TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лавров: Ако САД се вклучат во преговорите Белград-Приштина, ние доаѓаме!

Вечер - пред: 33 мин

"Ние ќе го слушнеме мислењето на Србија. Ако во диајлогот бидат повикани САД и ако Србија ја повика Русија, ние нема да стоиме на страна Министерор за надворешни работи на Русија Сергеј Лавров истакнал дека Русија и Србија се партнери, кои еден на ...

Вучиќ-Лавров: Србија е на европски пат, но ќе гради добри односи со Русија

А1 On

Лавров за Косово : Ако се замешаат САД , нема да стоиме на страна

Канал5

Лавров пристигна во посета на Белград

Р.С.Европа

Макфакс Канал5 Фактор А1 On Н.Македонија Р.С.Европа МРТ Стандард

38 поврзани вести »
Македонија »

Mеркел: Kомпромисите се болни, но неопходни

Алсат-М - пред: 8 часа

Германската канцеларка Ангела Меркел ја охрабри Македонија и Грција со компромис да го решат спорот за името. По средбата со премиерот Зоран Заев во Берлин, таа ги отфрли сите шпекулации за евентуално вклучување на Германија во преговорите, ...

Арсовски: Инволвирањето на Меркел е охрабрувачки сигнал

Нова ТВ

Меркел: За името не треба да се зборува на прес конференција, туку зад затворени врати

24 Вести

Канал5 Deutsche Welle Мета Р.С.Европа Deutsche Welle Фокус МКД Deutsche Welle

47 поврзани вести »

Ќе се тргне ли јавната администрација од канџите на политиката?

Алсат-М - пред: 5 часа

Државата никако да ја преброи јавната администрација. Стратегијата за реформи е готова, но Владата сеуште не ја знае точната бројка на вработени во јавниот сектор. Наместо да се намалува, обемната администрација се зголемува.

Реформи во јавната администрација, Манчевски вели дека системот е нарушен

ТВ21

Владата не кажува колкава е бројката на новите привремени вработувања

24 Вести

Телма Фактор Р.С.Европа Сител Канал5 24 Вести МРТ Мета

37 поврзани вести »

Забрана за тешки товарни возила на Маврово и Стража

Нова ТВ - пред: 8 часа

Поради интензивни врнежи од снег на планинските премини Маврово и Стража, воведена е забрана за тешки товарни возила. Под влијание на серија влажни бранови во наредните денови ќе се задржи претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, ...

Забрана за движење на тешки товарни возила на Стража и Маврово

Спектра ТВ

Интензивни врнежи од снег вечерва во Македонија – еве каде врне во моментов

Sky

Телма Макфакс Фактор Н.Македонија 24 Вести Алфа Макфакс Press24

32 поврзани вести »
Економија »

Ниска соработка на домашните компании и странските инвеститори

ТВ21 - пред: 5 часа

Соработката меѓу странските инвеститори и домашните компании е ниска, вели вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев. Според него, речиси сите производи и услуги што домашните компании ги користат во текот на нивната работа доаѓаат од ...

Државата ќе враќа пари на компаниите кои ќе користат домашни репроматеријали

24 Вести

Странските инвеститори купуваат само еден отсто од репроматеријалите од домашната индустрија

Телма

А1 On МРТ Канал5 Алсат-М Мета Фактор Денар Press24

26 поврзани вести »

Заврши изработката на проектот за изградба на пругата од Крива Паланка до Деве Баир

Build - пред: 3 часа

Со финансиска поддршка од ИПА фондовите на Европската унија е изработена проектната документација за изградба на пругата од Крива Паланка до граничниот премин Деве Баир, како трета фаза од проектот за железничко поврзување со Бугарија.

Железничко поврзување со Албанија и Бугарија

ТВ21

ЕУ бара владата што е можно побрзо да најде 290 милиони евра за изградба на пругата до Бугарија

Сител

iPortal МРТ Press24 Сител Канал5 Локално Канал5 Либертас

13 поврзани вести »

Има или нема договор на транспортерите од Фени со закупецот на комбинатот

24 Вести - пред: 8 часа

Пресврт во случувањата со Фени. Откако утрово објавија дека постигнале договор со закупецот Џи Сол, транспортерите на Фени со ново соопштение – договор сепак нема. Велат дека Џи Сол не си стоел на договореното од синоќашната средба кај вицепремиерот ...

