TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Maкедонија му „пркоси“ на Европскиот шампион, цепелинот на Кире и Гоце најубав момент на полувремето

Спортски - тукушто објавено

Македонија денес со почеток 18:15 го започна натпреварот против Германија на Европското првенство во Хрватска. Момците на Раул Гонзалес одлично го започнаа натпревар со навистина атрактивни погодоци, а посебно убав беше погодокот на Кире Лазаров кој ...

Видео: Атракции во „Загреб Арената“, фантастичен цепелин на Гоце и Кире!

Спортски

ВИДЕО: Каква АТРАКЦИЈА - Двоен цепелин на Георгиевски и Лазаров против Германија!

Gol.mk

Нов цепелин од Македонија: Атракција против европскиот првак (ВИДЕО)

24 Ракомет

Видео: Атрактивен двоен цепелин на Лазаров и Георгиевски...

Н.Македонија

Курир Н.Македонија Спортклуб Sport M Република СуперСпорт РК Металург Н.Македонија

37 поврзани вести »

Знамето блеска, македонските девојчиња ја красат „Арена“ (ФОТО)

Екипа - тукушто објавено

Како и на претходните два натпревари против Словенија и против Црна Гора, македонските навивачи блескаат во загрепска „Арена“ и на последниот натпревар од Групата Ц против Германија. Пред мечот, „Фалангата“ ја покри комплетната трибина со ...

ФОТО: Џиновско знаме на „Фалангата“ на почетокот од мечот

Gol.mk

ФОТО: Мукаетов ја охрабри „Фалангата“ пред дуелот со Германија

Gol.mk

ЕХФ подготви специјално видео за македонските навивачи

Канал5

Exclusive.mk SportMedia Panika.be МКД РК Металург Дерби Црнобело 24 Ракомет

53 поврзани вести »

Играме „машки“ со Германците – на полувреме 11-12

Екипа - тукушто објавено

Македонија игра одлично прво полуреме во кое има само еден гол негатива во однос на Германија (11-12). Нашите ракометари во меч со осцилации имаа „плус три“, потоа и „минус три“, но покажуваат квалитет пред се во одбраната со кој можат да му ги ...

„Запали“ тактиката на Раул, Македонија игра егал меч со европскиот првак

Gol.mk

Губиме, ама не се плашиме од европскиот првак: Германија - Македонија (12:11)

SportMedia

Талески: Германија има гранитна одбрана

+инфо

SportMedia Gol.mk Дерби Курир МКД Спортклуб Екипа Шеталиште

55 поврзани вести »
Фудбал »

Маскерано ја напушта Барселона, оди за Кина!

ЗаЗабава - пред: 38 мин

Оваа зима Маскерано ќе ја напушти Барселона, а шпанските медиуми пренесуваат дека тој својот последен натпревар за Каталонците ќе го одигра идниот четврток против Еспањол во Кралскиот ...

(ФОТО) Затоа го сакаа(т) и во Каталонија: Касиљас со емотивна порака до Роналдињо

Спортклуб

РЕАЛОВА РЕВОЛУЦИЈА: Го „гасат" ББЦ, се „пали" НХЛ?!

SportMedia

Sport 1 Стандард Спортски Точка Дерби Спортски Спортски Дерби

71 поврзани вести »

Нови вести од Островот: Алексис Санчез ги прифатил условите од договорот

Спортклуб - пред: 2 часа

Трансфер сагата околу Алексис Санчез конечно се ближи кон крајот. Веќе одамна е јасно дека Чилеанецот ќе го напушти Арсенал, меѓутоа, иако кон почетокот на јануари сите веќе го видоа во дресот на Манчестер Сити, тој, се чини, наскоро ќе стане нова ...

„Sky Sports“: Јунајтед и Алексис се договорија, наскоро ќе го објават договорот

Стандард

Еве како ќе изгледа Арсенал без Санчез, но со новите засилувања!

Спортски

Sport 1 Спортклуб Дерби Gol.mk Спортски Спортски Спортски СуперСпорт

60 поврзани вести »

Волкот по потписот: Среќен сум што започнувам едно ново поглавје во кариерата

Спортски - пред: 33 мин

Тео Волкот денес и официјално го реализираше својот трансфер во Евертон. Волкот по 12 години денес пристигна во Евертон каде што потпиша договор со клубот од Ливерпул. „Јас секогаш сум амбициозен, тука сум зошто забележав дека Евертон има големи ...

