TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Доказ кој открива дека Бред постојано бил присутен во бракот на Џенифер и Џастин

Точка - пред: 34 мин

Јавноста која будно го следи шоу бизнисот не престанува да зборува за разводот на Џенифер Анистон и Џастин Теру. Иако парот сам ги потврди гласините за разводот, тоа не било ни приближно доволно за приказната да стивне бидејќи поранешните сопружници ...

Џенифер Анистон сеуште ги чува пораките од Бред Пит

МакМода

Брет Пит сепак замешан во разделбата: Се појави нова причина за разводот на Анистон и Теру

Женски магазин

Нови детали за разводот на Џенифер и Џастин, сепак е вмешан и Бред

ЗаЗабава

Канал5 Хитпортал Идивиди +инфо Хитпортал Локално Црнобело Среќа.mk

22 поврзани вести »

Џенифер Лоренс се огласи во врска со критиките дека е „слабо“ облечена

Идивиди - тукушто објавено

Џенифер Лоренс беше мета на критики по нејзината одлука да се појави само во тоалета дизајнирана од Версаче, додека нејзините колеги се појавија наоблечени во шалови и капути. Испровоцирана од осудувањата, познатата актерка реши да се обрати преку ...

Фустанот на Versace, кој предизвика скандал

Локално

Џенифер Лоренс најави повлекување од филмското платно

А1 On

Холивудска ѕвезда ги разочара фановите – се повлекува од актерството

Канал5

Хитпортал ЗаЗабава Курир Канал5 Репортер Женски магазин Кумановски м. Вечер

16 поврзани вести »

Клуни и Опра со по 500.000 долари кураж за марш против оружјето

+инфо - тукушто објавено

Учесници, порака Учесниците во „Марш за нашите животи“ ќе побараат поголема контрола врз оружјето. При напад во училиште во Паркленд, Флорида, беа уби Џорџ и Амал Клуни соопштија дека ќе донираат половина милион долари за марш против оружјето што ќе ...

Клуни донираа половина милион долари за борба против оружјето

Локално

Учениците од Флорида им се спротивставија на пратениците во врска со контролата на оружјето (ВИДЕО)

МКД

Опра, Спилберг и Џорџ Клуни донираа за кампањата против оружјето

Стандард

Екран Локално

6 поврзани вести »

Еве колку Северина заработува од Инстаграм

ЗаЗабава - тукушто објавено

Северина е една од напратените и најпопуларните ѕвезди на социјалните мрежи, поради што бројни брендови и нудат пари во замена за маркетинг. Како пишуваат медиумите Севе може за само неколку секудни да заработи и до 5000 евра.

Северина на вештачко оплодување

Репортер

(ФОТО) Северина: Сите детали околу вонтелесното оплодување

Екран

Северина повторно оди на вештачко оплодување

Попара
4 поврзани вести »

ФОТО: Со ваква поддршка не е чудно што оваа сезона игра фантастично!

Спортски - пред: 48 мин

Џена Фрумес е популарна кај навивачите на Манчестер Јунајтед бидејќи се забавува со младата ѕвезда Џеси Лингард. Џена не крие дека редовно ги следи натпреварите на Јунајтед преку ТВ, а притоа истовремено добро ја користи шансата да ги покаже своите ...

ФОТО: Со ваква поддршка не е чудно што оваа сезона игра фантастично!

Таратур

Оваа сезона игра одлично - со ваква поддршка, тоа не е чудно

Точка
3 поврзани вести »

Гледачите не можеа да го тргнат погледот од бујната плавуша во публиката!

Таратур - пред: 53 мин

Гледачите на британското Џереми Кајл шоу не можеа да го тргнат погледот од бујната плавуша која седеше во публиката зад водителот. Објавена во деколтирана маица, анонимната плавуша си го доби прекарот најзгодна личност во публика.

Ќе платиш за своите дела! Мерил Стрип побеснела поради потегот на "првиот злоставувач на Холивуд"

Точка - пред: 2 часа

Славната актерка не останува нема на постапките кои не ги оправдува, па сега јавно го нападнала човекот кој е обвинет за сексуални вознемирувања, малтретирања, и обиди за силување. Меѓутоа, како што рекла "оскаровката", тоа што Харви не бил ...

Мерил Стрип го нападна Вајнштајн дека го користи нејзиното име за да ги оправда своите злодела

Локално
2 поврзани вести »