TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Откриен тестаментот на Павле Вујисиќ

Репортер - пред: 6 часа

Српските медиуми деновиве пишуваат за тестаментот на актерот Павле Вујисиќ. Тестаментот бил напишан 1982 година, шест години пред неговата смрт. Документот го чувала неговата сопруга Мирјана, која потоа дозволила да биде објавен во книгата „Последен ...

(Фото) Ѓулсерен веќе не е згодна

Репортер - пред: 6 часа

Познатата турска актерка Нургул Јесличај, освен што е посветена на снимањето серии и филмови, деновите ги поминува во својот салон за венчаници во Истанбул. Таа неодамна си замина од серијата „Парампарче“ оти не се согласувала со колегата Еркан ...

Слаткар стана магистер

Репортер - пред: 7 часа

Марко Маринковиќ – Слаткар од пред некој ден е магистер. Тој магистрираше на Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент на УТМС. Марко објави кусо видео на својата фан-страна од фотосесијата по доделувањето на дипломата.

РАПЕРОТ СЛАТКАРИСТИКА МАГИСТРИРАШЕ: Наскоро ќе станам и доктор

Женски магазин
2 поврзани вести »

Маја Бошкоска ја освои Аконкагва

Репортер - пред: 6 часа

Маја Бошкоска, планинарката од ПК „Кораб“ на 14 февруари го искачи највисокиот врв на јужната и западната полутопка, Аконкагва . Тој се наоѓа на 6.962 метри надморска висина во масивот Анди, блиску го границата на Аргентина и Чиле.

Скопјанката Маја Бошкоска ја освои Аконкагва

Скопје24
2 поврзани вести »

Откриени детали од животот на Милан Станковиќ, еве што работел пред да стане пејач

Курир - пред: 9 часа

Српскиот пејач Милан Станковиќ уште како тинејџер започна да ја гради својата музичка кариера, а многу брзо стана ѕвезда. Станковиќ пред да заплови во музичките води, во Обреновац работел во Здравствениот дом. Неговиот живот воопшто не бил лесен.

(Фото) Александра Пријовиќ пред пластичните операции

Репортер - пред: 7 часа

Главна вест во балканските медиуми деновиве е веридбата на пејачката Александра Пријовиќ и посинокот на Брена, Филип Живоиновиќ. Српскиот весник „Блиц“ објави фотографија од Алексанрда од пред десетина години, на која таа изгледа непрепознатливо.

Се разведува МекСтими од „Вовед во Анатомија“

Репортер - пред: 8 часа

По 14 години брак се разведуваат актерите Ерик Дејн и Ребека Гејхарт. Барањето за развод го поднела Ребека која веќе не можела да се бори со проблемите на Дејн. Актерот познат по улогата на МекСтими во серијата „Вовед во анатомија“ во 2011 година ...

Пред 13 години сите ја обожаваа во „Ѕвездите на Гранд“ – денес никој не би ја препознал Славица Чуктераш

Курир - пред: 10 часа

Пејачката Славица Чуктераш учествуваше во првата сезона „Ѕвезде Гранда“ откако оствари прилично добра кариера. Нејзините песни сите ги знаевме и со задоволство ги пеевме, а Славица секогаш ги имаше едни од најубавите.

ВИДЕО: Несреќа за време на фотосесија, згодната манекенка падна во море

Курир - пред: 10 часа

Американскиот топ-модел Кејт Аптон паднала од карпа во морето додека се фотографирала „топлес“ на островот Аруба за списанието „Спортс Илустрејтед“. Во видеото таа е качена на карпа, во златни гаќички за капење и без градник на себе… Фотосесијата не ...

(Видео) Кејт Аптон заврши во океанот за време на снимањето

Репортер
2 поврзани вести »