TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Закани по живот за градоначалникот на Штрпце...

Н.Македонија - 17.01.2018

Закани по живот за градоначалникот на Штрпце Ден по убиството на српскиот лидер на Косово, Оливер Ивановиќ, закани по живот му биле упатени на друг српски политичар на Косово. Извор од косовската Агенција за разузнавање за порталот „Индексонлајн“ ...

Австралискиот Крал на челикот падна во Белград заради кокаин и кеш (ВИДЕО)

Вечер - 18.01.2018

Колку за потсетување, три австралиски државјани беа уапсени вчера во Белград за време на предавањето на 600.000 евра, за кои се верува дека потекнуваат од продажба на кокаин. Со нив беше уапсен и еден Либанец за фалсификување на документи, а бил ...

Смрт за камен во бубрег: Најлековитата вода на Балканот откриена на само 6 часа од Скопје

Вечер - 17.01.2018

Во моментов водата на тоа извориште тече нонстоп, не е во систем на водовод и не е хлорирана, така што сите кои престојуваат во Дивчибаре би требало задолжително да ја пијат На еден извор во центарот на Дивчибаре, во близина на Валево, пронајдена е ...

Погребник најден мртов во сандак, ден потоа полицијата открила дека е ликвидиран

Вечер - 18.01.2018

Неговото тело бил забележан само хематом под окото и раскварен тил. Затоа првата претпоставка била дека Гачанин починал од срце со ненасилна смрт, и дека повредите се здобиени откако паднал на земја.

Турција гради свој Суетски канал - проект на 21 век".

Вечер - 17.01.2018

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган градбата на каналот ја нарекол "најголем проект во 21 век". Мнистерот за транспорт, бродоградба и комуникацци на Турција – Ахмет Арслн, објавил дека неговата земја ќе ископа свој Суетски канал.

Сестрата на Ивановиќ сподели фотографија со која ги расплака сите: „Каде животот почнува, љубовта никогаш не ...

Press24 - 17.01.2018

Сестрата на убиениот лидер на Граѓанската иницијатива СДП, Наташа Ивановиќ вчера немала сила да зборува за трагедијата која се случила во семејството, но вечерта таа собрала сили и се огласила на Твитер, и се простила од својот брат.

Сестрата на Оливер го расплака Балканот со оваа фотографија: „Каде животот почнува, љубовта никогаш не престанува“

Курир - 17.01.2018

Сестрата на убиениот лидер на Граѓанската иницијатива СДП, Наташа Ивановиќ вчера немала сила да зборува за трагедијата која се случила во семејството, но вечерта таа собрала сили и се огласила на Твитер, и се простила од својот брат.

Несекојдневен настан во основно училиште: Мајка влетала на час и ги малтретирала децата во Србија

Press24 - 17.01.2018

Несекојдневен настан кој завршил до полицијата се одиграл во Србија, кога мајка на една ученичка од Основното училиште "Крал Александар Први", влегла на час, ја прекинала наставата и почнала да ги малтретира и испрашува децата за нејзината ќерка.

Мајка влетала на сред час во Србија и почнала да ги малтретира учениците

Пулс24
2 поврзани вести »