TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

(ФОТО) ВОЈСКАТА ГО ОСТАВИЛА ВО ЗАТВОР ПЕКОЛНИ 14 ГОДИНИ: Кога излезе, му се „одмазди“ на народот на досега не виден ...

Фактор - 20.01.2018

Овој човек на прв поглед изгледа сосема обично , зарем не? Дали можете да погодите со што се занимавал тој? Неговотo име е Хосе Мухика. Тој живее на фарма во Уругвај со својата сопруга и пес кој има 3 нозе.

Хезболах ги обвини Израелците за бомбашкиот напад во кој беше ранет припадник на Хамас: Од Израел порачаа - да бевме ...

Точка - 20.01.2018

Од Хезболах ги обвинија Израелците дека стојат зад бомбашкиот напад во Либан во кој што беше ранет припадник на Хамас, а израелскиот министер порача - да бевме ние, тоа немаше да заврши со ранување.

Најбрзиот човек на светот загина во хеликоптерска несреќа

Press24 - 20.01.2018

Чарлс Барнет III , човекот кој го држи светскиот рекорд во специјално конструирани автомобили , заедно со лидерот на опозицијата на Зимбабве и други три лица загинаа во хеликоптерска несреќа.

Најбрзиот човек на светот загина во хеликоптерска несреќа

Сител

Најбрзиот човек на светот загина во хеликоптерска несреќа

Локално

Најбрзиот шофер во свет загина во хеликоптерска несреќа

Скопје24

Курир МК News

6 поврзани вести »

Сенатот без договор, исклучувањето е сè поверојатно

Локално - 20.01.2018

Поверојатно е дека американската влада престанува да работи, објави Скај Њуз. И покрај истекот на рокот, нема пробив. Таа ноќ, Сенатот мораше да гласа за неговото финансирање , но не беше постигнат договор.