Официјално: Тео Волкот нов фудбалер на Евертон

СуперСпорт

Официјално: Волкот потпиша со Евертон

Стандард

Дерби Gol.mk Sport 1 Кајгана Екипа СуперСпорт Спортски 24Фудбал

14 поврзани вести »
Кошарка »

Центарци до 13-0: Работнички гази сѐ пред себе – лесно освоено и Кавадарци!

Sport 1 - тукушто објавено

Кошаркарите на Работнички остануваат без пораз сезонава во Првата лига, откако попладнево, како гости го совладаа Фени индустри (74-55), во првиот меч од 13. коло од домашниот шампионат. Центарци уште во првата четвртина дојдоа до двоцифрена ...

Работнички ја „скина" и баксузната „тринаесетка"

SportMedia

Работнички се мачеше, па го совлада Фени

Екипа

SportMedia

4 поврзани вести »

Кошаркарите во НБА лигата ,,љубат” да се кршат од ќотек: Афлало со боксови му ,,влезе” на Бјелица (Видео)

Дерби - пред: 7 часа

Тепачки секој ден се гледаат во ММА, меѓутоа НБА кошарката последниот период се повеќе заличува на ММА отколку на професионална кошаркарска лига. Пред неколку дена на натпреварот меѓу Торонто и Мајами имаше и трето полувреме во кое се случи и ...

НБА во знакот на тепачката на Бјелица и Афало

Слободен Печат

НБА: Тепачка во Орландо

Сител

Кајгана Спортклуб Канал5 SportMedia Точка

8 поврзани вести »

Црвена Звезда без Антиќ против Макаби, се чува за МЗТ Скопје

Спортклуб - пред: 3 часа

Екипата наЦрвена Звезда има пеколен календар, во осум дена ќе одигра четири меча. Веќе два се минато, а два ги очекуваат. Цедевита е совладана во АБА, додека во Евролигата се поразен од Химки.

Неизвесен настапот на Антиќ против МЗТ Скопје: Причината е повреда на стапалото

Дерби

Антиќ се повреди, го пропушта Макаби, но и МЗТ!?

Gol.mk

Екипа Дерби Канал5 SportMedia Спортклуб Екипа Gol.mk Спортски

22 поврзани вести »
Ракомет »

Голема борба во Загреб, Германија води со еден разлика

МКД - тукушто објавено

Македонија губи од Германија по првото полувреме со 12:11. Првиот дел од првото полувреме и припадна на Македонија, во продолжението Германците беа подобриот противник. Македонија и Германија водат жестока битка за првата позиција.

Кире Лазаров има германски сметки за наплата

Екипа

Потврдено: Словенија останува на ЕП 2018!

Екипа

Сител Екипа Екипа МКД Gol.mk Sport 1 24 Ракомет 24 Ракомет

112 поврзани вести »

Словенија одржа прес-конфереција: Се тресеше гората, се роди глушец…

24 Ракомет - пред: 1 час

Словенечката ракометна федерација изминативе два дена ги држеше во неизвесност своите фанови, откако по скандалозниот крај на дуелот против Германија срамежливо најави дека можеби ќе го напушти првенството.

Словенците остануваат на ЕП: Остануваме, но против Македонија судиите има чуден критериум

Спортски

Словенците ретерираа, ама пак си ја спомнаа и Македонија

SportMedia

МКД Макфакс Gol.mk SportMedia Телма 24 Ракомет Спортклуб SportMedia

54 поврзани вести »

Македонија ја мачи Германија, еден гол предност на полувреме за европскиот шампион

Фокус - тукушто објавено

Македонската ракометна репрезентација има еден гол негатива по завршување на првото полувреме со Германија на Европското првенство во Загреб. Резултатот е 12-11 во корист на европскиот шампион. Нивниот голман има осум интервенции.

Гонзалес: Сум ја пуштил Македонија на најјако

Exclusive.mk

Хрватска ти благодариме што ни го зема „изборникот“ и ни донесе „командант“

24 Ракомет

Sport 1 Екипа Gol.mk Deutsche Welle Спортклуб Екипа Н.Македонија SportMedia

67 поврзани вести »
Тенис »

Има само 15 години и го знае секое ќоше на Мелбурн Парк

SportMedia - пред: 2 часа

Украинката Марта Костјук има само 15 години и веќе нанижа убава серија од 11 меча без пораз на терените на Мелбурн Парк, каде се игра првиот гренд-слем во сезоната, популарниот Австралија опен.

Ѓоковиќ: Разговараме за теми што нѐ засегаат сите, нема ништо лошо во тоа...

