TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Германија бара работници плата од 3000 евра па нагоре

Сител - пред: 11 часа

Германија се сосочува со недостиг на кадар. Се бараат работници за различни позиции – од градежници до менаџери, банкари, медицински кадар, информатичари. За сезонските работници, за работа на аеродром, продавачи, магационери се бара минимално ...

Измамен за работа во Германија платил 80.000 денари

Канал5

Му ветиле работа во Германија и му украле 80 илјади денари

Макфакс

Измамен за работа во Германија платил 80.000 денари

Либертас

Вечер еМагазин Фокус Слободен Печат Сител Кајгана Локално А1 On

16 поврзани вести »

Хорор во Мала Речица - силувани две малолетнички

Алфа - пред: 10 часа

Непознат тетовец преку интернет успеал да намами две малолетнички од Тетово да дојдат во неговиот дом , а потоа и ги силувал. Непознат тетовец преку интернет успеал да намами две малолетнички од Тетово да дојдат во неговиот дом , а потоа и ги ...

Го расекле со нож по лицето, тврдат дека ја вознемирувал нивната сестра

Фокус

Хорор: Силувани две малолетнички од Тетово, запознале момче преку апликација, отишле кај него дома и ги обљубил

Сител

Поради расправија околу девојка со нож во глава повреден малолетник (17) од Тетово

Сител

+инфо Press24 Фокус Макфакс Република Вечер Press24 Кајгана

30 поврзани вести »

Велосипедист загина откако во него удрил автобус

Алфа - пред: 10 часа

Велосипедист загина откако во него удри автобус. Сообраќајната несреќа се случи вчера на регионалниот пат Штип-Кочани, кај селото Облешево. Велосипедист загина откако во него удри автобус.

Автобус удрил во велосипедист, кој веднаш починал

Фокус

Загина велосипедист кај Облешево

А1 On

Загина велосипедист во сообраќајка кај Облешево

+инфо

Sky Sky Канал 77 МКД +инфо Макфакс Канал5 Слободен Печат

24 поврзани вести »

Го паркирал возилото на „Партизанска“ и му го украле

МКД - пред: 16 часа

Б.П. (25) вчера пријавил дека на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје му било украдено возилото „голф-6“ во кое имало еден лап-топ компјутер, ајпод мини и еден пар скијачки кондури. Возилото било паркирано на булеварот, со вклучен мотор и клуч ...

На Партизанска украден „голф 6“

+инфо

Кражба на „Партизанска“: Го оставил клучот во бравата, еве без што остана

Сител

На „Партизанска“ украден „голф 6“

Либертас

Курир ТВ21 Скопје инфо Press24

8 поврзани вести »

Родители со месеци ја силувале ќерка си: „Подобро ние отколку манијак“

Репортер - пред: 14 часа

Руски брачен пар од Волгоград неколку месеци ја силувал својата 12-годишна ќерка, велејќи, подобро да ја силуваат тие отколку некој манијак. Мажот и жена се обвинети дека повеќе пати ја силувале својата ќерка.

УЖАСНО: Родители неколку месеци ја силувале својата ќерка – “Подобро ние отколку некој манијак”

Сваштарник

Родители со месеци ја силувале ќерка си: „Подобро ние отколку некој манијак“

Скопје24
3 поврзани вести »

Во Ваксинце нападнат и ограбен бегалец од Авганистан

МКД - пред: 16 часа

С.А. (31) од Авганистан вчера во кумановската полиција пријавил дека на 16 јануари бил депортиран од српската полиција и дошол во реонот на село Лојане во Македонија. Потоа пристигнал во село Ваксинце каде преноќил две ноќи во куќа кај непознато ...

Авганистанец нападнат со нож во Македонија

Press24

Авганистанец брутално претепан и ограбен во село Ваксинце

Кумановски м.

Претепан и ограбен мигрант од Авганистан во Ваксинце

Сител

Република Слободен Печат

6 поврзани вести »

Влегол во судот за прекршоци и му се заканувал на судијата

МКД - пред: 16 часа

В.П. (44) од Скопје вчера пријавил декаа во судот запрекршоци, во канцеларија бр. 61 каде извршува функција - судија, додека во канцеларијата била и неговата соработничка дошло лицето Г.С.