TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Економија

Во две нови земји од 2018та може да патуваме без визи

Бизнис Вести - пред: 20 часа

Сингапур, Германија и Јужна Кореја имаат најсилни пасоши во светот. Тие можат да посетат вкупно 161 земја од светот без виза. Веднаш потоа, со 160 поени следуваат Данска, Шведска, Финска, Италија, Франција, Шпанија и Јапонија.

Славески: Треба стабилизација на политичката состојба во Македонија

ТВ21 - 18.02.2018

Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за финансии, во интервју за Радио слободна Европа, вели дека прашањето со задолжувањето во изминатиот период се фетишизира.

Славески - Се фетишизира прашањето на задолжувањето

Р.С.Европа

Славески - Се фетишизира прашањето на задолжувањето

24 Вести

Славески – Се фетишизира прашањето на задолжувањето

Локално
4 поврзани вести »

Uber vs Waymo – кои се лекциите?

Стандард - 18.02.2018

Uber и Waymo, одделот за автономно возење на Alphabet, водат прилично грд судски спор за тоа дали Uber ја прекршил технологијата за автономни автомобили на своите конкуренти. По четири дена на сведочења во судот во Сан Франциско, Uber се согласи да ...

ЦРМ:Известување за поднесување на годишни сметки

Правдико - 18.02.2018

Централниот регистар на Република Македонија ги известува сите обврзници за поднесување на годишни сметки, дека Централниот регистар на РМ ќе врши прием на годишни сметки и финансиски извештаи за 2017 година и во сабота на 24.02.2018 година од 08:00 ...

Продолжено работно време на Централниот регистар за прием на годишни сметки

еМагазин

Централен регистар: Прием на годишни сметки и извештаи ќе се врши и в сабота

Макфакс

Централен регистар и в сабота ќе прима годишни сметки и финансиски извештаи

Република

Вечер Сител Sky Канал5 Кајгана Н.Македонија Канал 77 Фактор

30 поврзани вести »

Синдикатот бара бенифициран стаж за 20 позиции во градежништвото

Алфа - 18.02.2018

Синдикатите итно бараат бенефицираниот стаж да важи за бројни позиции на кои се ангажирани работници кои во моментов, според сегашниот закон ќе се пензионираат редовно на 62, односно на 64 години.

Расте светскиот автопарк на електрични автомобили

Стандард - 18.02.2018

Светскиот автопарк ќе се зголеми за 55% за само една година. До почетокот на 2018 година, нивниот број изнесува 3,2 милиони, се вели во извештајот на Центарот за истражување на соларната енергија и водородот во Баден-Виртемберг.

Основачот на етереум со предупредување: криптовалутите може да паднат до нула во секое време

Фактор - 18.02.2018

Основачот на етереум, втората најценета криптовалута во светот, предупреди дека криптовалутите може да паднат до нула во секое време. За оние, кои имат интерес од инвестирањето, 24 годишниот руско-канадски програмер и писател Виталик Бутерин исто ...

Оглас за вработување во Стопанска Банка а.д. Битола за раководител на Служба платен промет во земјата

Банкарство.мк - 18.02.2018

Службата за човечки ресурси на Стопанска Банка а.д. Битола за потребите на Секторот за процесирање, Служба за платен промет во земјата, објавува ОГЛАС за ангажирање еден (1) извршител на работното место раководител.

Оглас за вработување во Стопанска Банка а.д. Битола

Банкарство.мк - 18.02.2018

Службата за човечки ресурси за потребите на Секторот за работа со правни лица, Служба за големи клиенти, објавува оглас за ангажирање еден (1) извршител на работното место самостоен стручен соработник 2 за работа со големи клиенти.