TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Потврдено e! Плански не трујат сите со запрашување од воздух

Вечер - 17.01.2018

И мене ми недостига убавото сино небо од мојата младост и се срамам поради тоа што сум заслужен што го нема веќе. Конечно, еден воен пилот направи чекор напред за човештвото и ја разголи вистината за хемиското запрашување на планетата во кое и ...

Нова рунда преговори за ставање крај на граѓанската војна во Сирија

Алсат-М - 17.01.2018

Претставниците на сириските власти и опозициските групи ќе одржат нова рунда разговори во Виена на 25 и 26 јануари. Досега во Женева се одржаа осум рунди преговори во овој формат, кој е поддржан од Обединетите нации.

Нова рунда преговори за ставање крај на граѓанската војна во Сирија

Слободен Печат

Нова рунда преговори за ставање крај на граѓанската војна во Сирија...

Н.Македонија
3 поврзани вести »

Експлозија во Шведска: Полициска станица во Малме нападната со бомба!

Точка - 18.01.2018

Силна експлозија одекнала во дворот на полициската станица во шведскиот град Малме - експлозијата била предизвикана од рачна бомба, пренесуваат шведските медиуми. „Местото на експлозијата е обезбедено и затворено, а експертите за експлозивни направи ...

Видео: Бомбашки напад во Шведска: Фрлена рачна бомба врз полицијата во Малме

Press24 - 17.01.2018

Во полициската станица во шведскиот град Малме се чула силна експлозија предизвикана од рачна бомба. -Местото е затворено и експертите за експлозивни средства се на пат - јавил потпаролот на полицијата Ана Горансон Афтонбладет.

Генералот број №1 на САД ги посочи главните воени закани од Русија за Западот

Локално - 17.01.2018

“Воената експанзија” на Русија стана “главната закана за Европа”, поради што Алијансата – НАТО треба итно да се соочи во нејзина заштита. Ова го изјави шефот на Здружениот комитет на Генералштабовите на вооружените сили на САД генерал Џозеф Донфорд ...

Термометрите повеќе не го мерат студенилото во Јакутск

USB - 17.01.2018

Руската област Јакутск е покриена со исклучително ниски температури. Во градовите и селата е толку ладно што нема термометар кој може да ја измери точната температура на отворено. Како што соопштија дел од руските медиуми, деновиве во некои региони ...

Двајца мртви во Русија температурата достигна – 67 степени

CivilMedia

Со просечна температура од минус 50 степени – Ова е најстуденото село во светот

Шеталиште

Јакутија најстуден град на светот измерени – 67 степени

Канал5

Тера Точка Сваштарник Фактор Локално Курир Пулс24 БркајРабота

12 поврзани вести »

Грозоморни сцени: Тигар и лав распарчиле коњ во циркус

Скопје24 - 17.01.2018

Вистинска драма во циркус во Кина. Додека тренерите пробале тигарот и лавот да застанат на грб на коњот. Обидот на тренерите бил неуспешен бидејќи лавот и тигарот почнале да го гризаат коњот за ...

Грозоморни сцени: Тигар и лав распарчиле коњ во циркус (Видео)

Вечер
2 поврзани вести »

Нема да заспиете цела ноќ: Татко си го фрли своето дете од трети кат за да го спаси од пожарот (ВИДЕО)

Курир - 17.01.2018

Имено странските медиуми објавија потресно видео на кое таткото си го фрла своето пет годишно дете од третиот кат на зградата како би го спасило. Странските медиуми објавија видео снимка што се случила на почетокот на оваа година и истата предизвика ...

Најмалку 12 лица загинаа при двоен самоубиствен напад во Нигерија

Слободен Печат - 17.01.2018

Најмалку 12 лица загинаа, а 48 се повредени при двоен самоубиствен напад во североисточна Нигерија, соопштија локалните власти. Нападот се случил на периферијата на градот Мајдугури, кој е епицентарот на конфликтот со исламската група Боко Харам.