TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Хаос во Кривичен суд: Претседателот Иван Џолев во Загреб на ракомет, клучевите за менаџирање од АКМИСОТ во Амбасадата ...

Република - пред: 20 часа

Новиот распоред на судиите и прераспоредување на судската администрација го продлабочи хаосот во Основниот суд 1, а претседателот на судот Иван Џолев мирно си отпатува во Загреб да го следи ракометното првенство.

„Досие“: Администрацијата во Кривичен во хаос, сомнежи за местење предмети, претседателот на ракомет во Загреб

Курир
2 поврзани вести »

Обвинета е дека ги труела богатите љубовници: Заведувала постари лица и барала да ја стават во тестаментот (ВИДЕО)

Курир - пред: 21 часа

Французинката, инаку дипломирана правничка, до смртта на својот сопруг живееле мирен живот со својот син. На обвиненијата одговара само дека сакала да се скраси со вдовец како себе. Почна судењето на измамничката која ја нарекуваат Црна вдовица ...

Обвинета дека ги труела богатите љубовници: "Барав вдовец, сакав да се омажам со него"

Точка

Обвинета е дека ги труела богатите љубовници

Пулс24

Французинка ги труела богатите љубовници

Локално
4 поврзани вести »

Кривична против тројца тетовци кои претепале двајца сограѓани

Либертас - 16.01.2018

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против Е.Е.(19), Р.А.(19) и Ш.Ш.(24), поради постоење основи на сомнение дека извршиле кривично дело “насилство“. На 10.11.2017 година околу 18,30 часот додека Е.А.(21) и Е.А.

Притвор за охриѓанец кој со нож нападнал роднина...

Н.Македонија

Кривична за охриѓанецот кој со нож прободе роднина

OhridNews

Притвор за охриѓанец кој се обиде да убие роднина

Курир

Спектра ТВ Либертас Press24 Сител Канал5 еМагазин МКД Макфакс

18 поврзани вести »

Седум сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден

А1 On - 16.01.2018

Возач на патничко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно седум сообраќајни незгоди регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во две сообраќајки повредени биле пет лица, а во четири била ...

Во Скопје вчера се случиле седум сообраќајки

Слободен Печат

Тешко повреден возач во Скопје

Локално

За пет години граѓаните платиле 16,5 милиони евра за сообраќајни прекршоци

24 Вести

Вечер МКД Скопје инфо Високи Октани Скопје инфо Макфакс Курир iPortal

35 поврзани вести »

Го нападнал возачот и му го зел автомобилот

МКД - 16.01.2018

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против Џ.М. (27) од село Горно Палчиште, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело разбојништво. На 10 декември 2017 година околу 16.45 часот додека Ф.М. и Б.М.

Кривична за жител на Горно Палчиште кој сопрел возило, го удрил возачот, го украл возилото и избегал

Либертас

Го претепал и му го одзел автомобилот, но полицијата веднаш го уапси

Сител
3 поврзани вести »

Кривична за поранешниот директор на Здравствен дом во Виница

Либертас - 16.01.2018

Полициската станица Виница поднесе кривична пријава против М.П.(48) од Виница, вработен во Јавна здравствена установа “Здравствен дом“ во Виница на работно место доктор по стоматологија, поради постоење основи на сомнение дека сторил две кривични ...

Пријава за поранешниот директор на Здравствен дом во Виница

МКД

Кумановска фирма ќарила 447.662 денари од испораката на дрва во Здравствен дом Виница

Кумановски м.

Македонски стоматолог направил тешка измама - буџетот оштетен за 1.815.000 денари

Сител

Локално Макфакс Вечер Точка А1 On Kumanovo News МК News Слободен Печат

13 поврзани вести »

Злато и пари цел на арамиите во Прилеп...

Н.Македонија - 16.01.2018

Злато и пари цел на арамиите во Прилеп Злато и пари биле цел на арамиите во Прилеп во последните месеци од 2017 година. Како што информираат од СВР Битола од септември до 25 декември во прилепско биле извршени 12 тешки кражби во куќи и станови, при ...

Тешко повреден пешак на патот Градско-Прилеп ...

Н.Македонија - 16.01.2018

Тешко повреден пешак на патот Градско-Прилеп Кавадарчанецот Д.Л. на возраст од 31 година бил тешко повреден од автомобил синоќа на магистралниот пат Градско-Прилеп, кај мотел Дреново, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Тешко повреден пешак на патот Градско-Прилеп

Канал5

Тешко повреден пешак на патот Градско-Прилеп

Либертас
3 поврзани вести »