Ништо од договорот, транспортерите на Фени од понеделник пак на улица

Телма

Транспортерите на руда за „Фени“ не постигнале договор со „Џи Сол“

+инфо

Канал 77 24 Вести Локално 24 Вести 24 Вести Канал5 Алфа Макфакс

31 поврзани вести »
Балкан »

Пахор одговори на нападите од Србија за Косово

Канал5 - пред: 4 часа

Словенечкиот претседател Борут Пахор им одговори на неговиот српски колега , Александар Вучиќ и премиерката на Србија ,Ана Брнабиќ. Вучиќ и Брнабиќ ја осудија изјавата на Пахор дека ќе влијае меѓу земјите на ЕУ да го признаат Косово .

Амабасадата на САД разочарана од изјавата на Рама

Канал5

Американската амбасада смета дека изјавата на Рама е невнимателна и не е од помош за односите со соседите

А1 On

Макфакс Макфакс МКД МК News Макфакс Сител Макфакс Фактор

78 поврзани вести »

Го нашле во празен стан со пиштол без ознаки: Во Белград уапсен поранешен член на единицата „Тим 6“

Република - пред: 5 часа

Во Белград бил уапсен поранешен припадник на специјалната американска единица „Тим 6“, кои со години го ловеле Осама Бин Ладен, за на крај во 2011 да го ликвидираат. Ова го потврдил и српскиот претседател Вучиќ во своето гостување во телевизијата ...

Српски "Телеграф": Кои се елитните единици "Тим 6"? Учествувале во ликвидацијата на Бин Ладен, а сега нивен член е уапсен во Белград

Точка

Американскиот специјалист кој беше уапсен во Белград е убиецот на Осама бин Ладен

Репортер

Вечер Република Маркукуле Скопје24

7 поврзани вести »
Свет »

Доналд Трамп размислува да ги вооружи наставниците (ВИДЕО)

МКД - пред: 1 час

Доналд Трамп изјави дека го разгледува предлогот за носење скриено оружје од страна на обучени вработени во училиштата како одговор на убиствата во кампусот. На состанокот со ученици и родители погодени од училишни престрелки, Трамп реагираше со ...

Учениците од Флорида им се спротивставија на пратениците во врска со контролата на оружјето (ВИДЕО)

МКД

Масовни протести во САД за промена за законот за оружје

Алсат-М

Канал5 +инфо Стандард Глас на Америка Н.Македонија Глас на Америка Deutsche Welle 24 Вести

37 поврзани вести »

Црвениот крст бара пристап за лекување на повредените во енклавата во Сирија

МКД - пред: 3 часа

Црвениот крст во средата побара пристап до енклавата држана од бунтовниците во близина на Дамаск, каде што сириските авиони четири дена бомбардираат при што загинаа повеќе од 300 цивили, а од нив најмалку 72 деца, пренесе АФП .

Русија и Иран да извршат притисок врз Асад да запрат нападите во Источна Гута

Р.С.Европа

Москва бара итен состанок на Советот за безбедност на ОН , во Гута бројот на жртвите расте

Канал5

Н.Македонија Р.С.Европа Канал5 Локално МКД МРТ Макфакс МРТ

48 поврзани вести »

Црвен автобус за новата кампања за останување на Британија во ЕУ

МКД - пред: 4 часа

Приврзаниците на останувањето на Велика Британија во Европската унија (ЕУ) како свој симбол во новата кампања против излегувањето на земјата од ЕУ одлучија да користат црвен автобус, сличен на оној што ја обиколуваше земјата за време на кампањата за ...

„Заглави“ автобусот од кампањата против Брегзит

Press24

Aнти Брегзит автобусот се заглави уште пред да тргне

Канал5

Телма А1 On Локално Алсат-М Макфакс Стандард Н.Македонија Вечер

13 поврзани вести »
Скопје »

Град Скопје ќе уреди и реконструира над 48.000 метри квадратни зеленило

Build - пред: 1 час

Скопските градски власти, во соработка со ЈП „Паркови и зеленило“, ги продолжуваат активностите за зазеленување на градот и деновиве подигаат и реконструираат повеќе зелени површини на 14 локации.

На околу 50.000 квадрати депонии ќе никне трева

+инфо

Уредување на зелените површини на повеќе локации во Скопје

Скопје инфо

Н.Македонија А1 On Макфакс Вечер Слободен Печат Канал5 Sky Либертас

11 поврзани вести »

Шилегов ќе фрли во вода 10 милиони евра за да го руши мостот на кој требаше да стои Панорамското тркало

Курир - пред: 10 часа

За Шилегов ништо е поврзување на МНТ, најголемиот и најактивниот театар во земјава со катна гаража. За него ништо и нефункционално е тоа што стотици вработени и посетители на МНТ, наместо своите возила секојдневно да ги оставаат на улица, ќе имаат ...

