TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Фатен затвореник во бегство од тетовскиот затвор

Република - пред: 10 часа

Дваесет и тригодишен затвореник во бегство од тетовскиот затвор, ноќеска во 2.30 часот бил приведен од гостиварската полиција. Станува збор за Џ.И. (23) од гостиварското село Дебреше кој се барал со наредба од затворот Тетово.

Фатен затвореник во бегство

МКД

Фатен затвореник во бегство: Го нашле во „Ауди“ наоружан до заби

Република

Затвореник избегал од затворот во Тетово - полицијата го фати

Press24

Gostivarpress.mk Сител Либертас

7 поврзани вести »

Пронајден мртов маж во хотел кај поликлиниката „Бит-пазар“

Макфакс - пред: 17 часа

Маж бил пронајден мртов во хотел зад поликлиниката „Бит-пазар“ во Скопје, информираат од Министерството за внатрешни работи. Починатото лице лежело на подот до траги од крв и метадон, а вработените во угостителскиот објект изјавиле дека лицето се ...

Во хотел во Скопје пронајден мртов маж со траги од крв и метадон

+инфо

Починат маж пронајден во хотелска соба во Скопје...

Н.Македонија

Наркозависник починал во скопски хотел

Нетпрес

Вечер Република Курир Канал5 Точка Кајгана Сител 24 Вести

26 поврзани вести »

Поранешниот градоначалник на Крива Паланка, Алексовски: Kривичните пријави се класична хајка и политички прогон

Телевизија Нова - пред: 13 часа

Чесно и одговорно ја вршев функцијата градоначалник на Крива Паланка, кривичните пријави се класична хајка и политички прогон кон сите градончанци на претходната власт смета поранешниот градоначалник на Крива Паланка Арсенчо Алексовски.

Крива Паланка ќе издвои 6,5 милиони денари за локален економски развој

Слободен Печат

Малолетник со автомобил усмрти пешак

МКД

Малолетник со автомобил усмрти жена во Крива Паланка

Кумановски м.

Н.Македонија +инфо Слободен Печат Фокус

8 поврзани вести »

6-годишно дете починало една недела откако било изгребано од птица која секојдневно ја сретнуваме (видео)

Сваштарник - пред: 8 часа

Откако бил изгребан, 6-годишниот Рајкер Роук од Флорида, починал од беснило. Тој го допрал лилјакот кој неговиот татко Хенри го нашол во дворот и го ставил во кафез. Тој починал после една недела во болницата во Орландо.

Модел на Louis Vuitton закла многу поуспешен колега

Локално - пред: 9 часа

24-годишниот Џорџ Кох, кој работел за модните куќи Луј Витон и Пол Смит, е притворен под сомнение дека го убил својот колега, Хари Узока. 25-годишниот тинејџер, кој работел како модел за голем број на познати брендови, вклучувајќи Zara и Mercedes, е ...

Мајка ѝ ја печела во рерна, татко ѝ ја спасил: Ешли денес има 15 години

МК News - пред: 10 часа

Секој може да стане родител, но прашање е дали се способни сите за тоа. Оваа мајка дефинитивно никогаш не требала да раѓа. Мелиса Врајт своето 14 месечно бебе Ешли го ставила во рерна, а предходно ја загреала на 300 степени.

ВИДЕО: Пожар во Ресен целосно пеплоса куќа

Орбис - пред: 13 часа

Пожар кој избувнал утринава околу 11 часот и 20 минути во Ресен на улица 11. Септември целосно пеплоса една куќа, а делумно ја зафати соседната. Во пожарот нема повредени лица. Очевидци за ТВ Орбис раскажуваат за големиот пожар кој ги остави без ...

Во Ресен беснее пожар – предмалку изгореа две куќи

Sky

ВИДЕО: Пожар пеплоса куќа во Ресен, две семејства останаа без кров над глава

Курир

Пожар во Ресен – изгореа две куќи

Орбис

Sky Сител Локално Press24 БркајРабота

9 поврзани вести »