TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Москва го поздрави дијалогот помеѓу двете Кореи

Макфакс - 20.01.2018

Официјална Москва го поздрави директниот дијалог помеѓу Северна и Јужна Кореја и верува дека би требало да продолжи, рече заменик шефот на руската дипломарија Игор Моргулов. „Ние го поздравуваме обвновениот дијалог помеѓу двете Кореи, како и ...

Москва го поздрави дијалогот помеѓу двете Кореи

Вечер

Москва го поздрави дијалогот помеѓу двете Кореи

Точка

Москва го поздрави дијалогот помеѓу Северна и Јужна Кореја

А1 On
4 поврзани вести »

Војска на улиците на Јамајка – туристите предупредени да не излегуваат од хотелите

Канал5 - 20.01.2018

Туристите се предупредени да не ги напуштаат хотелите , откако низ Јамајка се слушаат пукотници , а војската е на улиците. На Јамајка е прогласена вонредна состојба , додека трае големата воена акција.

За жените забранет влез на овој остров, а мажите можат само еднаш годишно!

Вечер - 20.01.2018

Островот Окиношима сеуште е дом на ритуали кои биле акуелни пред многу векови и кои сеуште се почитуваат. Ништо не смее од него да се земе, а забрането е зборување за работи кои се случуваат на островот.

Финансиска блокада на Владата на САД, државните служби прекинуваат со работа

+инфо - 20.01.2018

Многу институции ќе останат затворени, а вработените ќе бидат на отсуство. Со работа ќе продолжат само структурите со витални функции. Американските државни институции привремено запираат со работа, откако вчера во Сенатот не беше постигнат договор ...

Државните служби во САД привремено прекинуваат со работа

Алсат-М

Финансиска блокада на Владата на САД, државните служби прекинуваат со работа

Либертас

Државните служби во САД привремено прекинуваат со работа

Канал 77

Бриф Слободен Печат еМагазин

7 поврзани вести »

Родителите монструми од САД не се чувствуваат виновни за мачењето деца

Кајгана - 20.01.2018

Родителите од Калифорнија кои се обвинети за мачење, малтретирање и заробување на нивните 13 деца, во судот изјавиле дека не се чувствуваат виновни за делата за кои се товарат. Дејвид Турпин (56) и Луис Турпин (49) се обвинети за затворање, тортура ...

„Црната вдовица“ од Франција осудена на 22 години затвор

Кајгана - 20.01.2018

Патриција Дагорн, која во медиумите беше нарекувана „Црната вдовица од француската Ривиера“ доби затворска казна од 22 години за убиство на двајца мажи и труење на уште две жртви. Обвинителството во Ница рече дека Дагорн била „перверзен нарцис“ која ...

Американската влада престанува со работа оти снема пари

Сакам да кажам - 20.01.2018

Американската влада престанува да работи од полноќ во петок по локално време откако демократите и републиканците, жестоко спротивставени за имиграцијата и безбедноста на границите, не успеаја да се договорат за нејзиното финансирање.

Изетбеговиќ: Пријател како Ердоган не смее да се изгуби

+инфо - 20.01.2018

Изетбеговиќ веи дека се што побарал, Турција го исполнина. Босанскиот член на Претседателството на БиХ Бакир Изетбеговиќ изјави дека турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган до сега направил се што е побарано од него и оти таков пријател не смее да ...

ВИДЕО: Папата го стопираше протоколот, откако полицајка беше отфрлена од коњ додека тој проаѓаше

А1 On - 20.01.2018

На вчерашната посета на Чиле, папата Франциско наредил да се стопира неговиот автомобил и целиот протокол. Ненадејно се случи мала незгода, откако една од полицајките на коњ, беше отфрлена од коњот, падна и се удри.

Папата нареди да се стопира автомобилот, откако полицајка била исфрлена од коњот

Либертас

ВИДЕО: Папата го стопираше протоколот, откако полицајка беше отфрлена од коњ додека тој проаѓаше

Поглед
3 поврзани вести »

Ликвидиран е исламистичкиот Гебелс: Германскиот рапер кој што снимаше видеа за ИСИС е убиен во Сирија

Точка - 20.01.2018

Денис Касперт, поранешен рапер и германски џихадист е убиен во Сирија, пренесува германскиот магазин „Билд“ од каде што тврдат дека објавените фотографии го прикажуваат неговото мртво тело.