TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Мицкоски: Власта провоцира да го напуштиме Собранието

Алсат-М - пред: 23 часа

Новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за „Независен весник“ ја обвини власта дека намерно ги провоцира да го напуштат Собранието. Мицкоски најавува дека партиските органи наскоро ќе донесат конечна одлука за тоа дали ќе се ...

Заев не открива детали но е оптимист за решавање на спорот за името - Мицкоски: Владата е нетранспарентна

Сител

Мицкоски: Власта не провоцира да го напуштиме Собранието

Фокус

Заев и Мицкоски се за достоинствено решение за името со референдум

Телевизија Нова

Курир Канал5 Курир Press24 А1 On Press24 Нетпрес Курир

31 поврзани вести »

Која тајна во Македонија ја крие Свети Николе?

Вечер - пред: 17 часа

Ге­ог­лиф со по­вр­ши­на ре­чи­си кол­ку ед­но фуд­бал­ско игра­ли­ште се на­о­ѓа во Ов­че По­ле, бли­зу Све­ти Ни­ко­ле. Јас­но­вид­лив од хе­ли­коп­тер, ави­он и, се­ка­ко, на ма­пи­те на „Гугл ерт".

Од одење по бајачи и гатачи Македонците стигнуваат до психијатрија

Вечер - пред: 18 часа

Во Македонија има голем број бајачи и гатачи кои наводно можат да ви помогнат доколку имате здрвствен проблем, да ви помогнат да најдете работа, да најдете решение за вашите љубовни проблеми, или да уништат некоја магија ако ви е направена.

Сопругот на Елена Божиновска: Ве поздрави сите и рече: Христос посреди нас!

Република - пред: 17 часа

Сопругот на Елена Доцевска Божиновска, Игор Божиновски, постојано испраќа пораки преку својот фејсбук профил барајќи слобода за неговата сопруга на која и се суди за настаните во Собранието на 27 април минатата година.

Сопругот на Елена Божиновска: Ве поздрави сите и рече, Христос посреди нас!

Курир
2 поврзани вести »

Пазарење И ќарење

Сакам да кажам - пред: 22 часа

1 Ајде да пробаме, ние што останавме да живееме во Република Македонија и што не извадивме бугарски пасоши и што немаме работна виза за Германија, ниту зелена карта за Америка, да разговараме разумно за преговорите со Грција и за прашањето за името.

Пазарење и ќарење

Либертас

Пазарење и ќарење

Локално
3 поврзани вести »

Пораките на Столтенберг не се изненадување, премиерот оптимист за решение за името

24 Вести - пред: 23 часа

Вратите на НАТО се отворени, но вие решавате, вака професорот Нано Ружин ја коментира изјавата на генералниот секретар на НАТО Столтенберг дека нема план Б за Македонија – решавање на името па евроинтеграција.

Ружин: Наумовски треба да биде отповикан

Алсат-М

Пораките на Столтенберг не се изненадување, премиерот оптимист за решение за името

Локално

Ружин: Наумовски треба да биде отповикан

Локално
4 поврзани вести »

Заканувачко писмо до директорот на Драмски театар

МКД - 19.01.2018

Сашо Тасевски, директорот на Драмски театар во Скопје вчера во полиција пријавил дека утрото во службената канцеларија на театарот примил писмо адресирано лично до него со заканувачка содржина за него и други лица.

Сашо Тасевски, директорот на Драмски театар добил писмо со заканувачка содржина

Фокус

Сашо Тасевски, в.д. директорот на Драмски театар добил заканувачко писмо

Мета

Заканувачко писмо до директорот на Драмски театар

24 Вести

Сител Фактор Стандард +инфо Таратур Канал 77 ТВ21 Нова ТВ

25 поврзани вести »

ФАКТОР МАГАЗИН: Јазици за разбирање или говори за недоверба - Кој и зошто стравува од употреба на албанскиот јазик?

Фактор - пред: 21 часа

Јазици за разбирање или говори за недоверба? Кој и зошто стравува од албанизација во Македонија? Како на европската мапа да го брендираме мултикултурализмот? Дали е на повидок решение за името? Талент и виртуоз, како диригентот ја обезбедува ...

Имињата на функционерите на Алијанса за Албанците и натаму на вратите на канцелариите

Алсат-М - пред: 23 часа

На вратите на канцелариите на замениците министри и на директорите од Алијанса за Албанците се уште стојат имињата на функционерите на партијата на Зијадин Села, иако тие не се појавуваат на работните места откако поднесоа оставки.

Имињата на функционерите на Алијанса за Албанците и натаму на вратите на канцелариите

Локално
2 поврзани вести »