Ќе се урне мостот на кој требаше да биде поставено Панорамското тркало

Сител

Ќе се урне мостот на кој требаше да биде поставено Панорамското тркало

Вечер

Република Курир Скопје24

6 поврзани вести »

Водовод со најава за прекин на водоснабдувањето во Маџир Маало

МКД - пред: 12 часа

Од Водовод и канализација-Скопје известуваат дека поради санирање на дефект на затворач од Ф-200 мм на ул.Ѓуро Ѓоновиќ бр.77 утре без вода ќе бидат жителите на населбата Маџир Маало. „Ве известуваме дека на ден 22 февруари поради санирање на дефект ...

Маџир Маало утре без вода

Курир

Утре оваа скопска населба ќе биде без вода

Фактор

Press24 Нетпрес А1 On Скопје24 Н.Македонија

8 поврзани вести »
Црна Хроника »

За пет минути прегазени тројца пешаци кај Веро Џамбо

Курир - пред: 2 часа

Три лица вечерва се прегазени во две одделни сообраќајни несреќи кои во период од пет минути се случиле на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје. -Во 21.55 часот патничко моторно возило „Тојота“ со скопски регистерски таблици, управувано од ...

Виничанец предизвика тешка сообраќајка кај Александар Палас - еве каква е состојбата на повредените

Сител

За пет минути две страшни несреќи вечерва во Скопје

Press24

Press24 МКД Курир Sky Курир МКД Скопје инфо Скопје инфо

17 поврзани вести »

62-годишен штипјанец пронајден мртов со видливи повреди на главата

Алфа - пред: 8 часа

Со видливи повреди на главата мртвото тело го пронашол неговиот син, кој е во инвалидска количка, а случајот во полиција го пријавила сосетката. 62 годишен Трајчо Б. Од Штип рано утринава е пронајден мртов во својата куќа.

62-годишно лице од Штип пронајдено мртво со видливи повреди на главата

Сител

62 годишен штипјанец, утринава е пронајден мртов во својот дом

24 Вести

Канал 77 Канал5 Скопје24 Фактор Press24 +инфо МКД Курир

27 поврзани вести »

Алармантно: исчезнаа две малолетни девојки од скопски Чаир!

Алфа - пред: 8 часа

Алармантно. Во скопски Чаир, во последното деноноќие две малолетни девојки се пријавени во полиција како исчезнати . Алармантно. Во скопски Чаир, во последното деноноќие две малолетни девојки се пријавени во полиција како исчезнати .

Тетовка трага по 14-годишната ќерка

МКД

Исчезнаа уште две малолетни девојки од Скопје

Press24

Press24 МКД Република Сител Курир +инфо Фокус Нетпрес

11 поврзани вести »
Република »

(ВИДЕО) Ова е прилепчанецот кој освои половина милион евра

Маркукуле - тукушто објавено

Фото/ Зенит Неделниот весник “Зенит” објави видео од прославата на прилепчанецот Ване Лесновски, кој вечерва доби 500.000 евра на спортска прогноза. Како што дознавме добивката Ване ја остварил преку 7 добитни тикети, на кои вложил вкупно 300 денари.

Прилепчанец се збогати во „Моцарт“ - доби половина милион евра!

Sport 1

Обложувачка „бомба“: Прилепчанец ја олесни „Моцарт“ за неверојатни 500.000 евра!?

Таратур

Маркукуле Маркукуле Спортски Курир Вечер

8 поврзани вести »

Балканот се спрема – се активираат метеоалармите! МНОГУ СНЕГ и поларни студови!

Скопје24 - пред: 1 час

Балканот веќе се спрема за претстојниот ЕКСТРЕМНО СТУДЕН бран кој се спушта од Арктикот. Во Хрватска и во Босна и во Херцеговина веќе се активира портокаловиот и црвениот метеоаларм кој укажува на ЕКСТРЕМНИ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ.

Официјално: целиот балкан ќе го погоди поларен бран! ТЕМПЕРАТУРИ дури и до -25°C! детали

Скопје24

Нема крај на зимата – Можен поларен бран на Балканот!

Скопје24

Орбис Фактор

5 поврзани вести »

Такса од 10 денари лете и 5 денари зиме ќе плаќаат угостителите во Охрид

+инфо - пред: 10 часа

Угостителите и Општина Охрид постигнаа договор околу комуналната такса и урбаната опрема. Надлежните во Општина Охрид и угостителите од градот на денешната средба ги усогласија ставовите околу начинот на наплата на обврските за комунална такса, како ...

