TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Во сообраќајка на булевар АСНОМ повредена жена

МКД - 17.01.2018

Вчера околу 12.15 часот во Скопје на бул. „АСНОМ", се случила сообраќајна незгода во која потешко е повред жена. Несреќата се случила помеѓу автомобил опел корса, со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.К.

Страшна сообраќајка во Скопје - жена итно во болница со тешки повреди

Press24

Жена тешко повредена во сообраќајка во Аеродром

Курир

Сообраќајка во Скопје - жена итно пренесена во болница со тешки телесни повреди

Сител

Пулс24 Вечер Скопје инфо Сител Либертас Нетпрес

10 поврзани вести »

Ограбена црква во тетовско, украдени 2.000 денари

Курир - 17.01.2018

Непознато лице ноќта меѓу 15 и 16 јануари извршило кражба во црквата „Св. Никола“ во тетовското село Копанце. Од полицијата информираат дека лицето со употреба на тврд предмет го искршил стаклото од влезната врата на црквата и од масата за свеќи ...

Ограбена црква во Тетово, украдени 2.000 денари

Макфакс

Ограбена црква во Тетово, украдени 2.000 денари

Вечер

Од црква во тетовско Копанце украдени 2.000 денари

Сител

Sky МКД Слободен Печат А1 On

8 поврзани вести »

Спречена група мигранти нелегално да влезе во Македонија

еМагазин - 17.01.2018

Група мигранти од Сирија, Иран и Сомалија вчераутро се обиделе илегално од Србија да влезат во Македонија на околу 300 метри до граничната линија во близина на Ашански пат, во што биле спречени од полицијата од Полициската станица во Сопот.

На српско-македонска граница фатени 11 мигранти

МКД

Група мигранти илегално влегле во Македонија, однесени во ТЦ Табановце

Кумановски м.

Спречена група мигранти нелегално да влезе во Македонија...

Н.Македонија

Канал5 Алсат-М Слободен Печат Сител Либертас А1 On

10 поврзани вести »

Хаос во Кривичен суд: Претседателот Иван Џолев во Загреб на ракомет, клучевите за менаџирање од АКМИСОТ во Амбасадата ...

Република - 16.01.2018

Новиот распоред на судиите и прераспоредување на судската администрација го продлабочи хаосот во Основниот суд 1, а претседателот на судот Иван Џолев мирно си отпатува во Загреб да го следи ракометното првенство.

„Досие“: Администрацијата во Кривичен во хаос, сомнежи за местење предмети, претседателот на ракомет во Загреб

Курир
2 поврзани вести »

Обвинета е дека ги труела богатите љубовници: Заведувала постари лица и барала да ја стават во тестаментот (ВИДЕО)

Курир - 16.01.2018

Французинката, инаку дипломирана правничка, до смртта на својот сопруг живееле мирен живот со својот син. На обвиненијата одговара само дека сакала да се скраси со вдовец како себе. Почна судењето на измамничката која ја нарекуваат Црна вдовица ...

Обвинета е дека ги труела богатите љубовници

Пулс24

Ги труела богатите љубовници: Заведувала постари лица и барала да ја стават во тестаментот (ВИДЕО)

МК News
3 поврзани вести »