TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје

Започна пријавувањето за трките „Прв до врв“ на Водно

Макфакс - пред: 57 мин

Пријавувањето за најмасовниот планински настан во регионот, „Прв до врв“ на Водно, е отворено за сите оние кои сакаат да се пријават за учество во трките по намалена цена, информираат организаторите.

Започна пријавувањето за трките Прв до врв на Водно

Вечер

Почна раното пријавување за „Прв до врв“ на Водно

+инфо

Започна пријавувањето за трките Прв до врв на Водно

Радио МОФ

Скопје инфо Денар А1 On

7 поврзани вести »

Доградбата на училиштето „Гоце Делчев“ ќе биде готова во јуни

+инфо - пред: 2 часа

Од Центар информираат дека поставена е и карабината на новото училиште „Капиштец“. Доградбата на ООУ „Гоце Делчев“ ќе финишира во месец јуни, а досега се поставени две плочи. Доградбата е на површина од 532 м2.

Доградбата на „Гоце Делчев“ ќе финишира во месец јуни

А1 On

Доградбата на училиштето „Гоце Делчев“ ќе финишира во јуни

МКД

Доградбата на “Гоце Делчев“ ќе финишира во месец јуни

Скопје инфо

Слободен Печат

5 поврзани вести »

Без вода утре дел од Центар

Макфакс - пред: 21 часа

Поради дефект на улицата Костурски херои бр.6, утре во период од 9 часот па се до завршување на работите без вода ќе останат корисниците од улицата Костурски херои на потег од булеварот Партизански одреди до улицата Дебарца, во општина ...

Дел од „Костурски Херои“ утре без вода

Курир

Без вода утре дел од Центар

Вечер

Дел од „Костурски Херои“ утре без вода

Нетпрес

Sky Press24 Точка Н.Македонија Кајгана Скопје24 Денар

11 поврзани вести »

СКАНДАЛ: На градоначалникот на Гази Баба воопшто не му е грижа за загадениот воздух

Курир - пред: 19 часа

По предлогот на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата бурно против предложеното реагираше градоначалникот на Општина Гази Баба Борис Георгиевски кој побара мерките за загадувањето да се најдат на дневен ред на некоја од наредните седници на ...

Ноќниот живот во Скопје некогаш цутеше, а денес се е сведено на ужас и мртвило

Вечер - пред: 1 ден

Секое време носи промени и има свои обележја, недостатоци и придобивки. Имун на промените не останува ниту ноќниот живот кој важи за еден од клучните показатели на општествените ситуации.Скопските менаџери и сопственици на локали се едногласни и ...

Ноќниот живот во Скопје некогаш цутеше, а денес се е сведено на ужас и мртвило, младината не знае кај тера!

Скопје инфо
2 поврзани вести »

Скопје за почетници: Пред земјотресот - дали знаете која е оваа скопска населба?

Вечер - пред: 1 ден

Со текот на времето додека Скопје растело и оваа населба почнала да се урбанизира. Оваа фотографија е од пазарчето ''Буњаковец'' пред земјотресот каде се гледа Градежно-Архитектонскиот факултет и ОУ ''Коле Неделковски'', бараката пред школото била ...

Еко монтажни платформи кај Млечен ресторан и Порта Влае

Скопје инфо - 15.01.2018

Стефан Богоев, новиот градоначалник на општина Карпош најави дека проблемот со недоволно паркинг места со кој се соочуваат одредени делови од општината, ќе се решава со еко-паркинзи, односно со монтажни платформи.

Еко монтажни паркинг платформи кај Млечен ресторан и Порта Влае

Скопје24
2 поврзани вести »

Дел од општина Сарај утре без струја...

Н.Македонија - 14.01.2018

Дел од општина Сарај утре без струја Дел од корисниците од скопските села Чајлане и Семениште утре од 9.30 до 15 часот ќе останат без електрична енергија. Во вторник без струја од 9 до 13 часот ќе бидат дел од корисниците од улиците „Осло“ и „Урош ...

Дел од општина Сарај утре без струја

Канал5
2 поврзани вести »