TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Македонците во Албанија крст ќе фрлаат во Преспaнското езеро

Канал5 - 19.01.2018

Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо, од името на Македонците во Албанија, упати честитка до поглаварот на МПЦ-ОА, неговото блаженство архипископ охридски и македонски г.г.

Македонците во Албанија крст ќе фрлаат во Преспaнското езеро

Press24
2 поврзани вести »

Прашањето со стечајците се уште отворено, иако се донесени повеќе законски решенија

Слободен Печат - 19.01.2018

Проблемот на стечајните работници кои останаа без работа по приватизацијата на фирмите, се обидоа да го решат неколку влади досега. Беа донесени повеќе закони и законски измени, но со нив парцијално се решаваше проблемот бидејќи стечајците требаше ...

Прашањето со стечајците се уште отворено, иако се донесени повеќе законски решенија

Либертас
2 поврзани вести »

Димитров: Ќе згрешам ако на брзоплетост одговорам брзоплето

Нова ТВ - 18.01.2018

Министерот за надворешни работи, Никола Димитов, за изјавата на преговарачот за името Васко Наумовски, рече дека некои работи треба да се преспијат и одби да даде конкретен коментар. -Ќе згрешам ако на брзоплетост ќе одговорам брзоплетост – рече ...

Димитров: Работиме на средба Заев-Ципрас

Фокус

Димитров: Главен интерес е да го сочуваме идентитетот бидејќи сме и ќе бидеме Македонци

+инфо

Димитров: Балканот да крене глава и тоа оди рака под рака со градење силни институции

Press24

Локално Стандард Вечер Либертас Фактор Press24 Вечер МКД

18 поврзани вести »

Љубчо Георгиевски со честитка по повод празникот Богојавление – Водици

Поглед - 19.01.2018

На овој ден и ние го славиме Отецот, Кој одозгора говореше и Чиј глас се слушаше, Синот, Кој долу на земјата се крсти во Јордановите води, и Духот, Кој како гулаб слезе. Го славиме Едниот во Троица Бог, на Кого навек му се поклонуваме.

Груби на конференција во Софија за бугарското претседавање со ЕУ

Мета - 19.01.2018

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања, Артан Груби, од 20 до 22 јануари 2018 година, ќе учествува на конференција на претседателите на комисиите за европски прашања на земјите-членки и на земјите-кандидати за членство во ...

Груби на конференција во Софија за бугарското претседавање со ЕУ

Локално

Груби на конференција во Софија за бугарското претседавање со ЕУ

Канал5

Груби на конференција во Софија за бугарското претседавање со ЕУ...

Н.Македонија

Press24

5 поврзани вести »

СРАМНО: Павле од Шарените призна дека ги лажел сите, а и себе дека ќе гласа против двојазична Македонија?!

Маркукуле - 19.01.2018

Еден од пратениците што како претставник на шарените револуционери, сега ФУНКЦИОНЕРИ иако беше еден од најгласните критизери во опозиција, денес удобно ужива во патувањата низ Америка и другите привилегии?! Денес ги заборави сите неправди, заборави ...

Пратеникот Љупчо Димовски пред обвинител

Телма - 18.01.2018

Пратеникот Љупчо Димовски и во обвинителството за организиран криминал ги видел снимките од холот на Собранието кои Телма ги објави уште во мај годинава. Што кажал во своја одбрана, што говорел за отворањето на вратите и зошто бил во холот во тие ...

Пратеникот Димовски на распит во обвинителство

24 Вести
2 поврзани вести »

Собранието ќе има пет потпретседатели

Алсат-М - 18.01.2018

Собранието на Република Македонија на денешната 12. седница ја усвои Предлог-одлуката за утврдување на бројот на потпретседателите на Собранието на Република Македонија. Според одлуката, Собранието ќе има пет потпретседатели кои се избираат од редот ...

Собранието ќе има пет потпретседатели

А1 On

Собранието ќе има пет потпретседатели, усвоена предлог-одлуката на Џафери

Мета

Собранието ќе има дури пет потпретседатели

еМагазин

Sky Фокус CivilMedia Press24 Курир Либертас Канал5 Локално

18 поврзани вести »

Советот на Гостивар се’ поблиску до самораспуштање

Канал 77 - 19.01.2018

Општина Гостивар одлучи да се финансира привремено. Општината досега не успеа да го донесе буџетот за 2018 поради политичките препукувања. Целата вест можете да ја прочитате на ...

Понудени, како почестени, па вие видете што ќе правите

Окно - 18.01.2018

Одлуката на Апелацискиот суд да ги потврди сите решенија за продолжување на притворите за осомничените за учеството во настаните од 27 април минатата година наведува на заклучокот дека Јавното обвинителство располага со втемелени сомнежи, сега ...

Новиот судски процес за петкратното убиство кај Смиљковско езеро почнува на 12 февруари

Либертас

Понудени, како почестени, па вие видете што ќе правите

Локално

Новиот судски процес за петкратното убиство кај Смиљковско езеро почнува на 12 февруари

Правдико
4 поврзани вести »