TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Економија

Добро е! Криптовалутите се кренаа од „мртвите“.

Таратур - тукушто објавено

Вкупно 49 од 50 криптовалути почнаа да растат после „крвопролевањето“ на пазарот за дигитални пари. Биткоинот денес порасна за 16% и се тргуваше за повеќе од 12.000 долари. Сепак е далеку од рекордните 20.000 долари.

12 факти за биткоинот

Бизнис Инфо

Неколку теории зошто цената на биткоинот падна речиси за половина

Оff.net

Експерти: Биткоинот паѓа поради инвеститори кои не знаат што да прават со него

Кајгана

Фактор 24 Вести IT.mk Банкарство.мк Фактор Република Н.Македонија Денар

25 поврзани вести »

Двојазичноста би чинела милиони - треба да се печатат и нови денари

Алфа - пред: 17 мин

Се уште не се знае колку ќе чини промената на парите ако профункционира Законот за употреба на јазиците. Тој предвидува промена на денарите, и на кованите и на книжните. Се уште не се знае колку ќе чини промената на парите ако профункционира Законот ...

МЕНУВАЈТЕ ЈА: Укинување на банкнотата од 500 евра! (фото)

Exclusive.mk

Трик со 100 денари со кој ќе привлечете многу повеќе пари! (Фото)

Exclusive.mk

МЕНУВАЈТЕ ЈА: Оваа банкнота ќе се укинува!

Скопје24

Вечер iPortal

6 поврзани вести »

Прометот во индустријата во перидот јануари-ноември 2017 зголемен за 6,3 отсто

А1 On - пред: 1 час

Прометот во индустријата во периодот јануари – ноември 2017 година во споредба со јануари-ноември 2016 година е зголемен за 6,3 отсто, додека во ноември 2017 година во однос на ноември 2016 година бележи раст од 2,6 проценти.

Раст на прометот во индустријата

МРТ

Прометот во индустријата за една година пораснал за 6,3 отсто

+инфо

Индустриското производство во САД повторно се зголемува во декември

Бизнис Вести
4 поврзани вести »

Поскапо ќе се живее во следните две години – анкета на НБМ

Телма - пред: 2 часа

Трошоците на живот ќе растат, во земјава ќе се живее малку поскапо од претходниот период. Анкетата на Народна банка спроведена во декември лани покажала дека се очекува инфлацијата умерено да забрза – годинава таа да достигне 1,8 проценти, и да ...

Кои централни банки ги даваат најточните предвидувања?

Денар

Франција со дефицит најнизок за последната деценија

Република

Инфлацијата ќе притиска: Се очекува забрзан пораст на цените во наредните две години

еМагазин

Денар Денар Денар Бизнис Инфо Точка

9 поврзани вести »

„Емирати“ ја спаси европската гордост „А380“ со зделка вредна 16 милијарди долари

Сакам да кажам - пред: 3 часа

Компанијата „Емирати“ соопшти дека постигнала договор за купување на 20 авиони од типот „ербас А380“, со можност за дополнителни 16, што ќе значи спас за гордоста на европската авијација. Неодамна беше објавено дека „Ербас“ би можел да го прекине ...

Emirates го спасува Airbus A380

Денар

Објавена листата на најбезбедни авиокомпании во светот

Макфакс

Кои се најбезбедни авиокомпании на светот?

Кајгана

Денар Фактор Sky Скопје24 Вечер А1 On Шеталиште МК News

13 поврзани вести »

Средба меѓу Министерот за правда, Билен Салији и Претседателот на УПОЗ, Пеце Грујовски

А1 On - пред: 58 мин

Министерот за правда Билен Салији, оствари средба со претседателот на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани на Република Македонија, г. Пеце Грујовски.

Министерството за правда и УПОЗ ќе формираат работна група за подобрување на работните услови

Макфакс

Министерството за правда и УПОЗ ќе формираат работна група за подобрување на работните услови

Вечер
3 поврзани вести »