TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје

Ни Цирих, ни Минхен: Град со најдобар квалитет на живот

Канал5 - пред: 1 час

Главниот град на Австрија, Виена, по деветти пат, е “крунисан“ како метропола со најдобар квалитет на живот во светот, додека најнеквалитетно се живее во Багдад. Меѓународната консултантска агенција „Мерсер“ по деветти пат по ред, дошла до заклучок ...

Виена прогласена за град со најдобар квалитет за живот во светот

Кајгана

Скопје на најниско ниво според квалитетот на живот во регионот - пред нас само Тирана

Алфа

Мерсер: Виена – најдобар град според квалитетот на живот, Скопје на 161. место

+инфо

Република А1 On Сител Независен Вечер Press24 Скопје инфо Н.Македонија

15 поврзани вести »

(Видео) Сопрено уништувањето на Водно за гасоводот, работно тело ќе го преиспитува случајот

Макфакс - пред: 1 час

Владата, Акционерското друштво „Македонски енергетски ресурси“ (МЕР) и Град Скопје ќе го преиспитуваат последното уништување на зеленилото на Водно поради изградба на гасоводот. Од Град Скопје велат дека градежната механизација ангажирана од МЕР се ...

Гасоводот почна да ја делка шумата Водно, градските власти затечени од сечата

Радио МОФ

Продолжува силувањето на Водно, по сртот на планината почна да се гради гасовод

МКД

(Видео) Водно се прекопува поради гасоводот, предвидена е и сеча на шума

Макфакс

Точка А1 On Слободен Печат 365

8 поврзани вести »

Толку од 50-ката на Шилегов: Се фрлија пари за прослава, па ја укинаа!

Курир - пред: 2 часа

„Од денеска автобуската линија 50 повторно ќе застанува во Градскиот трговски центар. Град Скопје ја врати во функцијата станицата во ГТЦ“. Оваа вест помпезно беше објавувана од медиумите пред само еден месец.

ЈСП: Поради градежни работи линијата 50 не застанува на постојката во ГТЦ

Република

Привремено вон употреба автобуската станица во ГТЦ

Слободен Печат

Автобусот со број „50“ повторно не вози низ ГТЦ

Независен

Вечер Скопје24 Press24 Скопје инфо

8 поврзани вести »

Општина Центар ќе воведува ред во диво поставените летни тераси

Фокус - пред: 4 часа

Општина Центар подготвува заедничка акција заедно со Пазарна инспекција, МВР, овластен градежен инспектор и инспектор за животна средина, за ставање ред во поставување на урбана опрема пред угостителските објекти на својата територија.

Куманово објави повик за обнова на оштетената урбана опрема

+инфо

Општина Центар ќе ги отстранува диво поставените летни тераси

Канал5

Општина Куманово објави повик за обнова на оштетената урбана опрема

А1 On

Стандард Либертас А1 On Макфакс Вечер Сакам да кажам Press24 МКД

17 поврзани вести »

Сообраќајниот метеж на Бутелска ќе трае до 15 април

Курир - пред: 4 часа

Сообраќајниот метеж на улицата „Бутелска“, која е единствената опција за поврзување на жителите на Бутел, Радишани, Љубанци, Љуботен, Чучер-Сандево и многу други населени места со централниот дел од Скопје, ќе трае до 15 април, за кога како што ...

Сообраќајниот метеж на Бутелска ќе трае до 15 април

А1 On

Сообраќајниот метеж на Бутелска ќе трае до 15 април

Канал5

Сообраќајниот метеж на Бутелска ќе трае до 15 април

Скопје инфо

Независен Либертас

6 поврзани вести »

Проект за локално вклучување на младите во институциите...

Н.Македонија - пред: 3 часа

Проект за локално вклучување на младите во институциите Почна проектот и започна спроведувањето на програмата за локално активно вклучување на младите во институциите (ЛАВМИ), кој е организиран од страна на Институтот за економски стратегии и ...

Се санираат дупки на скопските сообраќајници...

Н.Македонија - пред: 3 часа

Се санираат дупки на скопските сообраќајници По налог на градот Скопје, овие денови екипи на јавното претпријатие „Улици и патишта“ реализира голема акција за санирање ударни дупки на коловозите на повеќе градски сообраќајници.

Се санираат дупките на скопските сообраќајници

Порта 3

Санирање на дупките на градските сообраќајници ...

Н.Македонија

Град Скопје: Санирање ударни дупки на градските сообраќајници

iPortal

Скопје инфо

5 поврзани вести »

Продолжува проектот „Центар се грижи за возрасните“...

Н.Македонија - пред: 3 часа

Продолжува проектот „Центар се грижи за возрасните“ Продолжува проектот на општината Центар наречен „Центар се грижи за возрасните“, преку кој деведесет пензионери од оваа општина ќе добијат бесплатна медицинска нега и помош.

Проектот “Центар се грижи за возрасните“ стартува во април

Макфакс

Проектот “Центар се грижи за возрасните“ стартува во април

Вечер

Проектот „Центар се грижи за возрасните“ стартува во април

А1 On

Стандард Република МКД Скопје инфо Скопје24 CivilMedia Либертас Денар

13 поврзани вести »

Чаир ќе потроши илјадници евра за ексклузивни пенкала и јакни

Press24 - пред: 7 часа

Општина Чаир распиша оглас за набавка на ексклузивни пенкала, слушалки за мобилен, торба за велосипед, пролетни јакни за кои ќе потроши повеќе од 70.000 евра, објави порталот Независен . За каква цел и за кого ќе бидат наменети сите овие работи не е ...

Чаир ќе троши илјадници евра за ексклузивни пенкала и јакни

Независен
2 поврзани вести »