TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Грчки медиуми: “Нова Македонија”, “Горна Македонија” или “Северна Македонија”

Алсат-М - 18.01.2018

Предлозите с è уште остануваат непознати. Што им било презентирано синоќа во Њујорк на преговарачите Адамантиос Василакис и Васко Наумовски официјално никој не кажува. Сепак, грчкиот весник “Етнос” денеска објави дека Метју Нимиц на преговарачка ...

„Етнос“ пишува за три имиња кои ги предложил Нимиц

Фактор

Цанакопулос: Официјална Атина ќе стори се за на крајот двете страни да излезат победници.

Либертас
3 поврзани вести »

САД ќе се вклучуваат во спорот меѓу Хрватска и Словенија?

Слободен Печат - 18.01.2018

САД се подготвени за вклучување како олеснувачи во спорот меѓу Хрватска и Словенија во однос на Пиранскиот Залив, наведуваат хрватските медиуми. Доколку не се реши овој спор на конструктивен начин, САД се подготвени да посердуваат меѓу двете земји, ...

САД се подготвени да се вклучат како олесувачи во спорот меѓу Хрватска и Словенија

Макфакс

САД се подготвени да се вклучат како олесувачи во спорот меѓу Хрватска и Словенија

Sky

САД се подготвени да се вклучат како олесувачи во спорот меѓу Хрватска и Словенија

Вечер

А1 On

5 поврзани вести »

Убиен грчкиот шеф на мафијата – изрешетан со 22 куршуми од калашников (видео)

Канал5 - 18.01.2018

Василис Стефанакос познат грчки мафијаш доцна синоќа е убиен во населбата Хајдари, каде што се наоѓа неговата канцеларија. Двајца мажи со мотор, го пресретнале автомобилот во кој се наоѓал Стефанакос и во него пукале од калашников, а потоа убијците ...

(ФОТО/Видео) Убиен грчкиот шеф на мафијата – изрешетан со 22 куршума!

Локално

Мафијашка пресметка во Атина - Разрешетан „бос“ со калашников

Фактор

Убиен шефот на грчката мафија - изрешетан со 22 куршуми

Press24

24 Вести Нетпрес Курир Република Вечер Точка Сител МК News

14 поврзани вести »

Словенечкото знаме во рацете на претседателот Пахор (ФОТО)

SportMedia - 18.01.2018

Голема беше нервозата, гневот, бесот кај сите во ракометна Словенија, па и кај самиот државен врв на оваа земја по она што се случуваше на дуелот со Германија пред некоја вечер во Загреб. Пред се оние криминални одлуки на судиите од Литванија, кои ...

Колинда Грабар Китаровиќ ја прекина посетата на Босна и Херцеговина

+инфо

Прекината посетата на хрватската претседателка на Босна и Херцеговина...

Н.Македонија

Китаровиќ ја прекина посетата на Босна и Херцеговина

А1 On

Либертас

5 поврзани вести »

Нов пресврт во истрагата за убиството на Ивановиќ: Автомобилот купен на автопазар

Слободен Печат - 18.01.2018

Како што дознава српски „Курир“, автомобилот од којшто е извршено убиството е купен на автопазар надвор од Србија, најверојатно во Косово. Прв сопственик на возилото бил, како што претходно се дозна, Србин кој живеел во Австрија, а автомобилот го ...

(Видео) Бугарите на протести против загадениот воздух

Макфакс - 18.01.2018

Жителите на Бургас се побунија против загадувањето на воздухот. Десетици излегоа во поморскиот град на мирен протест, со слогани и кислородни маски во знак на незадоволство против загадувањето на воздухот, јави БГНЕС.

(Видео) Бугарите на протести против загадениот воздух

Вечер

ВИДЕО: Жителите на Бургас на протест против загадувањето на воздухот

А1 On

Бугарите на протести против загадениот воздух

Sky

Точка Локално

6 поврзани вести »

Силните ветрови предизвикуваат проблеми на фериботите во Грција

+инфо - 18.01.2018

Еден ферибот во близина на Пиреја упаднал во бура и во тек е операција за негово извлекување. Урагански ветрови утрово ги оставија фериботите закотвени на главните пристаништа во Грција - Пиреја, Рафина и Лаврион, јавија локалните медиуми.

Мошне силни урагански ветрови во Грција – парализиран морскиот сообраќај, фериботите  закотвени

Локално

Силните ветрови предизвикуваат проблеми на фериботите во Грција...

Н.Македонија

Силните ветрови предизвикуваат проблеми на фериботите во Грција

А1 On

Либертас Алфа

6 поврзани вести »

Висок рејтинг на популарноста на бугарскиот претседател Радев

+инфо - 18.01.2018

Новинската агенција БТА јавува дека ова е најдобар рејтинг на бугарски претседател уште од времето на Петар Стојанов. По една година на функцијата, бугарскиот претседател Румен Радев ужива поддршка од 60 проценти од граѓаните, покажа анкета на ...

Радев ужива поддршка од 60% од граѓаните

А1 On
2 поврзани вести »

Не знаат како да му кажат: Малиот Богдан не знае дека татко му е убиен, не се знае дали ќе присуствува на погребот

Сител - 18.01.2018

Мирослав Ивановиќ, открил дека малиот Богдан (7) се уште не знае дека останал без татко. - Не знае уште дека Оливер е убиен. Размислуваме да му соопштиме. Знаеме дека би било паметно да го направиме тоа, но се уште не најдовме начин - рекол Мирослав.

Почина Јонуз Муслиу

AKO - 18.01.2018

Претседателот на општина Бујановац во Србија и на Националниот совет на Албанците, Јонуз Муслиу, почина во болница во Турција, кадешто се наоѓаше на лекување. Муслиу починал денеска, околу пладне во клиничко-универзитетскиот центар Тракија.