TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Што мислат децата за Доналд Трамп како претседател?

Кафе пауза - тукушто објавено

Помина скоро една година откако Доналд Трамп ја доби официјално улогата на претседател и неговиот рејтинг на одобрување помеѓу возрасните во моментов изнесува 37%. Но, што е со најмалите, оние кои се иднината? Џими Кимел решил да дознае што мислат ...

Почнува Светскиот економски форум во Давос

Алсат-М

Трет ден блокада на американската Влада, денеска Сенатот ќе гласа

Нова ТВ

Љубовницата на Трамп изведе стриптиз

Репортер

Фактор Н.Македонија +инфо Panika.be Fashionel МКД МКД +инфо

70 поврзани вести »

Турските воени сили зазеле 11 позиции на курдите

МРТ - пред: 1 час

Војската заедно со припадниците на опозициската „Слободна војска на Сирија“ зазеле вкупно 11 села и навлегоа во провинцијата Африн од нејзината северна, северозападна и западна страна. Навлегувањето на турската војска во Африн следеше откако Турција ...

Турски воздушни напади во северната сириска област Африн

Нова ТВ

Турција и сириската сложувалка

Deutsche Welle

Војната на Ердоган во Сирија – повторно ли ќе се затвораат очите?

Стандард

Точка Макфакс МРТ Н.Македонија Н.Македонија Фактор Точка Стандард

102 поврзани вести »

Пенс: САД следната година ќе ја отворат амбасадата во Ерусалим

Р.С.Европа - тукушто објавено

Американскиот потпретседател Мајк Пенс изјави дека САД во 2019 година ќе ја отворат нивната амбасада во Ерусалим. Пенс кој е во посета на Израел, изјави дека администрацијата на претседателот Доналд Трамп ќе продолжи со својот план и дека амбасадата ...

Пенс во Ерусалим рече дека му е чест што е „во главниот град на Израел“

Нетпрес

Средба на Пенс и Нетанјаху во Ерусалим

Р.С.Европа

Потпретседателот на САД Пенс во Израел

Р.С.Европа

Канал5 Слободен Печат Канал5 Р.С.Европа Точка А1 On 24 Вести ТВ21

19 поврзани вести »

Ова не сте го виделе: Ова е единствен пат кој води од Русија до Северна Кореја! (Фото)

Вечер - тукушто објавено

Последен објект до кој може да дојдете е една мистериозна куќучка сместена на агол а малку подалеку од неа е Мостот на пријателство Северна Кореја е најтаинствената држава во свет, а се граничи со Кина, Јужна Кореја и Русија, со кои ја дели 17 ...

Активисти ја запалија сликата на Ким Јонг Ун и знамето на Северна Кореја (ФОТО)

МКД

Како Северна Кореја го понижила Вашингтон пред 50 години (видео)

Канал5

Ова е единствениот пат кој од Русија води до северна Кореја

Сител

Точка Локално Маркукуле Тера Нова ТВ Либертас Н.Македонија Локално

14 поврзани вести »

Шпанскиот државен обвинител побара потерница за Пучдемон

Макфакс - пред: 2 часа

Шпанскиот државен обвинтел побара од надлежниот судија да издаде меѓународна потерница за каталонскиот лидер, Карлес Пучдемон. „Обвинителот побара од истражните судии во Врховниот суд да се активира европскиот налог за апсење на Пучдемон“ соопшти ...

Пучдемон повторно предложен за претседател на Каталонија

Локално

Пучдемон слета во Данска и покрај заканите за апсење

Р.С.Европа

И покрај најавите дека ќе биде уапсен: Пучдемон пристигна во Копенхаген

МКД

Нова ТВ Нетпрес Макфакс Стандард Локално Нетпрес Макфакс Вечер

18 поврзани вести »

СПД- една несреќна партија

Deutsche Welle - пред: 5 часа

Германските Социјалдемократи ќе преговараат со Демохристијаните за формирање влада.Но задоволен со ова не е никој. Зашто исклучително тесната одлука на партискиот конгрес претставува катастрофа за партиското раководство.

Германија сѐ поблиску до нова Влада

МРТ

Германија на чекор поблиску до нова влада

Р.С.Европа

Германија блиску до формирање влада

24 Вести

Точка Р.С.Европа Локално МКД Сакам да кажам Нетпрес 24 Вести Стандард

24 поврзани вести »

Доста беше корупција!

Deutsche Welle - тукушто објавено

На студ и снег околу 100.000 Романци протестираа за независноста на судството - и против владејачката Социјалдемократска партија (ПСД). АЦ/ДЦ и Андре Рије на своите концерти веќе успејаа да го наполнат големиот плоштад на Уставот во Букурешт.

Елисејскиот договор: темел на пријателство

Deutsche Welle - тукушто објавено

Елисејскиот јубилеј е повод за обновување на соработката меѓу Франција и Германија. Канцеларката Ангела Меркел и претседателот Емануел Макрон сакаат да дадат поттик за реформа на Елисејскиот договор.

Дутерте ѝ нареди на војската „да го убие“ ако стане диктатор

МКД - пред: 20 мин

Филипинскиот лидер Родриго Дутерте им нареди на спроведувачите на законот да го застрелаат ако некогаш добие диктаторски амбиции и ако остане на власт подолго отколку што дозволува уставот.

Aмериканска компанија го „вкрсти“ „Калашников“ со пиштолот „Драко“

24 Вести - пред: 26 мин

Американската компанија Сенчури Армс успеа да го приспособи „Калашников” на калиброт на пиштолите „Драко НАК“, пишува порталот ammoland.com. Компанијата веќе подолго време се занимава со „вкрстување“ на обични пиштоли со автоматски оружја.

Од дршка до рафал: Како функционира славната пушка „Калашников“ (ВИДЕО)

Телевизија Нова
2 поврзани вести »