TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Модели со отсечени глави се прошетаа на модната недела во Милано

Репортер - 23.02.2018

Престижната Модна недела во Милано ја виде една од побизарните ревии досега, откако некои од моделите носеа реплики од своите глави во рацете. Ова се случуваше на ревијата на модниот гигант „Гучи“, кој пронајде малку инспирација и во „Игра на ...

Се ожени таткото на Џастин Бибер

Репортер - 23.02.2018

Пејачот Џастин Бибер им ги предаде бурмите на татка си Џереми и неговата сопруга Челзи Ребело. Тие се венчаа на плажата во Монтего Беј, Јамајка. Челзи објави фотографија од венчавката, на која напиша: „Вчера беше најневеројатен ден.

(ГАЛЕРИЈА) Покажан уникатен, розов Lamborghini со Сваровски кристали

Локално - 23.02.2018

Уникатен, авотомобил од марката Lamborghini беше прикажан на Саемот во Дубаи. Тој е розов и целиот е оболжен со Сваровски кристали. Неговата цена не е јасна, но сигурно надминува еден милион долари.

Новото Ламборџини е со Сваровски кристали

Репортер
2 поврзани вести »

(Фото) Хајди Клум – гола и жешка

Репортер - 23.02.2018

Хајди Клум веќе има 44 години, но изгледа одлично. Поранешната сопруга на Флавио Бријаторе сака да ги провоцира своите следбеници на „Инстаграм“, па неодамна го стори тоа повторно, овој пат потсетувајќи на старите добри времиња.

(ВИДЕО) Македонија ги спои „Меморија“ и Дадо Топиќ

Репортер - 23.02.2018

Пред неколку месеци легендарната група „Меморија“ одржа концерт во Скопје и ја врати публиката назад во времето. Вчеравечер, за ќеф на многубројните гости во арената „Борис Трајковски“, тие повторно испеаја некои од своите најголеми хитови, па ја ...