TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Белгија: Киднапирана девојка била спасена откако на својот брат му ја испратила адресата преку смартфон

Канал5 - 17.01.2018

Деветнаесет годишна девојка која тврди дека е киднапирана во Брисел, Белгија пронајдена е откако на својот брат му ја испратила локацијата, односно адресата со помош на смартфон. Студентката тврди дека ја киднапирале пет мажи пред ноќен клуб во ...

(ФОТО) Прегладнетите деца во синџири од „куќата на ужасот“ во Калифорнија се згрижени

Нетпрес - 17.01.2018

Тринаесетте прегладнети деца кои се пронајдени оковани за креветите во калифорниската „куќа на ужасот“, како што ја нарекоа локалните медиуми, добиле храна и неопходна нега откако се спасени од ужасните услови од кои траумите кај нив би можеле да ...

Страшни детали од куќата на хоророт во Калифорнија: Еден поглед на дворот ги открил сите тајни на ужасот во кој децата живееле како робови

Точка
2 поврзани вести »

Министерката на Трамп: Во Норвешка мнозинството го сочинуваат луѓе од белата раса?

Канал5 - 17.01.2018

Министерката за внатрешна безбедност на САД, Кирстен Нилсен, сведочејќи под заклетва изјавила дека не знае белите луѓе се мнозинство во Норвешка. Во текот на сведочењето пред Одборот на американскиот Сенат за правни прашања, Нилсен се обидела да ги ...

Три лица загинаа при пад на турски воен авион

Макфакс - 17.01.2018

Турски воен авион се срушил во југозападниот дел на Турција при што загинале двајцата пилоти и техничарот кој бил во леталото. Причината за несреќата сé уште не е официјално позната, но според прелиминарните податоци, за време на летот имало ...

Три лица загинаа при пад на турски воен авион

Вечер

Три лица загинаа при пад на турски воен авион

А1 On

Три лица загинаа при пад на турски воен авион

Sky

Либертас

5 поврзани вести »

Јункер: Не сме во војна со Полска, нема да воведеме санкции „по секоја цена“...

Н.Македонија - 17.01.2018

Јункер: Не сме во војна со Полска, нема да воведеме санкции „по секоја цена“ Европската унија не е во војна со Полска и нема да воведе санкции „по секоја цена“, изјави денеска претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер.

Мјанмар: Полицијата пукала на демонстрантите, седум убиени

МКД - 17.01.2018

Полицијата во Мјанмар застрела седум демонстранти, додека 12 се повредени во проблематичната држава Ракин, откако локалниот собир за прослава на античкото будистичко кралство Аракан стана насилен.

Поштар кој не ја разнесувал поштата, доби една година затвор

24 Вести - 17.01.2018

Аргентински поштар ќе мора да отслужи една година затвор, затоа што не си ја работел својата работа, односно не ги разнесувал писмата. Мануел Гутиерез, од познатата туристичка дестинација Пуерто Мадрина во Патагонија, е осуден на затворска казна ...

Една година затвор за поштар кој не ја разнесувал поштата

Press24
2 поврзани вести »

Тука ќе почне Трета светска војна: Секоја воена сила има база во ОВАА земја

Таратур - 17.01.2018

Оваа земја, за која ретко кој има чуено, се наоѓа на Рогот на Африка, во близина на конфликтната зона во Аврика и на Блискиот Исток. Џибути е држава со површина од 23.200 килметри квадратни и една од најмалите земји на африканскиот континент во која ...

Тука ќе почне Трета светска војна: Секоја воена сила има база во оваа земја

Скопје24
2 поврзани вести »

Албанец - нов лидер на исламската држава...

Н.Македонија - 17.01.2018

Кој е Зулфи Хоџа, новиот командант на терористичката ИСИЛ? Од каде потекнува, каде живеел и со што се занимавал? Како бил регрутиран и каде завршил обука? Познат по својата бруталност и начин на егзекуција, тој во моментов е еден од највисоките ...

Морничава смрт: Родителите го проколнуваат денот кога на синот му ја исполниле желбата

Сител - 17.01.2018

Шестгодишниот Рајкл Роук од Флорида починал од беснило, откако го изгребал слеп глушец. Таткото на детето раскажал како во дворот го пронашол глушецот и го ставил во канта пред куќата. Му рекол на својот син никако да не допира таму.