TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

СЗО со нови препораки за превенција од туберкулоза

А1 On - пред: 22 часа

Светската здравствена организација (СЗО) денеска препорача нов пристат во тестирањето и лекувањето на лицата заболени од туберкулоза, пред се на високоризичните групи, како што се малите деца и инфициранити со ХИВ вирусот.

СЗО со нови препораки за превенција од туберкулоза

Сител

СЗО со нови препораки за превенција од туберкулоза

Локално

СЗО со нови препораки за превенција од туберкулоза

Sky

Слободен Печат Кумановски м. Либертас

7 поврзани вести »

Погледнете ја анимацијата: Во следните 72 часа ќе падне многу снег (Видео)

Sky - пред: 18 часа

Погледнете ја анимацијата: Во следните 72 часа ќе падне многу снег (Видео) Популарната Фејсбук страница Severe Weather Europe објави интересна анимација која предвидува богати снежни врнежи во Европа во следните 72 часа.

Благодарение на Израел осуетен терористички напад во Австралија...

Н.Македонија - пред: 22 часа

Благодарение на Израел осуетен терористички напад во Австралија Израелските безбедносни служби помогнале во спречување терористички напад лани во Австралија. Џихадисти планирале да разнесат патнички авион, но во јули 2017 година биле уапсени во ...

Русија е влезена во имотот на Твитер и на Фејсбук?!

Вечер - пред: 21 часа

Инвеститор во социјалните мрежи „Твитер“ и „Фејсбук“ има финансиски врски со две компании, сопственост на руската влада, а познати како мотори за политички чувствителни зделки на Кремљ, покажале новооткриените документи во аферата „Парадајс Пејперс“ ...

Јужна Кореја: Пратеници бараат егзекуција на олимписки делегат од Северот

МРТ - пред: 23 часа

Ким Јон Чол ќе ја води осумчлената делегација на Северна Кореја, која ќе пристигне во недела за церемонијата на затворањето на Олимписките игри. Членовите на парламентот во Република Кореја протестираа против посетата на висок севернокорејски ...

Јужнокорејски пратеници бараат егзекуција на олимписки делегат од Северот

Стандард
2 поврзани вести »

Наместо Пуџдемон, шпанската полиција ќе уапсела комичар

24 Вести - пред: 1 ден

Шпанската полиција којашто е во потрага по Карлес Пуџдемон, за малку ќе уапсеше негов двојник - комичар кој се облекол како поранешниот каталонски лидер. Комичарот Хоакин Рејес за локалните медиуми изјави дека шестмина полицајци му пришле дoдeкa, ...

Шпанската полиција тргнала да го апси Пуџдемон, а таму ги пречекал комичар

Макфакс

Место Пуџдемон, за малку полицијата ќе уапсела комичар

Локално

Шпанската полиција тргнала да го апси Пуџдемон, а таму ги пречекал комичар

Вечер

Канал 77 +инфо А1 On Точка Слободен Печат Sky

10 поврзани вести »

Моментални температури измерени низ градовите во Македонија - од утре промена

Press24 - пред: 13 часа

Студена ноќ во Маедонија. Од утре метеоролозите најавуваат драстична промена, врнежи од снег на некои места. Ова се температурите измерени низ градовите во Македонија, пред ...

СМРЗНУВАЧКА: Ова се најниските измерени температури во Европа

Фактор
2 поврзани вести »

Град во Шведска воведува секс-пауза за вработените

Слободен Печат - пред: 22 часа

Градскиот совет во шведскиот град Оверторн предлага секој вработен жител да има право на еден час пауза да отиде до дома (или каде и да треба) и да има секс со партнерот и сето тоа е вклучено во работните часови.

Град во Шведска воведува секс-пауза за вработените

Локално
2 поврзани вести »

Правен хаос им се заканува на банките при наближувањето на Брегзит

Фактор - пред: 23 часа

Дури и Велика Британија следниот месец да преговара за преоден период со Европската унија, банкарите и регулаторите веруваат дека периодот за кој станува збор е малку веројатно дека ќе ја обезбеди правната сигурност што ја бараат, пишува Ројтерс.

Двајца Јапонци уапсени за вооружен напад врз претставништво на Северна Кореја

Нетпрес - пред: 1 ден

Двајца Јапонци, на тамошните власти познати како симпатизери на крајната десница, се уапсени во петокот откако отвориле оган на зградата којашто дефакто служи како амбасада на Северна Кореја во Токио, соопшти полицијата.