TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Новите градби ја задушуваат Старата скопска чаршија

Алсат-М - 20.01.2018

Новите и сè почести надградби од ден на ден ја задушуваат Старата скопска чаршија. Надградбите на кафулињата, рестораните и другите објекти ја уништуваат некогашната архитектура на чаршијата.

Грчкиот хелсиншки монитор објави дека македонскиот јазик го има и во ОН и во Советот на Европа

МКД - 20.01.2018

Денеска на насловната страница на интернет изданието на Грчкиот хелсиншки монитор стојат принт-скринови од интернет страниците на ОН и на Европскиот суд за човекови права на кои стои „македонски јазик“.

И Заев се капеше во осветените води на Охридското Езеро?

+инфо - 20.01.2018

Премиерот Заев вчера на працникот Воцдици беше во Струга. Премиерот, Зоран Заев вчера е фотографиран како се капе во осветените води во Охридското езеро.Заев вчера по повод празникот Водици беше во Струга. Премиерот, како што може да се забележи.

Порталите го избањаа премиерот Заев во Охридско Езеро со фотографија од август 2016 година

AKO

Фото: Премиерот Зоран Заев на Водици скокна во Охридското езеро

Press24

И Заев на Водици скокна во Охридското езеро

Репортер

МК News Скопје24 Макфакс +инфо Вечер Sky А1 On Локално

15 поврзани вести »

Глигоров: Новите барања за давачки се класичен рекет и бескруполозен арач

Фокус - 20.01.2018

Пишува: Венко Глигоров Кога треба да ни се земаат пари во разни форми, Македонија ја споредуваат со Данска, Шведска и останати земји. Викаат, така било таму …Во ред е тоа. Но дај споредете се тогаш и во услугата што ја давате во однос на тоа што го ...

Глигоров: Новите барања за давачки се класичен рекет и бескруполозен арач

Локално
2 поврзани вести »

Македонските скијачки центри оставени на немилост

Deutsche Welle - 20.01.2018

Зимските центри во Македонија имаат потенцијали, но тие речиси и да не се користат. Промени се можни, но за да се случат, освен промоција треба сериозни инвестиции и многу работа. Зимските центри во Македонија и сезонава ја загубија битката со ...

Галерија: Снежна бајка на Попова Шапка

Press24

Македонските скијачки центри оставени на немилост

Либертас

Македонските скијачки центри оставени на немилост

iPortal

Скопје24

5 поврзани вести »

Заев оптимист за името, ОМД бара оставка од Нимиц

Алсат-М - 20.01.2018

Премиерот Зоран Заев вчера од Струга порача дека очекува да биде изнајдено решение за името, а ова прашање беше и главна тема на средбата меѓу архиепископот Јеронимос и грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Заев: Решението за името ќе биде достоинствено

МРТ

(Видео) Заев: Верувам дека ќе се изнајде достоинствено решение за името

Макфакс

Заев: Името на Македонија ќе оди на референдум

Фактор

Вечер Фокус Sky Либертас Кајгана Тера Точка

11 поврзани вести »