TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Ново партнерство меѓу Кипар, Грција и Јордан

МРТ - пред: 13 часа

Тристраните преговори меѓу кипарскиот претседател Никос Анастасијадес, јорданскиот крал Абдула Втори и грчкиот премиер Алексис Ципрас беа фокусирани за зголемување на безбедноста на источниот Медитеран.

Нетанјаху: САД ќе ја преселат Амбасада во Ерусалим за една година

+инфо - пред: 14 часа

Проценките на претставниците на Белата куќа, пак, се дека за преселување ќе им бидат потребни најмалку три до четири години. Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека САД ќе ја преселат својата амбасада од Тел Авив во Ерусалим во ...

Нетанјаху: САД ќе ја преселат Амбасада во Ерусалим за една година...

Н.Македонија

Нетанјаху: САД ќе ја преселат Амбасада во Ерусалим за една година

Сител

Нетанјаху: САД ќе ја преселат Амбасада во Ерусалим за една година

Алфа

Слободен Печат А1 On Либертас

7 поврзани вести »

Паметни прозорци што го топлат и ладат внатрешниот простор и штедат енергија

Бизнис Инфо - пред: 14 часа

Фото: University of Jena Германски тим од инженери креирааше паметни прозорци коишто ги блокираат сончевите зраци на различни нивоа и генерираат сончева енергија, пишува New Atlas . Large-Area Fluidic Windows или LaWin се флуидни прозорци за чија ...

Речиси три четвртини од осудените за тероризам во САД се родени во странство

+инфо - пред: 16 часа

Во период од над 16 години, 1.716 странци се протерани од САД поради тоа што претставувале закана за националната безбедност. Речиси три четвртини од луѓето кои по 2001 година во САД се осудени за кривични дела поврзани со тероризам, се родени во ...

Речиси три четвртини од осудените за тероризам во САД се родени во странство...

Н.Македонија

Речиси три четвртини од осудените за тероризам во САД се родени во странство

А1 On

Речиси три четвртини од осудените за тероризам во САД се родени во странство

Алфа
4 поврзани вести »

Иранскиот танкер што потона крај Кина остави две големи нафтени дамки

+инфо - пред: 16 часа

Сателитските снимки регистрирале една дамка со површина од 69 километри квадратни и друга со површина од 40 километри квадратни. Иранскиот танкер, што потона во Источното Кинеско Море, остави нафтени дамки од 109 километри квадратни.

Иранскиот танкер што потона крај Кина остави две големи нафтени дамки...

Н.Македонија

Иранскиот танкер што потона крај Кина остави две големи нафтени дамки

24 Вести
3 поврзани вести »

Три жртви по вдишување на отровни гасови во фабрика во Милано...

Н.Македонија - пред: 15 часа

Три жртви по вдишување на отровни гасови во фабрика во Милано Тројца работници починаа, а уште еден е во критична состојба, откако вдишале отровни гасови за време на работа во металуршка фабрика во Милано.

Немало лажна тревога на Хаваите: Еден принтскрин открил сè!

Точка - пред: 16 часа

Официјалното објаснување за лажната тревога на Хаваите е дека работник притиснал погрешно копче и со тоа ги предупредил граѓаните да се подготват за удар на балистичка ракета. Ова го изјавил Верн Мијаги, шеф на хавајската Агенција за итни ситуации, ...

Лажна тревога за ракетен напад во Јапонија

Глас на Америка

Лажна тревога во Јапонија за ракетен напад

Канал5

По Хаваите, лажна тревога за ракетен напад и во Јапонија...

Н.Македонија

Стандард Алфа Идивиди

7 поврзани вести »

Брисел им се закани на неколку земји со тужби поради квлитетот на воздухот

Стандард - пред: 14 часа

Брисел наметна краен рок за Германија, Франција, Италија, Шпанија и Велика Британија да покажат како имаат намера да ги исполнат стандардите на ЕУ за квалитетот на амбиентниот воздух или ќе бидат изведени пред лицето на правдата.

Метеорит падна во близина на Детроит (ВИДЕО)

Стандард - пред: 14 часа

Метеорит падна во близина на Детроит во американската држава Мичиген, соопшти Националната метеоролошка служба на САД (НМС) на својата страница на интернет, „По анализата на добиените податоци, НМС може да потврди дека експлозијата најверојатно била ...

Секс скандал го тресе Холивуд: Актерката го обвини популарниот пејач за злоставување

Press24 - пред: 14 часа

Само неколку деа откако ја обвини познатата водителка Опра дека занела за скандалот со Харви дека ги злоставувал актерките, британскиот пејач Сил се соочува со сериозна тужба. Актерката Трејси Бирдсон била соседка на Сил пред две години во Лос ...