TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Нов болен тренд: Луѓето сега јадат капсули детергент 'Tide Pods' – не сакаат да живеат на оваа планета!

Вечер - пред: 2 часа

Тинејџерите се снимиле како јадат детергент во облик на капсула за перење, а видеото го имаат гледано 100.000 пати. Новата 2018 година започна со уште еден нездрав и опасен вирален тренд. Привремени вирални хитови најчесто се нездрави, но најновиот ...

(видео) Тинејџери јадат капсули со детергент кои можат да бидат кобни за нив

Репортер

Нов предизвик го тресе интернетот: Тинејџери јадат течен детергент! (видео)

Таратур

Нов хит го тресе интернетот: Тинејџери јадат течен детергент! (видео)

NetZabava

Скопје24

5 поврзани вести »

Хороскоп: Еден збор кој ќе го одбележи вашиот знак во 2018 година

Сваштарник - пред: 5 часа

Нова Година значи нова можност да се започне одново. Сепак, понекогаш и најдобрите планови не се исполнуаат, особено кога универзумот планира нешто друго за нас. Се разбира, тоа не значи дека само ќе се препуштиме на судбината, туку ќе ги слушаме ...

Не можете да ги излажете: Хороскопски знаци кои одлично ги читаат другите луѓе

Кафе пауза

Викенд хороскоп (20 – 21 јануари, 2018)

Среќа.mk

Мажите родени во овие 3 хороскопски знаци се ноќна мора за секоја жена

Кафе пауза

Кафе пауза Репортер Локално

7 поврзани вести »

Странец објавил водич за мување девојки од Македонија. Се гледате ли себе во ова?

Вечер - пред: 7 часа

Странец на возраст од 38 години, кој е во Македонија како менаџер на странска фирма повеќе од две години, решил на блог да постави сопствени искуства и да објави препорака што и како го очекува некој во врска со девојките кога ќе дојде во Македонија.

Странец објавил водич за „мување“ девојки од Македонија

Курир

Странец објавил водич за „мување“ девојки од Македонија

Маркукуле

Странец објавил водич за мување девојки од Македонија – Се гледате ли себе во ова?

Скопје24
4 поврзани вести »

Кои се трите најзлобни знаци?

Сител - пред: 8 часа

Со овие 3 знаци не сакате да си играте бидејќи тие имаат моќ да ви го загорчат вашиот живот. Доколку добро ги познавате и знаете што сакаат, а што не, можеби и би можеле да не ја откриете нивната темна страна, но ако направите само 1 погрешен чекор, ...

Кои се трите најзлобни знаци?

Пулс24

Кои се трите најзлобни знаци?

Press24
3 поврзани вести »

Нова епидемија на грип погоди 8,3 милиони луѓе

Курир - пред: 7 часа

Епидемијата од таканаречените „австралијански грип“ и „јапонски грип“ во Велика Британија однесе 149 животи. Епидемиите добиле име по местата во кои се појавиле и тоа не е невообичаено. Наместо во септември минатата година во јужната хемисфера да ...

Нова епидемија на грип погоди 8,3 милиони луѓе

Press24

Нова епидемија на грип погоди 8,3 милиони луѓе

Сител
3 поврзани вести »

Луѓето во шок: Има пет години а веќе плаќа кирија!

Вечер - пред: 8 часа

Додека едни сметаат дека е "феноменална идеа", други мислат дека децата треба да се остават да бидат деца. Иако во декември наполнила пет години, малата Брук добро зна сто се сметки, бидејќи секоја недела ја плаќа станарината на нејзината мајка, ...

Мајка и наплаќа кирија, струја и останати сметки на својата петгодишна ќерка

Sky

Има пет години, а веќе плаќа кирија на мајка и

Локално

Мајка и наплаќа кирија, струја и останати сметки на својата петгодишна ќерка

Скопје24
4 поврзани вести »

Доколку сакате да освоите некого, само пријдете му и тивко направете го ова…

Сител - пред: 51 мин

Кога сакате некого да привлечете и заинтересирате за себе, треба да му пријдете такашто вашите усни ќе бидат во близина на неговото лево уво, а тоа ќе ја скокотне неговата фантазија, ќе го разнежни и ќе покрене некои центри во неговиот мозок.

Писмо од иселеник: Зошто никогаш нема да се вратам во Македонија

Факултети - пред: 3 часа

Фото: извор Деновиве читам вести за Законот за јазици, промената на името, и секако - загадениот воздух. Се караат луѓе во коментари демек овој чинел, оној не чинел. Седам и се чудам. Дали Македонија некогаш ќе мрдне од мртва точка? Колку ли години ...

Писмо од иселеник: Зошто никогаш нема да се вратам во Македонија

Скопје24
2 поврзани вести »

Исповед на Србинка: Не знаев што е достоинство додека не преминав во ислам!

Вечер - пред: 3 часа

Драгана Ј. (30) родена во Нови Пазар имала 25 години кога ја прифатила религијата ислам. Вели никогаш не сонувала дека поради љубов ќе премине во ислам и дека ќе се вика Алма. Но ваквите работи едноставно не се планираат. Тие се случуваат.

Исповед на Србинка: Не знаев што е достоинство додека не преминав во ислам!

Сител
2 поврзани вести »

Ви се допаѓаат двајца во исто време?! Има решение...

Вечер - пред: 3 часа

Па колку и да е болно понекогаш сите девојки се пронашле меѓу две момчиња кои емотивно ве привлекуваат. Па колку и да е болно понекогаш сите девојки се пронашле меѓу две момчиња кои емотивно ве привлекуваат.