TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Наместо „барокна“, Гази Баба ќе добие модерна општинска зграда

Build - пред: 9 часа

Наместо да се гради во „барок“, идната општинска зграда во Гази Баба ќе има модерен лик и енергетско ефикасна фасада. Како што пишува порталот СДК.МК , новиот градоначалник Борис Георгиевски побарал од архитектот Жарко Чаушевски да изработи нов ...

Барокниот архитект Чаушевски гратис нацрта модерна фасада за општинската зграда на Гази Баба

Сакам да кажам

Архитектот Чаушевски гратис нацрта нова модерна фасада за општинската зграда на Гази Баба

Слободен Печат
3 поврзани вести »

Луксузната лимузина на струшкиот градоначалник сеуште ја бранува јавноста

24 Вести - пред: 11 часа

Лимузината која струшкиот градоначалник ја нарача пред некој ден сеуште ја дрма јавноста. Иако негираше дека е ултрамодерна и скапа, автомобилските салони кои ги исконтактиравме велат да станува збор за возило со атрактивна цена која крајно ќе ја ...

Како се трошат општинските пари?

24 Вести

Луксузната лимузина на струшкиот градоначалник сеуште ја бранува јавноста

Либертас

Како се трошат општинските пари?

Локално

Локално

5 поврзани вести »

Социјален експеримент: Гушкање на плоштад во Охрид во склоп на Кампањата за ретки болести

OhridNews - пред: 11 часа

Клубот на млади на Црвен Крст на Република Македонија - Општинска организација Охрид, организира настан за подигнување на јавната свест за борбата со ретките болести, кој ќе се одржи утре, 25-ти февруари (недела), со почеток во 12 часот на градскиот ...

Фото: Охрид се црта за поддршка на лицата со ретки болести

OhridNews

Охридските гимназијалци и основци се обоија во боите на реткоста

ТВМ

Охрид се мобилизира за Денот на ретките болести, ќе маршираат и основците од „Св. Климент Охридски“

OhridNews

Gostivarpress.mk OhridNews Спектра ТВ

7 поврзани вести »

Македонија и Србија заедно на 40-от Белградски саем на туризмот

+инфо - пред: 18 часа

Промовирањето на заедничкиот производ почнува од Белград и ќе биде актуелен на сите светски и европски саеми, појасни Тијана Маљковиќ. „Од Дунав до Охрид“ е заедничката туристичка промоција на Македонија и Србија која денеска беше претставена на 40.

Богата агенда на градоначалникот Стојаноски на Саемот за туризам

А1 On

Обновено: Медиумски интерес за Охрид на саемот во Белград, градоначалникот Стојаноски гостин на РТС

OhridNews

Охридска вечер во Белград

А1 On

Локално Денар OhridNews Кумановски м. Канал5 +инфо Слободен Печат Канал5

16 поврзани вести »

ВИДЕО: Општина Ново Село, Црвен крст и граѓаните во акција за спас на Киро Пасков

А1 On - пред: 18 часа

По објавата на А1он и Макфакс за лошата состојба во која се наоѓа Киро Пасков, социјалната служба на општината Ново Село и подрачната единица на Црвен крст во Струмица се вклучија за спас на 62-годишниот Киро кој преживува на планината Беласица, ...

Дедо Киро едвај преживува: Тој е на работ на егзистенцијата и ИТНО му е потребна наша помош

Курир

Црвен крст и општина Ново Село во акција за спас на Киро Пасков

Точка

Дедо Киро едвај преживува: Тој е на работ на егзистенцијата и ИТНО му е потребна наша помош

Скопје24
4 поврзани вести »

Училишта и градинки во реоните со алармантно загадување во Битола

Сакам да кажам - пред: 11 часа

Околината на основното училиште „Даме Груев“ и градинката „Пролет“ во Битола, каде преку ден престојуваат неколку стотици деца, се меѓу регионите со алармантно аерозагадување што ги регистрира Регионалното географско друштво „Геосфера“ во рамки на ...

Огревните дрва се најголеми аерозагадувачи во Битола

Алфа
2 поврзани вести »

Книгата се враќа кај читателите

ТВМ - пред: 11 часа

Само во првите два месеци од оваа година во НУ библиотека „Григор Прличев“ се запишани 200 нови членови. Директорката на оваа установа Гордана Змејкоска вели дека радува овој податок бидејќи библиотеката повторно си го добива своето вистинско ...

Поставените контејнери наменети за рециклирање отпад не се користат правилно

ТВМ - пред: 11 часа

На охридските улици ЈП „Охридкси Комуналец“ има поставено контејнери за одложување на хартија, стакло, пластика и лименки. На овој начин со селектирање се рециклира корисниот отпад, се намалуваат количините на смет и се зголемува здраво еколошко ...

АПСУРД: ”Пензиите намалени, директор со ново возило од 32.000€, ова ли е животот? Заев сеуште го нема разрешено? “

Маркукуле - пред: 10 часа

Прилепскиот директор на Државниот Инспекторат за земјоделство кој пред Нова година се подновил со ново службено возило до 32.000 евра, сеуште не е разрешен од премиерот Заев и министерот Николовски. Како што објави порталот “Курир” , В.Д.