TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Бугарските социјалисти сакаат да го урнат Борисов?

МКД - пред: 8 часа

Водечката опозициска Бугарска социјалистичка партија бара изгласување недоверба на владата на премиерот Бојко Борисов поради недостигот од напредок во борбата против корупцијата. Ова се прави со тврдење дека „не е саботажа“ врз државата што тукушто ...

ВИДЕО: Борисов ја повика ЕУ да ги отвори портите за Македонија

Нова ТВ

Бугарската опозиција побара гласање недоверба на владата на Борисов

+инфо

Борисов бара од ЕУ конкретен одговор за приемот на земјите од Западен Балкан

Сител

Алсат-М Макфакс А1 On Н.Македонија Вечер Макфакс Алсат-М Вечер

36 поврзани вести »

Почина Јонуз Муслиу

AKO - пред: 6 часа

Претседателот на општина Бујановац во Србија и на Националниот совет на Албанците, Јонуз Муслиу, почина во болница во Турција, кадешто се наоѓаше на лекување. Муслиу починал денеска, околу пладне во клиничко-универзитетскиот центар Тракија.

(Видео) Бугарите на протести против загадениот воздух

Макфакс - пред: 9 часа

Жителите на Бургас се побунија против загадувањето на воздухот. Десетици излегоа во поморскиот град на мирен протест, со слогани и кислородни маски во знак на незадоволство против загадувањето на воздухот, јави БГНЕС.

(Видео) Бугарите на протести против загадениот воздух

Вечер

ВИДЕО: Жителите на Бургас на протест против загадувањето на воздухот

А1 On

Бугарите на протести против загадениот воздух

Sky

Точка Локално

6 поврзани вести »

Висок рејтинг на популарноста на бугарскиот претседател Радев

+инфо - пред: 9 часа

Новинската агенција БТА јавува дека ова е најдобар рејтинг на бугарски претседател уште од времето на Петар Стојанов. По една година на функцијата, бугарскиот претседател Румен Радев ужива поддршка од 60 проценти од граѓаните, покажа анкета на ...

Радев ужива поддршка од 60% од граѓаните

А1 On
2 поврзани вести »

Убиен грчкиот шеф на мафијата – изрешетан со 22 куршуми од калашников (видео)

Канал5 - пред: 11 часа

Василис Стефанакос познат грчки мафијаш доцна синоќа е убиен во населбата Хајдари, каде што се наоѓа неговата канцеларија. Двајца мажи со мотор, го пресретнале автомобилот во кој се наоѓал Стефанакос и во него пукале од калашников, а потоа убијците ...

Мафијашка пресметка во Атина - Разрешетан „бос“ со калашников

Фактор

(ФОТО/Видео) Убиен грчкиот шеф на мафијата – изрешетан со 22 куршума!

Локално

Убиен шефот на мафијата во Грција

Стандард

Press24 24 Вести Нетпрес Курир Република Вечер Точка Сител

14 поврзани вести »

ПОЗНАТИОТ САНТОРИНИ СО НОВИ НАМЕТНУВАЊА: Што подготвува островот за туристичките компании?

Фактор - пред: 9 часа

Мерки за ограничување на туристичкиот проток во екот на летната сезона, кога многу бродови крстарат и патници се собираат на островот во исто време, преземат властите на Санторини, пренесува електронското издание на Екатимерини.

Не знаат како да му кажат: Малиот Богдан не знае дека татко му е убиен, не се знае дали ќе присуствува на погребот

Сител - пред: 10 часа

Мирослав Ивановиќ, открил дека малиот Богдан (7) се уште не знае дека останал без татко. - Не знае уште дека Оливер е убиен. Размислуваме да му соопштиме. Знаеме дека би било паметно да го направиме тоа, но се уште не најдовме начин - рекол Мирослав.

Стерјовски со факти и документи за постоењето на Македонци во Албанија

Слободен Печат - пред: 10 часа

Генералниот секретар на единственета македонска партија во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција (МАИЕ) Васил Стерјовски, во настап на албанската национална телевизја „Топ Чанел“, изнесе италјански, бугарски и француски документи од ...

Силните ветрови предизвикуваат проблеми на фериботите во Грција

+инфо - пред: 11 часа

Еден ферибот во близина на Пиреја упаднал во бура и во тек е операција за негово извлекување. Урагански ветрови утрово ги оставија фериботите закотвени на главните пристаништа во Грција - Пиреја, Рафина и Лаврион, јавија локалните медиуми.

Мошне силни урагански ветрови во Грција – парализиран морскиот сообраќај, фериботите  закотвени

Локално

Силните ветрови предизвикуваат проблеми на фериботите во Грција...

Н.Македонија

Силните ветрови предизвикуваат проблеми на фериботите во Грција

А1 On

Либертас Алфа

6 поврзани вести »

Српската војска го предупреди КФОР дека ќе ги заштити своите граѓани во Косово

+инфо - пред: 11 часа

„Вечерње новости“ пишува дека не е никаква новост за меѓународните сили тоа што во Белград постои силна волја да го заштити српскиот народ во земјата. Српската војска ја предупреди командата на КФОР дека нема да биде само „нем“ набљудувач доколку во ...

Српската војска ќе ги заштити своите граѓани во Косово...

Н.Македонија

Српската војска го предупреди КФОР дека ќе ги заштити своите граѓани во Косово

А1 On

Српската војска го предупреди КФОР дека ќе ги заштити своите граѓани во Косово

Либертас
4 поврзани вести »