TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Прозор паднал врз ученичка и ѝ го скршил рамото

А1 On - пред: 8 часа

Единаесетгодишна ученичка здобила скршеница на коска во левото рамо откако врз неа паднал прозорец од училницата кој учителката се обидела да го отвори, соопшти МВР. Случајот вчера го пријавил таткото на ученичката, Ф.К.

Прозорец од училница паднал и ѝ го скршил рамото на 11-годишна ученичка

Макфакс

Ученичка заврши со скршено рамо, врз неа паднал прозорец додека била на час

Курир

Неисправен училишен прозорец повреди ученичка во Скопје

Независен

Слободен Печат Вечер Нетпрес Алсат-М Република Press24 Канал5 Sky

20 поврзани вести »

Неколку кучиња скитници нападнале маж во Гази Баба

А1 On - пред: 8 часа

М.К.(32) во Полициската станица Гази Баба пријавил дека вчера околу 22,00 часот на улицата “Благоја Стефковски“ бил нападнат од неколку кучиња-скитници при што едно од нив му нанело повреди на десната подлактица и десната ...

Куче-скитник нападнало маж во Скопје

А1 On

Двајца скопјани вчера биле нападнати од кучиња скитници

Фокус

Двајца скопјани каснати од кучиња

Нетпрес

+инфо Фактор А1 On Press24 Сител Република МКД Курир

21 поврзани вести »

Страшна несреќа на жичара: Луѓе летале во воздух (видео)

Сваштарник - пред: 5 часа

Не ни помислувале дека ќе им се случи вакво нешто… Страшна несреќа се случила во еден скијачки центар во Грузија. Се појавил проблем со жичарата, па за стотина луѓе се случил моментален бекол бидејќи биле фатени во незгодна ...

(Видео) Хорор на ски-терените: Повредени 10-ина лица поради дефект на жичница во Грузија

Независен

,,Полудена“ жичница ги исфрла скијачите од седиштата како катапулт(видео)

AKO
3 поврзани вести »

Во два дена втора жртва од превртување на трактор

Макфакс - пред: 10 часа

Во текот на вчерашниот ден, во сообраќајна незгода со трактор, животот го загубил дваесет и двегодишниот В.Ш од село Попојани. Како што информираат од полицијата, незгодата се случила во Кичево на локалниот пат кон село Папрадиште.

Трагедија во Македонија: Почина младо дете

Сител

Трагедија во Македонија: Починал на нива, откако му се превртел тракторот

Курир

Тракторист загина на нива во Мокрино

+инфо

А1 On Вечер А1 On Фактор Press24 Орбис Press24 Орбис

30 поврзани вести »

Полицајци се обиделе да стават крај на тепачка пред „Три Бисери“, но тепачите почнале и по нив

Бриф - пред: 8 часа

Околу 04:00 часот, вчера во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на булеварот „Јане Сандански“ во Трговскиот центар “Три Бисери“, пред угостителски објект, Д.Ј. (31) и В.Ѓ. (27) од Скопје, физички биле нападнати од страна на С.С.

Полицаец повреден во тепачка кај „Три Бисери“

Нетпрес

Полицајци сакале да запрат тепачка, тепачите удриле по полицајците

+инфо

Татко истепал полицајци кои интервенирале поради насилство на неговиот син

Макфакс

Сител Press24 Вечер Скопје24 Република Орбис Фактор Sky

14 поврзани вести »

Во Тетово аерозагадувањето опаѓа во просек според сите параметри

Слободен Печат - пред: 6 часа

Минатиот месец, средната вредност од дневното присуство на канцерогени честички во воздухот во Тетово била 63 микрограми на метар кубен, а истиот месец лани била 91 микрограми на метар кубен.

Двајца гостиварски тинејџери повредени откако со четирицикл удриле в ѕид

Макфакс - пред: 11 часа

Две момчиња се здобиле со повреди во сообраќајна несреќа што се случила во селото Беловиште, гостиварско. Како што информираат од МВР, момчињата се возеле на мопед на четири тркала по локален пат и откако 17-годишниот возач загубил контрола удриле ...

Две лица се повредени откако со мопед на четири тркала удриле во ѕид од куќа

Алсат-М

Повредени две момчиња од Чајле, со четирицикл удриле во ограден ѕид од куќа

Gostivarpress.mk

Двајца гостиварски тинејџери повредени откако со четирицикл удриле в ѕид

Вечер

А1 On Таратур Сител Sky +инфо Курир Press24 Стандард

19 поврзани вести »

Момче физички нападнато на паркингот кај „Беверли Хилс“ во Скопје

А1 On - пред: 11 часа

Утрово во 01,45 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Ф.Н.(21) пријавил дека истиот ден околу 00,20 часот на улицата „Народен фронт“ на паркингот кај Трговскиот центар „Беверли Хилс“ од страна на повеќе лица физички бил нападнат при што бил ...

Момче претепано на паркингот пред ТЦ „Беверли Хилс“

Алсат-М

Инцидент пред трговскиот центар „Беверли Хилс“

Сител

Со клоци и тупаници, претепано момче на паркингот кај „Беверли Хилс“

Press24

Слободен Печат +инфо Локално Бриф Орбис Курир Фактор Либертас

15 поврзани вести »

Уапсени крадците кои ограбуваа продавници за оружје

Нетпрес - пред: 12 часа

Полиција уапсила четворица скопјани осомничен дека ограбил две продавници за оружје од каде украл над 80 пиштоли и пушки, информираше МВР. СВР Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Б.З.

Кривични пријави за четири лица кои украле поголема количина оружје и муниција

А1 On

Чувал воздушна пушка и муниција, заработил кривична пријава

OhridNews

Фатени четворица крадци на 52 пиштоли и револвери од продавница за ловна опрема

Бриф

Спектра ТВ Макфакс Фактор Press24 Вечер +инфо Независен МКД

25 поврзани вести »