TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Дескоска: Анализите на работната група покажаа преголемо оптоварување на учениците

МКД - пред: 35 мин

Ветивме коренити промени и реформи во образованието, со цел да создадеме нов и современ образовен модел во кој ќе го зголемиме интересот на учениците за образованието, нивната љубопитност и желба за учење, систем во кој тие нема да бидат под ...

Првачињата нема да имаат повеќе од четири часа дневно, најави Дескоска

Сакам да кажам

Предлози за крупни измени во наставата

МРТ

По 15 минути одмор на секој наставен час

CivilMedia

Факултети А1 On Алфа Н.Македонија Мета А1 On Факултети Факултети

39 поврзани вести »

[Фото + видео] КСС и СОНК протестираа за повисоки плати и пристоен живот за работниците

Радио МОФ - пред: 40 мин

„Фер е кога е фер за сите“, „Доста понижување на јавниот сектор“, „ДА за пристојна плата“, „ДА за пристоен живот“, „Нема реформи без работниците“… Ова се само дел денешните транспаренти на „Илинденска“ пред Влада, каде се одржа протест на членови и ...

Протест пред влада: КСС и СОНК бараат пристојна плата и К-15

Телевизија Нова

Синдикален протест на КСС и СОНК пред влада

Алсат-М

КСС: Од барањата нема да отстапиме, достоинствен приход и сигурни работни места мора да има

Курир

Сакам да кажам МРТ Алфа Р.С.Европа +инфо 24 Вести +инфо Курир

72 поврзани вести »

Нимиц: Предлогот за името ќе го содржи терминот „Македонија“

Телма - пред: 27 мин

Предлогот за решавање на спорот за името ќе го содржи името „Македонија“. Ова го изјави посредникто од ОН во спорот Метју Нимиц за грчката он-лајн телевизија Антена1. Изјавата на Нимиц доаѓа во пресрет на новата рунда разговори денеска во Њујорк со ...

Атина е оптимистична за спорот за името

Deutsche Welle

Никола Димитров: Јас сум оптимист со грижи

Deutsche Welle

Нимиц ќе претстави нов предлог-комбинација од досегашните идеи, Димитров „оптимист со грижи“

Канал5

Алфа Р.С.Европа Телевизија Нова Deutsche Welle МРТ Макфакс Н.Македонија Канал5

124 поврзани вести »

Апелација му го продолжи притворот на Мукоски

ТВ21 - тукушто објавено

Апелацискиот суд Скопје ја одби жалбата на пратеникот Крсто Мукоски и одлучи да го прифати првостепеното решение на Основниот суд Скопје 1, со кое му беше определена мерка притвор. Според одлуката на второстепениот суд, Мукоски останува во ...

Апелацискиот суд му го продолжи притворот на пратеникот Крсто Мукоски

МКД

Мукоски останува во притвор, Апелација ја одби жалбата

Нова ТВ

Мукоски останува во притвор, Апелација ги одби жалбите

Алсат-М

24 Вести Макфакс Мета Press24 Курир Нетпрес Н.Македонија +инфо

41 поврзани вести »

Новите судии што ги постави Џолев не се подготвени да им судат на Мијалков и Јанкуловска

Сведок - тукушто објавено

Сашо Мијалков, Гордана Јанкуловска и другите обвинети за прислушувањето во предметот „Таргет-Тврдина“ добија пауза од судот до 27 март, бидејќи новата судијка Џенета Бегтовиќ која го доби предметот побара време за да го проучи предметот кој бил ...

Повторно не започна судењето за „Таргет-Тврдина“

Телма

Судењето за случајот „Тврдина- Таргет“ одложено за 27-ми март

МРТ

Одложено рочиштето за „Таргет- Тврдина“ судијата побарал изземење

Канал5

Фокус МРТ Нова ТВ Сакам да кажам Фокус Фактор Мета Стандард

54 поврзани вести »

ЕДС: Со невистините ВМРО-ДПМНЕ ни нанесува штета, или да понуди докази или да се извини

Либертас - тукушто објавено

„Ги повикуваме сите политички субјекти да се воздржат од какви било политички изјави за ЕДС како економски субјект. Како компанија ниту сакаме, ниту имаме намера да бидеме предмет на политички препукувања“, стои во реакцијата на ЕДС на прес ...

(ВИДЕО) Делев: Дали Грција го награди Анѓушев за лицитирањето со ново име?

Либертас

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев да ги отстрани сите сомнежи

Канал5

(Видео) Делев: За Анѓушев, прифатлива е промена на името на државата

Макфакс

Стандард А1 On А1 On Вечер Мета Курир Точка Локално

14 поврзани вести »

Ахмети: Не сме далеку од решение на спорот за името

Фокус - пред: 54 мин

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека Македонија е блиску до решение за спорот за името со Грција, кој ќе ги деблокира евроинтеграциските процеси. -Има позитивен дух, има средби и контакти, се споделуваат информации меѓу страните, и сметам дека не ...

Ахмети: Не сме далеку од решение

Канал5

ВИДЕО: Интервју со Али Ахмети во „200“ на Алсат-М

Либертас

ВИДЕО: Aхмети не сака да го нарекуваат политичар, тој бил ослободител

10без10

Курир Либертас Република Курир Либертас Либертас Алсат-М Press24

38 поврзани вести »