Локалната и угостителите ги договорија таксите за поставување урбана опрема

OhridNews

Утре угостителите повторно на средба со градоначалникот

OhridNews

ТВМ А1 On ТВМ Спектра ТВ Слободен Печат Сител

9 поврзани вести »
Култура »

Во Битола одбележан Меѓународниот ден на мајчиниот јазик

Факултети - пред: 8 часа

Универзитетската библиотека „Св.Климент Охридски“-Битола во соработка со ОУ „Даме Груев“ - Битола денес го одбележа Меѓународниот ден на мајчиниот јазик. Во светот се зборуваат над 6.000 јазици, а на половина од нив им се заканува исчезнување.

ВМРО-ДПМНЕ: Во светот се негува мајчиниот јазик, на македонскиот јазик СДСМ му нанесе непроценлива штета

Курир

Во Битола одбележан Меѓународниот ден на мајчиниот јазик

А1 On

Алфа Орбис Шеталиште Шеталиште Факултети А1 On Канал 77 Орбис

19 поврзани вести »

Марко Мицов во главна улога во „Рубини“ на Баланшин во Балетот во Сан Антонио

А1 On - пред: 6 часа

Македонскиот балетски уметник Марко Мицов настапи во главната машка улога на „Рубини“ – дел од трилогијата „Драгоцени камења“ во Тобин-Центарот за изведувачки уметности во Сан Антонио, САД.

Марко Мицов во главна улога во „Рубини“ на Баланшин во Балетот во Сан Антонио

+инфо

Марко Мицов во главна улога во „Рубини“ на Баланшин во Балетот во Сан Антонио

Сител

Локално

4 поврзани вести »

Претставата „Госпоѓиците од Авињон“ за музите на Пикасо треба да се почувствува

МКД - пред: 9 часа

На малата сцена во Македонскиот народен театар на 21 февруари, со почеток во 20 часот, премиерно ќе биде одиграна претставата „Госпоѓиците од Авињон“, која се поставува според истоимениот драмски текст од писателот Сашо Димоски во режија на Ненад ...

Премиера на „Госпоѓиците од Авињон“ на малата сцена во МНТ

Сакам да кажам

„Госпоѓиците од Авињон“ – прва премиера на МНТ во 2018

А1 On

Локално Канал5 Н.Македонија Република

7 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Хабл конечно ја фотографираше бурата на Нептун

А1 On - пред: 4 часа

Телескопот Хабл забележа темна бура на Нептун доволно голема што на земјата би се протегала од Бостон до Португалија. Оваа бура прв пат беше забележана од леталото Војаџер 2 кон крајот на осумдесеттите години од минатиот век, а Хабл се обидува да ја ...

Конечно фатена на камера: Бура на Нептун

Кајгана

По децении трагање на Нептун забележана мрачна бура

А1 On

Канал5 Репортер Курир USB Н.Македонија

8 поврзани вести »

Samsung патентираше дрон кој може да се управува со очи

Иновативност - пред: 6 часа

Samsung патентираше дрон со интегриран екран кој може да ги детектира лицето и очите на луѓето, како и нивната позиција и движењата на рацете, пренесува Klix.ba. Патентот претставува дрон со екран во централниот дел и четири пропелери, по еден во ...

Амазон со одлична идеја: Дроновите ќе слетуваат на камиони за да заштедат батерија

БркајРабота

Samsung создава дрон што ќе се управува со поглед!?

USB

Локално

4 поврзани вести »

Венецуела го возвраќа ударот: Лансира нафтена криптовалута

Кајгана - пред: 7 часа

Венецуела лансира сопствена криптовалута во обид да ги заобиколи строгите економски санкции наметнати од американската влада. „Петро“ е наменета да го зајакне разнишаното стопанство на земјата што страда од хиперинфлација и девалвација со години.

Криминалците киднапираат богаташи и бараат биткоини за откупнина

Телефони.мк

Милјардер го предупредува светот: Ова е најбрилијантната измама на сите времиња - не наседнувајте!

Сител

Репортер Република Република Денар +инфо USB Денар Факултети

45 поврзани вести »
Сцена »

Сека се скара со Брена поради Карлеуша

Убавина и Здравје - пред: 2 часа

Ништо чудно за естрадата да летаат искри на сите страни и колешките да не разговараат една со друга, па да се смират и да бидат во најголема љубов, за повторно да не се поднесуваат. Најтазе пример е заладување на односите меѓу Лепа Брена и Сека ...

