TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Дали може двете земји годинава да го затворат 27 годишниот спор?

Нова ТВ - пред: 6 часа

Дали може двете земји годинава да го затворат 27 годишниот спор? Веруваат ли Грците дека има решение? Борјан Јовановски беше во Солун каде разговараше со граѓани, студенти, академската заедница и бизнисмените за тоа како е расположението во врска со ...

Денеска е Собор на св. Јован Крстител

Сител - пред: 7 часа

Денеска е Собор на св. Јован Крстител Уште од првите векови Црквата утврдила овој ангел во тело да се прославува веднаш после празникот Боголавление. Тоа е затоа што неговата главна служба, неговото главно дело, се состоеше во подготвувањето на ...

Скопјанецот што го фати крстот во Вардар, дел од парите ќе даде за лекување на болно девојче

Фокус

Даниел Дончевски по петти пат до крстот во Скопје: Секој да ја почувствува мојата среќа

ТВ21

Одбележан празникот Богојавление-Водици

Р.С.Европа

Сител 24 Вести Денар Тера Репортер Таратур Популарно Макфакс

151 поврзани вести »

Ахмети: Каде ќе помине Албанец таму ќе се зборува албански

Република - пред: 3 часа

Освен македонскиот јазик и албанскиот е официјален во сите институции во Република Македонија, порача претседателот на ДУИ Али Ахмети, во емисијата „200“ на телевизијата Алсат-М. -Албанскиот јазик е официјален во Република Македонија и ќе се користи ...

Ахмети: Каде ќе помине Албанец таму ќе се зборува албански

МК News
2 поврзани вести »

(ВИДЕО) 360˚ Пендаровски: Евентуалниот компромис сега ќе биде многу потежок отколку тоа што можевме во 2008

Либертас - пред: 6 часа

Во интервју за емисијата „ 360 Степени “ на ТВ Алсат-М, националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски, зборуваше за разговорите за името и можниот компромис. – Тврдам дека компромисот којшто евентуално би го направиле наредните месеци на ова ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Евентуалниот компромис сега ќе биде многу потежок отколку тоа што можевме во 2008

iPortal

Пендаровски: Компромисот за името сега ќе биде многу потежок, отколку во 2008 година

Фокус
3 поврзани вести »

Светиот крст во Демир Хисар го фати Даре Кочовски

Орбис - пред: 4 часа

Даре Кочовски од Демир Хисар е годинешен најуспешен учесник на традиционалната манифестација за фаќање на светиот крст во водите на Стара Река во селото Мургашево. Од општина Демир Хисар, која го поддржа денешниот настан, информираат дека ...

Екипите на Црвен Крст-Охрид на висина на задачата на Водици

ТВМ

Во Штип традиционално Водици на две локации, фаќачи Антонио Станков и Дарко Митев

Либертас

Бугарин од Русе го фати крстот во Гевгелија

+инфо

Макфакс +инфо Канал5 Либертас Либертас OhridNews Сител Канал5

57 поврзани вести »

Антикорупционерите бараат уште време за одговор на прашањата од ЦИВИЛ

CivilMedia - пред: 5 часа

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) одговори на барањето за пристап до инфоромации од јавен карактер што ЦИВИЛ го поднесе кон средината на декември минатата година. Барањето од ЦИВИЛ се совпадна со реакцијата на ДКСК на колумната ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Не би исклучил и структури од Македонија да се обидат да го саботираат патот кон НАТО

iPortal - пред: 6 часа

Во интервју за емисијата „360 Степени“ на ТВ Алсат-М, националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски, зборуваше за тоа дали Русија може да биде пречка за амбициите на Македонија да стане членка на НАТО. – Морам да бидам реален и да кажам.

Пендаровски: Структури од Македонија може да се обидат да го саботираат патот кон НАТО (ВИДЕО)

Стандард

(ВИДЕО) 360˚ Пендаровски: Не би исклучил и структури од Македонија да се обидат да го саботираат патот кон НАТО

Либертас
3 поврзани вести »

МОС повикува на протести за името и против двојазичноста

Поглед - пред: 5 часа

Здружението Македонски Обединети Сили преку социјалните мрежи испрати повик за одржување на протест против како што велат наметнатата двојазичност кој ќе се одржи во недела на 21 јануари во 13 часот пред Собранието, а поддршка имаат и од ...

„Tврдокорните“ во недела на протест против двојазичноста на Македонија

Кајгана
2 поврзани вести »

(Видео)ПРЕД ФАКТИТЕ КАПИТУЛИРАШЕ ПРОПАГАНДАТА НА НАТО: Стево Пендаровски мораше да капитулира пред „Левица“

Маркукуле - пред: 4 часа

Погледнете го судирот меѓу застапникот За влез во НАТО пактот, Стево Пендаровски од СДСМ, и застапникот на ставот Против влез во НАТО, Зоран Василески од ...