TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Адвокатот на Груевски меѓу најплатените адвокати на ЕЛЕМ

Фокус - пред: 2 часа

Никола Додовски, кој ги застапуваше првите функционери на ВМРО-ДПМНЕ во истражните постапки на СЈО, е меѓу најплатените адвокати ангажирани од „Електрани на Македонија“. За три години Додовски инкасирал од ЕЛЕМ над 40.000 евра, дознава емисијата ...

(ВИДЕО) КОД: Адвокатот на Груевски меѓу најплатените адвокати на ЕЛЕМ

Либертас
2 поврзани вести »

Невремето во Охрид предизвика пустош долж крајбрежјето

Алфа - пред: 5 часа

Нити еден објект на крајбрежјето од месноста Ј’но па се до Канео не е граден според проект и пропишани прописи. Нити еден објект на крајбрежјето од месноста Ј’но па се до Канео не е граден според проект и пропишани прописи.

Невремето во Охрид

Кајгана

Најоштетени крајбрежните објекти од Канео до градскиот плоштад

24 Вести

Невремето остави пустош во Охрид (фото-видео)

Алсат-М

Курир Нетпрес Тера Макфакс Вечер +инфо А1 On МКД

45 поврзани вести »

Разговор со Иван Николовски, претседател на Здружение Млади Европски Федералисти - Македонија (ЏЕФ Македонија)

24 Вести - пред: 3 часа

Што се европски федералисти, за што се залага здружението кои се целите? Има страв од поголема интеграција во ЕУ, се губи ли идентитетот? Како настан ќе се организира во Македонија? Што ќе помогне резолуцијата? На овие прашања разговараме со Иван ...

Мирен марш на младите европски федералисти во Македонија за поддршка на евроинтеграциите на 25 март

Радио МОФ
2 поврзани вести »

Интервју со Илија Димовски: Интерпелацијата за Талат Џафери е подготвена

Либертас - пред: 5 часа

Во интервју за весникот „ Вечер “, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, зборуваше за носењето на Законот за употреба на јазиците. – Тој ден таа постапка беше целосно надвор од правните норми.

Иванов е производ на Ахмети

+инфо

(ВИДЕО) Песна за Талат Џафери: „Жива легенда, со Никола Груевски се судри“

Фокус

Видео: Евровизиска песна за Талат Џафери

Press24

Фактор Локално еМагазин Курир Фокус Алсат-М Нова ТВ Press24

67 поврзани вести »

Охрид го погоди „цунами”, уништени делови од кејот, оштетени низа објекти покрај езерото

24 Вести - пред: 5 часа

Уништени платформи,скршени маси и столици, смет и искорнати плочки на кејот и во локалите ваква е сликата после вчерашното страотно невреме во Охрид. Разбрануваното езеро остави пустош зад себе.

Во Охрид денес се санираа штетите кои ги направи невремето вчера

Канал 77

Не е оштетено само крајбрежјето: Паѓаа дрва, има оштетени возила низ Охрид (галерија)

Република
3 поврзани вести »

Луна Парк оставен во заборав

ТВ21 - пред: 2 часа

Рид од песок и недовршени столбови. Ваква е глетката на местото каде што беше стариот Луна Парк во Скопје. Стопирани се градежни работи. Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски вети дека до 2018 година реновирањето комплетно ќе биде ...

Замениците на Заев ќе добиваат иста плата како и министрите

ТВ21 - пред: 3 часа

Активистите на Левица сметаат дека со одлуката на Уставниот суд платите на владините потпретседатели да се изедначат со месечните примања на министрите, е доказ дека цели 27 години се кршел Уставот на Македонија.

Партиите не откриваат детали за измените на Изборниот законик

Алсат-М - пред: 5 часа

Нема детали за најавените измени на Изборниот законик, за кои преговараат СДСМ и ВМРО ДПМНЕ. Од партијата на Мицкоски велат дека продолжува процесот на координација и деталите ќе бидат соопштени по евентуалниот договор.

Откриена e криминалната група која ограбила две продавници за оружје во Скопје

24 Вести - пред: 5 часа

Околу 78 илјади евра заработиле четворицата крадци кои во неколку наврати ограбувале и пустошеле во продавници за оружје на територијата на Скопје. Во првиот грабеж крадците одзеле 52 пиштоли и револвери од разни марки и калибри и три гасни пиштоли, ...

Откриена e криминалната група која ограбила две продавници за оружје во Скопје

iPortal
2 поврзани вести »

180 луѓе останале заглавени во Германија откако бил откажан летот на „Виз ер”

24 Вести - пред: 5 часа

180 патници се заглавени на аеродромот во Франкфурт-Хан. Летот кон Скопје со компанијата „Виз ер“ закажан за вчера вечер им бил одложен и никој не ги известил до кога треба да чекаат. Аеродромските власти таму им соопштиле дека треба сами да се ...