пред момчето и го запроси: Тој и го скрши срцето и ја остави во солзи!

Женски магазин

Репортер Press24 БркајРабота

6 поврзани вести »

Вежбајте дома: Целосен тренинг за 10 минути, без тегови и опрема

Кајгана - пред: 3 часа

Ако вашето оправдување зошто не почнавте со вежбање на 1 јануари е дека немате време или не сакате теретани, откако ќе го изгледате ова видео нема да имате повеќе изговори. Потребни ви се само 10 минути и удобна спортска облека за да го направите ...

5 начини како да ја подобрите вашата флексибилност

Friday.mk

Закони за добро тело, добро здравје, убавина и подигнување на имунитет

Скопје24

Exclusive.mk Кајгана Кајгана

6 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Прва брачеда од Автралија ми нема пишано честито дипломска, со среќа мастерот, дали си жива, дали си здрава, среќна нова година НИШТО.
АМА БИТНО петиција за ИМЕТО МИ ПУШТИ.
Да ви ебам ненормалните да ви ебам.
Мрш!
32ReTweets98Favorites·Details
Видов одврзан Ротфајлер, среќа што тој не ме виде мене.
20ReTweets39Favorites·Details
Каде што јас почитувам, плунката секогаш била голтната.
13ReTweets19Favorites·Details
Закон си е закон и треБит да се почитува https://t.co/azbusx1XYm
9ReTweets14Favorites·Details
Научниците докажаа дека луѓето кои спијат многу и му прават снуз на алармот, кои доцнат и кои пијат алкохол се поинтелигентни....јас сум изгледа нуклеарен физичар!
13ReTweets31Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
#ОнаКога си труп по математика. https://t.co/EdmXrMC5NP
39ReTweets79Favorites·Details
Mi se pisuva magisterska na tema "Jugoslovenski roditeli i odbivnosta od tetovazi bez relevantno obrazlozenie"
27ReTweets70Favorites·Details
џорџе, исто вака да не ја потпишуваше амнестијата на хашките случаи, ќе мислев дека има во него добронамерност и патриотизам. вака е само смешен пиар.
28ReTweets52Favorites·Details
@NikolaStrez нешто околу хашките и Хорхе... кога се гласаше амнестијата, Хелсиншки комитет излезе со соопштение дека е против таа одлука... и после, сите комплет заработивме отказ, затоа што тогашниот претседател на Хелсиншки, Осман Кадриу, сега уставен судија на предлог на Хорхе, беше ЗА
11ReTweets7Favorites·Details
Видео

Денешни настани

Роденден

Младински Културен Центар

Thursday, Jan 18 at 20:00h - 03:00h Hosted by:

Младински Културен Центар

1K interested   495 going

Izlozba na fotografii "Gledaj vo pozitiv"

МКЦ

Thursday, Jan 18 at 20:00h - 23:00h Hosted by:

KONTRASTA

190 interested   49 going

Лауреати

Makedonska Filharmonija

Thursday, Jan 18 at 20:00h - 23:00h Hosted by:

Makedonska Filharmonija

132 interested   53 going
На денешен ден ...
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001