TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Меркел ќе продолжи да ги охрабрува Македонија и Грција во патот кон решение за името

Алфа - тукушто објавено

Ципрас на кусата средба во Брисел на германската канцеларка Меркел и ја повторил официјалната позиција на Атина, за ерга омнес име. Меркел ќе продолжи да ги охрабрува Македонија и Грција во патот кон решение за името пренесуваат грчките медиуми.

Средба Могерини – Ципрас во Брисел

Алсат-М

Ципрас разговарал за Македонија со Меркел, Јункер и Могерини

Телма

Ципрас и Меркел ги продолжија разговорите за името во Брисел

Сител

Press24 Press24 Фактор Мета Р.С.Европа Република А1 On Алсат-М

77 поврзани вести »

Балканот окован во студ и снег – невремето доаѓа кон Македонија

Алфа - пред: 3 часа

Балканските земји оковани во студ и снег, а навремето полека се приближува кон нашата земја. Според прогнозите веќе од викендов не очекува студен бран пропратен со снежни врнежи и силен ветер.

Хрватска: Војската чисти снег, проблеми во сообраќајот

Локално

Хрватска окована во снег, помага и војската (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

Снегови на Балканот, Хрватска окована во мраз

Слободен Печат

Н.Македонија Фактор Локално Тера Сител Канал5 Кумановски м. +инфо

15 поврзани вести »

Лавров: Русија ќе гласа за прекин на огнот во Сирија

Локално - пред: 2 часа

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, изјави дека Русија е подготвена да гласа за резолуцијата на Советот за безбедност на Обединетите нации за прекин на огнот во Сирија. Лаврор рече и дека САД и нејзините сојузнички одбиле измена на ...

Лавров од Белград: Руската и Српската црква демонстрираат единство во искушенијата во Македонија, Црна Гора и Украина

Вечер

Лавров на Балканот - Заев кај Меркел

Фактор

Дачиќ: Пологично е САД да го повлечат признавањето отколку Русија да го признае Косово (ВИДЕО)

МКД

Кумановски м. МКД Н.Македонија Макфакс еМагазин Сител Р.С.Европа А1 On

43 поврзани вести »

Од недела снег на целата територија на Македонија

Канал5 - пред: 3 часа

Хрватска и делови од Босна се парализирани од снежно невреме и врнежи од снег кои некаде достигнале над еден метар. Синоптичарите најавуваат дека овој снежен бран нема да ја одмине ни Македонија ...

Метео: Од недела пад на температурите и врнежи од снег

МРТ

Видео: Хрватска парализирана од снегот кој натрупа

Press24

Хрватска затрупана во снег - нема каде да се става снегот за да се исчистат улиците

Press24

Скопје24 Press24 Р.С.Европа Факултети OhridNews Sky МРТ Скопје24

91 поврзани вести »

Србите и Албанците изгубија деценија - време е за договор...

Н.Македонија - пред: 3 часа

Србите и Албанците изгубија деценија - време е за договор Деценија на неподготвеноста на Белград да се ослободи од митовите, на незнаењето на Приштина да создаде демократско општество и на импотенцијата на Брисел да го реши проблемот поради кој на ...

Има ли план Це за Македонија? ...

Н.Македонија

Тачи: Кога Русија би го признала Косово, тогаш Белград би се откажал од митологијата

Алсат-М

Пахор одговори на критиките од Србија

Сител

Фактор Канал5 А1 On Канал5 Макфакс AKO Сител Алфа

24 поврзани вести »

Македонија и Албанија го откажале учеството на конференција за Балканот заради Косово

AKO - пред: 1 час

Вицепремиерот задолжен за европски прашања во Владата на РМ, Бујар Османи, го откажал учеството на нашата земја на конференција посветена на Западен Балкан во Бања Лука заради Косово. Како штио информира Коха, тој ова го направил заедно со Албанија.

Османи го откажал учеството на конференција во БиХ поради Косово

Канал5
2 поврзани вести »

По 5 години ослободен Сашко Богески: Убил провалник во Белград во самоодбрана

Точка - пред: 3 часа

Ослободен е од обвиненијата дека извршил кривично дело убиство со пречекорување на потребната одбрана. Судот во Белград денес го ослободил Сашко Богески, кој во мај 2013. година со нож го убил провалникот Владимир Маниќ во својот стан во Жарков, ...

Сашко Богески ослободен од обвинение за убиство на провалник во неговиот дом

AKO
2 поврзани вести »

Оградата кон Турција ќе се реновира по итна постапка...

Н.Македонија - пред: 2 часа

Обновувањето на оградата на бугарско-турската граница се прави заради поуспешно справување со илегална миграција Правната комисија во Парламентот на Бугарија ги одобри измените во Законот за јавни набавки, според кои поправката и одржувањето на ...

Грчките пратеници ја одобрија продажбата на Солунското пристаниште

Сакам да кажам - пред: 5 часа

Грчкиот парламент вчера ја одобри продажбата на удел од 67 отсто во Солунското пристаниште за 232 милиони евра. Парламентот го ратификуваше договорот, кој што беше потпишан во декември со конзорциумот составен од германската компанија „Дојче ...

Грција ја одобри продажбата на пристаништето во Солун

Денар

Грчкиот Парламент одобри продажба на пристаништето во Солун

+инфо

Грција ја одобри продажбата на пристаништето во Солун

Точка

Н.Македонија Курир Нетпрес еМагазин Локално Алфа

10 поврзани вести »