Н.Македонија

Надал уверливо до третото коло на АО

+инфо

Дерби Стандард Бизнис Вести 24 Вести Таратур Алсат-М МКД Сакам да кажам

40 поврзани вести »

Јотовски по три часа попушти во Хамамет

Дерби - пред: 6 часа

Најквалитетниот македонски тенисер, Томислав Јотовски доживеа пораз и во поединечна конкуренција, а со тоа воедно го заврши настапот на фјучерсот во Хамемет, Тунис. Вчера нашиот ас во комбинација со Милош Николиќ (Србија) загубија на стартот во ...

Јотовски со пораз во двојки го започна вториот ИТФ фјучрс во Тунис

Gol.mk

Јотовски со пораз во двојки го отвори турнирот во Тунис

Дерби

Точка Н.Македонија

5 поврзани вести »

Димитров по три и пол часа обезбеди трето коло, Кирјиос сигурен против Троицки

Gol.mk - пред: 5 часа

Освојувачот на Завршниот Мастерс турнир во Лондон, Григор Димитров, потешко од очекувањето успеа да се пласира во третото коло на првиот овосезонски Грен Слем, Австралија Опен. Искусниот бугарски тенисер по цели три и пол час во пет сета славеше над ...

Мекдоналд блескаше, Димитров едвај го победи 186. светски тенисер

SportMedia
2 поврзани вести »
Автомото »

Нова етапна победа на Петерхансел, лидерот меѓу мотициклистите падна и ја скрши клучната коска

Gol.mk - пред: 6 часа

Актуелниот шампион Стефан Петерхансел победи на десеттата етапа на релито „Дакар“ релито и го мина Насер Ал-Атијах на второто место во генерален пласман. Петерхансел ја доби во етапата од Салта до Белен, со што по третпат победи на една етапа ...

„Дакар“: Петерхансел го надмина Ал-Атијах по нова етапна победа

Стандард

Лидерот на Дакар Карлос Саинс казнет!

Авто Плус

Авто Плус Авто Плус Авто Плус

6 поврзани вести »

Перез: Годинава е клучна за мене

Точка - тукушто објавено

Серхио Перез признава дека неговите перформанси годинава се клучни околу неговата иднина, односно добивање на шанса во некоја голема екипа. Мексиканецот беше во лоша позиција по слабата година со Мекларен во 2013, но се изгради како одличен возач ...

Јонас Фолгер го откажа учеството во МотоГП за 2018!

Мотори - пред: 46 мин

Возачот на Јамаха Теч 3 тимот, Јонас Фолгер, преку својот менаџер денеска го извести тимот дека нема да настапува на овогодинешниот МотоГП шампионат. Само една недела пред стартот на првиот пред-сезонски МотоГП тест, Јамаха Теч 3 тимот доби вест ...

Останато »

Директорот Каевски оствари билатерална средба со владина делегација од Хрватска

А1 On - пред: 4 часа

Денеска, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски во рамките на работната посета на Хрватска, оствари билатерална средба со хрватската владина делегација предводена од генералниот Државен секретар за спорт, Јаница Костелиќ.

Директорот на АМС на средба со Јаница Костелиќ

Екипа

Директорот на АМС на работна средба со Јаница Костелиќ

Gol.mk

Слободен Печат IPON

5 поврзани вести »

Борците со големо мнозинство прогнозираат победа на Миочиќ (ВИДЕО)

IPON - пред: 9 часа

Во анкетата спроведена на десетина борци на ММА девет од нив предвидуваат победа на Миочиќ против Нгану. Каел Сонен и борците на УФЦ Стефан Томсон, Колби Ковингтон, Кертис Блајдес кој во Загреб се бореше со Нгану, Шејн Бургос, Мет Фреол, Нил Мањи, ...

Нгану: Прво ќе поминам преку Стипе, а потоа го сакам Ентони Џошуа!

IPON

Нгану за борбата со Миочиќ ќе заработи половина милион долари

IPON

IPON

4 поврзани вести »

КФМ еден чекор назад во финансирањето за настапите во Премиер лигата во однос на лани

IPON - пред: 23 часа

Македонската карате федерација (МКФ), однонсно Извршниот одбор, донесе одлука на 23 декември минатата година да ги финансира учесниците Карате 1 – Премиер лигата, Серија А, во Париз-Франција од 26 до 28 јануари, но со различен степен на покриеност.

Избрани најдобрите каратисти за 2017 година ...

Н.Македонија

Прогласени најуспешните каратисти за 2017 година

+инфо

IPON

4 поврзани вести »

« Вести

Влада на РМ: Законот за употреба на јазиците е во согласност со Уставот, тој ја унапредува употребата на јазиците на ...

