TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Од 23 до 26 јануари, светските лидери во Давос

Нова ТВ - пред: 12 часа

Светскиот економски форум, 48-ми по ред, започнува на 23 а ќе трае до 26 јануари во Давос, Швајцарија. На овој годишен состанок ќе присуствуваат најважните светски лидери, од политичари до најуспешни бизнисмени, академици како и организации и ...

Заев и Ципрас на директна средба во Давос

Нова ТВ

Македонија главна тема во грчкиот печат

Република

Заев на крштевање во Давос

Deutsche Welle

Фокус Бриф Press24 +инфо Либертас Press24 Република Канал5

25 поврзани вести »

Анкета за ИМЕТО која вртоглаво се шири низ Македонија! Одговорете ja!!!

Маркукуле - пред: 9 часа

Социјалните мрежи ги преплави АНКЕТА “Дали сте за промена на името Република Македонија и со која додавка?” На следниот линк ОТВОРЕТЕ И ГЛАСАЈТЕ: http://topinsurance365.com/pole Одлучете помеѓу понудените одговори: Северна, Горна, Вардарска, Нова ...

Учениците утре се враќаат на настава

Алсат-М - пред: 12 часа

Утре е првиот работен ден од второто полугодие на учебната 217/2018 година. По тринеделен зимски распуст, на настава ќе се вратат околу 270.000 средношколци и основци, меѓу кои и 20.000 ...

Од понеделник учениците се враќаат во училишните клупи

Фокус

Последни денови од распустот, второто полугодие стартува во понеделник

Gostivarpress.mk

Заврши зимскиот распуст

Канал5

Скопје инфо Курир Курир +инфо Press24 Република Press24 Вечер

25 поврзани вести »

Македонија главна тема во грчкиот печат

Алсат-М - пред: 13 часа

Грчкиот печат со несмалено темпо продолжува, македонско – грчките односи и последните случувања во спорот со името да ги става во фокусот на вниманието. Насловните страници на денешните неделни изданија на весниците, јавува дописникот ...

Најстудено во Крива Паланка, најмногу дожд во Дебар

Канал5 - пред: 14 часа

Утрово е најстудено во Крива Паланка, минус четири степени, а максимални три се измерени во Претор. Најмногу дожд, пак, ноќеска наврна во Дебар, 14 литри на метар квадратен. Според УХМР, до осум часот температурата била -3 степени во Маврово, Берово ...

Студено утро: Во Скопје и Берово минус четири степени

+инфо

Најстудено во Крива Паланка, најмногу дожд во Дебар

Курир

Утрово најстудено во Скопје и Берово: Измерени -4 степени

Канал 77

+инфо ТВ21 еМагазин Стандард Скопје24 Нетпрес Press24 Популарно

16 поврзани вести »

Неделава 6 судења за предмети на СЈО

Макфакс - пред: 13 часа

Во кривичниот суд неделава ќе биде врвулица од обвинети за предметите на специјалното јавно обвинителство. Во четири дена, од вторник до петок, закажани се 6 судски рочишта. На 24 јануари в среда за првпат почнува судењето за уривањето на комплексот ...

Неделава 6 судења за предмети на СЈО

Вечер

Неделава 6 судења за предмети на СЈО

А1 On

Неделава 6 судења за предмети на СЈО

Sky
4 поврзани вести »

Македонски монахињи им одговорија на хистеричните грчки владици

Вечер - пред: 12 часа

Сестринството при Слепченскиот Претеченски манастир напиша неколку стихови посветени на свештениците и владиците од Грчката православна црква, кои деновиве секојдневно се на улица и протести против правото на идентификација на македонскиот народ.

Монахињите од манастирот во Слепче со порака до грчките владици кои протестираат за името!

Република
2 поврзани вести »

Четири пати е пониско нивото на Вардар кај Јегуновце

+инфо - пред: 13 часа

Според денешните хидролошки мерења на УХМР, зголемувања на нивоата се забележани на Треска кај Македонски Брод и Сатеска кај Ботун. Четири пати пониско од просекот за јануари е нивото на реката Вардар кај Јегуновце, а двојно се намалени водостоите ...

Четири пати пониско нивото на Вардар кај Јегуновце

Сител

Четири пати пониско нивото на Вардар кај Јегуновце

Канал5

Нивоата на Охридкото, Преспанското и Дојранското езеро се во рамки на просекот

Спектра ТВ

ТВ21

5 поврзани вести »