TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Висококатниците во Тетово ќе изгорат оти пожарната има скали за гасење пожар само до трети кат

Сакам да кажам - пред: 14 часа

Трагедијата која пред три недели се случи во Тетово, кога во пожер во нивната семејна куќа загинаа мајка со четири деца, повторно актуализира еден проблем со кој тетовските пожарникари секојдневно се среќаваат и кој им создава огромни тешкотии за ...

Од рубриката „Верувале или не“

Слободен Печат - 18.02.2018

Насобраните љубопитни граѓани имаа ексклузивна можност да се „журкаат“ на одбрана диско-музика, која им ја пушташе диџеј, најмен од градските власти и платен од наши пари. Eлена Велјановска Уште еден капитален проект го виде светлото на денот.

Бизарно: Со ди-џеј и техно забава Шилегов пушти во употреба автобуска постојка (видео)

Република

„50-ка“ се врати кај ГТЦ

Локално
3 поврзани вести »

По прераспределувањата раководителите се плашат од откази

Телма - 18.02.2018

Раководители на седум центри за вработување, кои со одлука на Агенцијата за вработување се разместени на исто ниво во други општини, обвинуваат дека врз нив се врши притисок и мобинг, со цел да се откажат од раководните функции.

Раководителите на центрите за вработување во Охрид и уште шест општини разместени по хоризонтала бараат правда на суд

OhridNews

Власта врши мобинг врз прераспределените раководители за да се откажат од работата

Курир
3 поврзани вести »

Вистинска приказна за кумановските Ромео и Јулија

Kumanovo News - 18.02.2018

- Ленче Кумановче не е измислен лик, туку таа навистина постоела и во реалниот живот се викала Сава. Била ќерка - единица на чорбаџијата аџи Трајко и немала мајка, туку ја одгледала маќеата.

Универзална нема да се гради поради долговите за „Скопје 2014“

Кајгана - 18.02.2018

Универзална сала нема да се гради и годинава. Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, вели дека нема пари ниту Градот ниту Министерството за култура за реализација на проектот за нова Универзална сала.

НЕМА ПАРИ ! Универзална нема да се гради поради долговите за „Скопје 2014“

Локално

Универзална нема да се гради поради долговите за „Скопје 2014“

Порта 3

Универзална сала нема да се гради

Република
4 поврзани вести »

По повод Прочка во Велгошти се одржа традиционалниот маскенбал

OhridNews - 18.02.2018

Традиционално во охридското село Велгошти, денес, по повод верскиот празник Прочка се одржа маскенбал (емшири). Учествуваа голем број млади од селото кои ги презентираа своите интересни и шеговити маски поврзани со секојдневните актуелни случувања.

Лебед со скршено крило и нога

OhridNews - 18.02.2018

Освен што имал несреќа да остане со повредено и скршено крило, еден од лебедите во Охридското езеро деновиве може да се забележи и со скршена и заболена нога. Ваквата состојба во која се наоѓа му го отежнува хранењето и маневрирањето во водите на ...

Денеска е Прочка - Простувајте за да ви биде простено

Exclusive.mk - 18.02.2018

Прочка Во овој ден правиме спомен на паѓањето на првосоздадениот Адам од рајската храна, што божествените отци наши го определија пред почетокот на светата Четириесетница, за да покажат со тоа колку на човековата природа ? е потребен постот како ...

Денеска е Прочка – проштевајте си !

Локално
2 поврзани вести »

На денешен ден 18 февруари …

Локално - 18.02.2018

1405.- Во текот на инвазијата која ја предводел против Кина умрел монголскиот владател, емирот Самарканда Тимур Ленк, наречен Тамерлан, освојувачот на Персија, Индија, Месопотамија и поголем дел од Мала Азија, чие царство се простирало од Москва до ...

Реакција на колумната на Бране Петрушевски: „Градоначалникот вети и остварува“

Kumanovo News - 18.02.2018

Реакцијата ја пренесуваме во целост. Најлесно е да критикуваш. Но земи направи го. Создади нешто корисно за заедницата, нека другите имаат бенефит од истото. Пред два дена прочитав текст дека градоначалникот за 100 дена од мандатот само се сликал и ...