А1 On - пред: 17 мин

Владата на Република Македонија со писмено соопштение реагира на одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не го потпише Законот за употреба на јазиците. „Ако некој граѓанин има право да зборува на својот мајчин јазик, со тоа добиваат сите граѓани, ...

Иванов не го потпишал указот за Законот за употреба на јазиците

Р.С.Европа

Иванов нема да го потпише Законот за јазиците

Телма

МКД Курир Фокус Алсат-М Фокус Сакам да кажам А1 On Сител

97 поврзани вести »

Самата посета на Столтенберг е порака

Глас на Америка - пред: 39 мин

Генералниот секретар на НАТО доаѓа во Македонија по четиригодишна пауза, среде интензивираните преговори за името Не случајно токму сега, шефот на НАТО доаѓа во посета на Македонија – коментираат дипломати за Гласот на Америка.

Генералниот секретар на НАТО во Скопје на средби со државниот врв

24 Вести

Столтенберг: Решение за спорот за името, па членство во НАТО

Р.С.Европа

МКД Нова ТВ Алфа Р.С.Европа Алсат-М Сител Макфакс +инфо

139 поврзани вести »

Нимиц не ја открива содржината на предлогот по состанокот во Њујорк

Нова ТВ - тукушто објавено

Посредникот на ОН во разговорите за името Метју Нимиц изјави дека на преговарачите им дал нов предлог кој е всушност нова комбинација од неговите стари идеи и дека очекува тие со нивните Влади да го разгледаат.

Нимиц: Решението за името е на повидок

24 Вести

Во Њујорк нова рунда преговори за името

24 Вести

Канал5 Телма Алфа Deutsche Welle Р.С.Европа Deutsche Welle Алфа Макфакс

130 поврзани вести »
Магазин »

(ГАЛЕРИЈА) Анџелина Џоли го преболи Пит – нов човек влезе во нејзиниот живот

Локално - пред: 1 час

Долго време во медиумите се појавуваа информации дека Анџелина и Бред се подготвени да си ги простат сите навреди што ги пуштија во меѓу време и да се смират и да ги обноват своите односи.

Џастин ја фатил Џенифер со Бред Пит

Репортер

Анџелина во романтичниот бел фустан повторно докажа колку ѝ годи разводот

Пулс24

Турлитава

4 поврзани вести »

Која секс поза ги плаши жените? Веројатно нема да бидете изненадени од одговорот!

Таратур - пред: 2 часа

Позата 69 или ја сакате или ја мразите, не постои опција помеѓу тоа. А се смета дека баш оваа поза многу повеќе луѓе ја мразат него што ја сакаат, барем ако верувате на резултатите од истражувањата.

Верувале или не: Овие секс пози се најризични

Exclusive.mk

Лексикон за мажи со мал пенис!

Exclusive.mk

Вечер Exclusive.mk

5 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
После само 5 минути на #GERMKD почнувам да ја разбирам македонската љубов за ракомет! Македонијо!
23ReTweets69Favorites·Details
Вечерва посакувам тимска игра,борбен дух,позитивна енергија и победа против Германија на Нашата Македонска Ракометна Репрезентација...
Напред момци Македонци 👏🏻🇲🇰
7ReTweets20Favorites·Details
Од каде оваа лошотија кај вас бре луѓе?
Зошто сте толку гнасни?
Како може да се смеете на болка на другите и да уживате во ситење?
Искрено, откако сум на твитер страв ме фаќа не да се зближам, туку воопшто да разменам два збора во живо со вас. И со било кој.
11ReTweets34Favorites·Details
Cepelin e germanski zbor a?
4ReTweets16Favorites·Details
Ako najstariot zanaet e prostitucija togash dali e izmislen vo bitola?
hahahahahaha
7ReTweets9Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
„Исто како што очајот се пренесува од едно на друго човечко суштество, така и надежта може да се пренесе само од човек на човек.“
47ReTweets73Favorites·Details
Во овие кризни времиња, McDonald’s во Бугарија со поддршка за Македонскиот хип-хоп! #РапНаТЛ https://t.co/1asesuFib9
40ReTweets101Favorites·Details
„Ако не го пренесете позитивното искуството, тоа е исто како да сте го изневериле.“
35ReTweets44Favorites·Details
малку да разграничите сексуален напад од очајна проба за пуштање
31ReTweets83Favorites·Details
Сите ние ја имаме онаа една личност пред која можеме да се скршиме..
И ќе не разбере, ќе не гушне...и како чудо, болката ќе исчезне...
29ReTweets60Favorites·Details
Видео

На денешен ден ...
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001