TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наука / Технологија

Нови фотографии од Huawei P20: Сосема различен изглед од очекуваниот

GSM.mk - пред: 33 мин

Веќе видовме голем број фотографии од изгледот на новите уреди во P20 серијата на Huawei, а пред некој ден се појавија и слики од прототип верзија на P20. Сега, повторно имаме нови фотографии, со малку поразличен изглед од претпоставениот..

Huawei претвори Porsche Panamera во автономен автомобил со вештачка интелигенција / ВИДЕО

Додај Гас

Рецензија Huawei P Smart: Интелигентно учи за навиките на корисниците

Телефони.мк

Нови фотографии од TENAA може го покажуваат Huawei P20

Локално

Телефони.мк Smartportal Телефони.мк GSM.mk Телефони.мк Стандард

10 поврзани вести »

Официјално: Кинескиот сопственик на Volvo купи речиси 10% од акциите на Daimler

Додај Гас - пред: 2 часа

Шугу Ли платил 9 милијарди долари за акциите на компанијата која е сопственик на Mercedes-Benz. Daimler во соопштението за медиумите изразува задоволство поради долгорочната соработка која ќе ја има со Ли, кого го опишуваат како „исклучително добар ...

Кинески претприемач стана најголемиот акционер во Daimler

Денар

Tesla свесно продавала неисправни возила?!

Додај Гас

Камионот на Tesla е ѕвер! Видете колку брзо забрзува (ВИДЕО)

365

Стандард Smartportal

6 поврзани вести »

Три камери не ви се доволни? Еве Ви четири, и тоа во евтин модел! (видео)

Денар - пред: 1 час

Повеќе од две камери е се почест пример меѓу евтините модели на паметни телефон. Но, смартфоните со четири камери се уште поретка појава, дури и меѓу врвните модели, а камоли во евтиниот сегмент.

нови фотографии од Nokia 7 Plus!

GSM.mk

Моделот на HMD со пет камери ќе биде Nokia 8 Pro или Nokia 10?

Додај Гас
3 поврзани вести »

Ова се цените на Samsung Galaxy S9 и S9 Plus во Европа!

GSM.mk - пред: 3 часа

За голем дел од Samsung фановите, недела не може да дојде побрзо, бидејќи токму оваа недела новите уреди на компанијата, Galaxy S9 и S9 Plus ќе бидат претставени во Европа.. Како и секогаш, веќе се запознавме со дел од нивните спецификациите и имаме ...

Виртуелната и проширена реалност во фокусот на Мобилниот конгрес во Барселона

USB

Познато е колку ќе чинат најновите Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus

Иновативност

Познати цените на Samsung Galaxy S9 и Galaxy S9 +

Стандард

GSM.mk GSM.mk Телефони.мк Телефони.мк GSM.mk БркајРабота Телефони.мк

11 поврзани вести »

Land Rover е подготвен со својот прв паметен телефон

Додај Гас - пред: 4 часа

Jaguar Land Rover го направи својот прв паметен телефон. Уредот се вика Land Rover Explore, а неговото лансирање беше најавено уште во 2017 година. Land Rover Explore е заеднички развој со британската компанија за производство на електроника, ...

Land Rover Explore пристигнува во април

Кајгана

Land Rover Explore ќе чини 650 евра

Локално

Land Rover Explore пристигнува во април, ќе чини 649 евра

USB
4 поврзани вести »

Првите Android Go телефони ќе бидат претставени наредната недела

Кајгана - пред: 4 часа

Android Go е последниот напор на Google да направи верзија на оперативниот систем Android која ќе биде погодна за телефони кои се поевтини и имаат послаби спецификации, а компанијата најави дека наредната недела ќе бидат промовирани првите уреди од ...

Google ќе ги претстави првите смартфони со Android Oreo Go на MWC 2018

Стандард

Како Android P ќе ве спаси од шпионирање?

Телефони.мк

Google официјално сертифицира уреди со Android за бизнис (ВИДЕО)

Стандард

Локално

5 поврзани вести »

Програмите на CEED Hub Скопје ги зголемуваат шансите за успех на македонските стартапи

Иновативност - пред: 3 часа

CEED Hub Скопје е дел од CEED Македонија и делува како простор каде стартапите, претприемачите и ентузијастите можат да развиваат идеи и производи кои подоцна ќе ги капитализираат. Започна да работи во февруари 2016 година, а од неодмана е на нова ...

Фотосторија: За првпат оваа година CEED Hub Скопје домакин на Funky Coworking настан

Бизнис Инфо
2 поврзани вести »

Што ќе ѝ се случи на Земјата ако биде потопла за два Целзиусови степена?

Факултети - пред: 4 часа

Ако светот биде потопол за два Целзиусови степени, лошо ни се пишува. За да го спречат тоа, Обединетите нации го потпишаа Парискиот договор, меѓународен договор дизајниран да ја задржи просечната глобална температура под 2°C.

2017-та, втора просечно најтопла година на глобално ниво во последните 140 години!

Факултети
2 поврзани вести »

Facebook Messenger направи промени со повиците

Телефони.мк - пред: 2 часа

Facebook Messenger конечно реши да ја скрати постапката и додаде нова функција за повиците. Односно, кога разговарате со некој на чет аудио или видео, може во меѓувреме да поканите било кој, без да го прекинувате разговорот.

Рецензија Alcatel U5: Разумна цена и добри перформанси

Телефони.мк - пред: 3 часа

Alcatel компанијата започна со работа во 2004 година и оттогаш лансира претежно ценовно прифатливи телефони со солидни перформанси. Таа ги произведува One Touch телефоните и таблети, која важи за глобален мобилен технолошки бренд, кој дизајнира и ...