TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Градежни активности во штипската населба Ново село

Макфакс - пред: 1 час

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски денеска ја посети населбата Ново Село, каде деновиве се одвиваат повеќе градежни активности. Во рамки на посетата тој изјави дека после години на негрижа и занемарување, конечно се посветува внимание ...

Градежни активности во штипската населба Ново село

Вечер

Градежни активности во штипската населба Ново село

А1 On
3 поврзани вести »

„Паркирав само на 5 минути“...Скопјани во обид да избегнат казна од пајакот

Вечер - пред: 3 часа

„Паркирав само на 5 минути да купам нешто, како баш мене ме фативте", ова е стандардната реченица која повеќето од сопствениците на возила ја кажуваат како спас од моментот кога ќе забележат дека пајак службата се спрема да го крене нивното возило ...

Куманово-паркинг ќе набави уште едно пајак возило

Kumanovo News

Пајак „собрал“ автомобил на нервозен возач – погледнете што се случило потоа!

Sky
3 поврзани вести »

Гостивар сè уште без буџет, неизвесна е исплатата на плати

Слободен Печат - пред: 4 часа

Први на удар од недонесувањето на буџетот се вработените во општинската администрација, јавните претпријатија и училиштата Зоран Димовски Општина Гостивар сè уште го нема изгласано буџетот за 2018 година.

(ВИДЕО) 360˚ Политичкиот судир ја остави без буџет општина Гостивар

Либертас

Гостивар се уште без буџет за 2018 – Ќе има ли плати за наставниците?

Gostivarpress.mk
3 поврзани вести »

Битола рекордер според број на украдени возила

Алфа - пред: 20 часа

Во минатата 2017година, според бројот на жители и возила, Битола може да се „пофали“ со најголем број на украдени патнички автомобили. Во минатата 2017година, според бројот на жители и возила, Битола може да се „пофали“ со најголем број на украдени ...

Најмногу украдени автомoбили во Пелагонија се од Битола, автомобилите се оставени со клучеви

Канал5

Во Битола најмногу се крадат автомобили – возачите ги оставале клучевите во возилата

Шеталиште
3 поврзани вести »

Неизвесно кога МТСП ќе се пресели во новата зграда, се чека на Уставниот суд

Либертас - 16.01.2018

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески не може да прецизира кога Министерството ќе се пресели во новите простории и вели дека тоа зависи од одлуката на Уставниот суд. – Урбанистичките планови беа поништени од страна на општина Центар.

Зјае празна барокната зграда што почна да ја гради Јанакиески, Сугарески не може да се всели поради Уставен суд

Фокус

Зјае празна барокната зграда што почна да ја гради Јанакиески, Сугарески не може да се всели поради Уставен суд

Локално
3 поврзани вести »

Од куќата на поетот Ацо Шопов остана Само искршена спомен плоча

Сакам да кажам - пред: 24 мин

Вандали ја искршиле спомен плочата посветена на револуционерот Ацо Шопов. Сојузот на борците ја постави оваа спомен плоча на оградниот зид од неговата родна куќа во таканареченото Горно Маало во Штип.

Скопјанец го претепал својот пријател од Куманово

Кумановски м. - пред: 20 мин

loading... Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против З.М.(62) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда”, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Кривична за директорот на ЈП „Водовод“ од Делогожда поради „даночно затајување“

Спектра ТВ - пред: 2 часа

Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против 35-годишниот А.З. од струшкото село Делогожда, како и против Јавното претпријатие „Водовод“ со седиште во истото село поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „даночно ...

Кривична пријава за директор на Водовод Делогожда

OhridNews
2 поврзани вести »

Хуманитарни пакети, прегледи, спасувачки тимови-Црвен крст со низа активности за празникот Водици

OhridNews - пред: 3 часа

Во рамки на одбележување на големиот верски празник Богојавление-Водици и Денот на рибарите, Црвен крст Охрид е вклучен со низа активности од областа на здравствено-превентивната и социјално-хуманитарната дејност.