TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Откриен тестаментот на Павле Вујисиќ

Репортер - 17.02.2018

Српските медиуми деновиве пишуваат за тестаментот на актерот Павле Вујисиќ. Тестаментот бил напишан 1982 година, шест години пред неговата смрт. Документот го чувала неговата сопруга Мирјана, која потоа дозволила да биде објавен во книгата „Последен ...

Маја Бошкоска ја освои Аконкагва

Репортер - 17.02.2018

Маја Бошкоска, планинарката од ПК „Кораб“ на 14 февруари го искачи највисокиот врв на јужната и западната полутопка, Аконкагва . Тој се наоѓа на 6.962 метри надморска висина во масивот Анди, блиску го границата на Аргентина и Чиле.

Скопјанката Маја Бошкоска ја освои Аконкагва

Скопје24
2 поврзани вести »

6 пати кога Меган Маркл беше облечена како Викторија Бекам

Ladybook - 17.02.2018

Без разлика дали е вистина или не дека Викторија Бекам ѝ дава модни совети на Меган Маркл, со сигурност можат да се забележат неколку впечатливи сличности во нивната гардероба. И покрај тоа што Бекам има тенденција понекогаш да се облекува посмело и ...

Џеј Ло во две различни модни изданија во еден ден

Fashionel - 17.02.2018

Преку своите Инстаграм профили, познатата двојка Џенифер Лопез и Алекс Родригез си го честитаа Денот на вљубените. Но, она што уште повеќе го привлече вниманието на шоу-биз јавноста е нивниот изглед.

Инвазија на Инстаграм: Зошто е полн со стаорци профилот на манекенката Карли Клос?

Црнобело - 17.02.2018

Ова не е прв ваков случај на социјалната мрежа, а повторно има врска со името на една позната пејачка. Манекенката Карли Клос се најде на мета на разбеснетите фанови на Тејлор Свифт, откако беше фотографирана како придружба на нејзината ривалка Кети ...

Саша Поповиќ од многумина направи ѕвезди, но не и од својата жена- таа прв пат се огласи за ова

Курир - 17.02.2018

Саша Поповиќ како директор на Гранд направи кариера на многумина и од нив направи успешни, големи и богати ѕвезди, но не и од својата сопруга Сузана Јовановиќ со која долго е во брак. Тие се заедно две децении и имаат 18-годишна ќерка, а Сузана има ...

Саша Поповиќ од многумина направи ѕвезди, но не и од својата жена- таа прв пат се огласи за ова

Сител

Саша Поповиќ од многумина направи ѕвезди, но не и од својата жена- таа прв пат се огласи за ова

Скопје24
3 поврзани вести »

ВИДЕО: Несреќа за време на фотосесија, згодната манекенка падна во море

Курир - 17.02.2018

Американскиот топ-модел Кејт Аптон паднала од карпа во морето додека се фотографирала „топлес“ на островот Аруба за списанието „Спортс Илустрејтед“. Во видеото таа е качена на карпа, во златни гаќички за капење и без градник на себе… Фотосесијата не ...

Пред 13 години сите ја обожаваа во „Ѕвездите на Гранд“ – денес никој не би ја препознал Славица Чуктераш

Курир - 17.02.2018

Пејачката Славица Чуктераш учествуваше во првата сезона „Ѕвезде Гранда“ откако оствари прилично добра кариера. Нејзините песни сите ги знаевме и со задоволство ги пеевме, а Славица секогаш ги имаше едни од најубавите.

Денес никој не би ја препознал Славица Чуктераш

Пулс24
2 поврзани вести »

Откриени детали од животот на Милан Станковиќ, еве што работел пред да стане пејач

Курир - 17.02.2018

Српскиот пејач Милан Станковиќ уште како тинејџер започна да ја гради својата музичка кариера, а многу брзо стана ѕвезда. Станковиќ пред да заплови во музичките води, во Обреновац работел во Здравствениот дом. Неговиот живот воопшто не бил лесен.

Хакирани жешки фотки од сексапилната Бразилка која дели правда на теренот

Спортски - 17.02.2018

Кога ќе се спомене спортски судија, најчесто веднаш на ум ви паѓа група на луѓе кои во голема мера се онамразени од мнозинството фудбалски навивачи во разни спортови ширум светот. Но, секс бомби од типот на Денизе Буено се тука да ја разбијат таа ...

Хакирани интимни фотки од Денизе Буено, секси убавицата која владее на теренот

Таратур

Ова е најсексипилната Бразилка која дели правда на теренот (фото)

Press24

Бразилската фудбалска судијка која не ги остава фудбалерите “рајат” да ја клоцаат топката (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле
4 поврзани вести »