TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Од распуштеница до вистинска убавица: Еве каква е мајката на Мелек во реалноста

Вечер - пред: 17 часа

Турската актерка, колумнист, сценарист, поет и радио водител, Гонча Вуслатери (31) година е една од најпопуларните турски актерки која моментално кај нас е актуелна во драмата „Се викав Мелек".

Од распуштеница до вистинска убавица: Еве каква е мајката на Мелек во реалноста

Република

Од распуштеница до вистинска убавица: Еве каква е мајката на Мелек во реалноста

Сител
3 поврзани вести »

Дојдоа и моите три минути слава

Репортер - пред: 19 часа

Даница Крстиќ и етно-бендот „Балканика“ годинава ќе ја претставуваат Србија на „Евровизија“ во Лисабон. Песната носи наслов „Нова деца“, а на неа работеа со македонскиот композитор Дарко Димитров.

Повторно полиција во нејзиниот дом: Познатата актерка имала уште еден нервен напад?

Канал5 - пред: 21 часа

Само недела дена откако актерката и риалити ѕвездата Тори Спелинг доживеа нервен напад, полицијата повторно го посети нејзиниот дом во Калифорнија. Како што пренесува „TMZ“ не е точно позната причината за посетата на органите на власта.

Брижит Бардо бременоста ја споредила со тумор, а ни денес не го сака својот син!

Среќа.mk - пред: 19 часа

Брижит Бардо важи за една од најубавите жени во светот, а малкумина знаат дека била во длабока депресија, како и фактот дека дури три пати се обидувала да си го одземе животот. Brigitte Bardot by Ghislain Dussart #brigittebardot #brigitte #bardot ...

Бујната Гркинка Анастасија Караниколау

Локално - пред: 18 часа

Анастасија Караниколау е грчки фотомодел, влогерка и ѕвезда на Инстаграм која ја следат повеќе од два милиони лица. Родена е на 9 јуни 1997 година во Калифорнија, но нејзиното потекло е од Грција.

Тажна исповед: Шарлиз Терон гледала како мајка и го убива татко и

Хитпортал - пред: 21 часа

Тешката животна приказна на Шарлиз Терон ја изненади јавноста, а актерката ретко зборува за своето детство. Актерката растела со татко кој бил алкохоличар, постојано насилен, а нејзината мајка го убила во самоодбрана пред очите на Шарлиз.

Мајка ми го уби татко ми пред мои очи

Репортер
2 поврзани вести »

Анабела стравува за животот на својата ќерка

Репортер - пред: 19 часа

Српската пејачка Анабела Атијас најави дека ќе се повлече од јавниот живот оти последниве месеци постојано добива заканувачки пораки. Таа вели дека веќе не се чувствува сигурна и дека стравува за животот на своите деца, откако добила порака дека ќе ...

What the Funk?! - Че Кафе бар

Скопје инфо - пред: 18 часа

Методиј Ристоманов со една малку поинаква атмосфера од вообичаената во Че! Сабота 21:30 ...

Вита како никогаш да не родила: Катарина Ивановска во Грција на фотосесија, првпат по раѓањето (ВИДЕО)

Скопје24 - пред: 19 часа

Бело-сина куќичка со базен и поглед на море, навистина инспиративна дестинација за „канцеларија“, зарем не? По раѓањето на синот Вања, Катарина Ивановска брзо се врати во форма. Константните фитнес тренинзи, како и негата на лицето со разни маски и ...

Фотографиите потврдија: Ема Вотсон има ново момче

Ladybook - пред: 22 часа

Нашата омилена ѕвезда од „Хари Потер“ има момче! Веќе некое време кружеа гласини дека Ема Вотсон има ново момче, но сега овие фотографии потврдуваат дека таа и Корд Оверстрит се во љубовна врска.

Нова холивудска двојка: Ема Вотсон веќе не ја крие врската со актерот Корд Оверстрит

Фемина

Ема Вотсон веќе не ја крие врската со актерот Корд Оверстрит

ЗаЗабава
3 поврзани вести »