По три и пол децении, Лепа Брена ја смени бојата на косата

Убавина и Здравје

После 35 години кариера ја променила бојата на косата: Лепа Брена каква што ја немате видено до сега (фото)

Сваштарник

Курир Репортер ЗаЗабава Пулс24 Сител Убавина и Здравје Убавина и Здравје Маркукуле

11 поврзани вести »

Турчин пред кафуле пали цигара - последна во животот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Вечер - пред: 2 часа

Построгите прописи за забрана на пушењето на јавни места ги тераат зависниците од никотин да си најдат свое место за цигара. Токму тоа го направи 42-годишниот Турчин, кој излезе пред кафулето во Караман во понеделникот, околу 18:30 по локално време.

Илија Димовски го крши законот за пушење

А1 On

Турчин искочи пред кафуле да запали цигара: Не ни помисли дека тоа ќе му биде последна! (Вознемирувачко видео)

Сваштарник

Репортер

4 поврзани вести »

Честитки: Аделина наскоро ќе стане мајка

Убавина и Здравје - пред: 3 часа

По склучувањето на граѓанскиот брак со познатиот адвокат Серјожа Марков во декември лани, популарната пејачка Аделина Тахири наскоро ќе стане и мајка. Имено, според написите во медиумите, таа и нејзиниот сопруг го очекуваат своето прво заедничко ...

Аделина Тахири ќе стане мајка

+инфо

Аделина Тахири е бремена

Репортер

Женски магазин Вечер

5 поврзани вести »

« Спорт

Фудбал, ЛШ: Манчестер Ј. се извлече во Севилја, пресврт на Шахтјор

Нова ТВ - пред: 2 часа

Шахтјор ја совлада Рома со пресврт во второто полувреме, а Севилја и Манчестер јунајтед завршија со почетниот резултат во вечерашните дуели во Лигата на шампиони со кои е заокружен првиот дел од осминафиналната фаза.

Ди Франческо: Видов две изданија на Рома, второто воопшто не ми се допадна

Gol.mk

Шахтјор со пресврт ја совлада Рома, Манчестер Јунајтед и Севилја одиграа реми без голови

Република

Gol.mk Спортклуб СуперСпорт 24Фудбал Спортски Дерби Sport 1 Оff.net

31 поврзани вести »

Де Геа херој на Манчестер јунајтед, Севиља може да жали што не победи (ВИДЕО)

МКД - пред: 4 часа

Севиља и Манчестер јунајтед одиграа 0-0 на првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, домаќините беа поблиску до водство, но англискиот тим го има одличниот Давид Де Геа. Мрежите мируваа во Севиља, но натпреварот беше динамичен имаше ...

На Мурињо преку глава му дојдоа прашања за Погба, па го гушна новинарот кој го праша за МекТоминеј! (ВИДЕО)

24Фудбал

Мурињо прегрна новинар затоа што му се допадна поставеното прашање (Видео)

Дерби

24Фудбал Gol.mk Екипа Спортклуб Gol.mk Gol.mk Екипа Дерби

49 поврзани вести »

Рамос објасни зошто не му дозволи на Бејл да го изведе пеналот против Леганес (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 3 часа

Серхио Рамос ја потврди победата на Реал Мадрид на Бутарке откако во 90. минута прецизно реализираше удар од белата точка Капитенот на „Кралевите“ не му дозволи на Герет Бејл да ја изведе најстрогата казна против Леганес.

Три гола за три бода за трето место на табелата, вториот тим на Реал рутински се справи со Леганес (ВИДЕО)

МКД

Реал по триумфот кај Леганес се проби на третото место

Нетпрес

СуперСпорт Дерби Спортски Спортски Локално Спортклуб Дерби Стандард

47 поврзани вести »
Магазин »

Дури 94 отсто од жените во Холивуд сексуално се злоставувани

Локално - пред: 6 часа

Истражувањето покажало дека дури 94 отсто од жените вработени во американската филмска индустрија доживеале сексуално вознемирување или напад, пренесе “The Guardian”. Во анкетата учествувале речиси 850 испитанички вработени во разни гранки на ...

94% од жените во Холивуд биле сексуално вознемирувани

Идивиди

94% од жените во Холивуд биле жртви на сексуално вознемирување

Стандард

Екран Кајгана +инфо Либертас Скопје24

8 поврзани вести »

„Бонд 25“ ќе го режира човекот што ги стокми ЛОИ во Лондон?

+инфо - пред: 11 часа

Извори за „Варајати“ ја потврдиле оваа информација, но се напоменува дека сè уште нема официјална потврда за ангажман на Бојл. Дени Бојл, режисерот што стои зад култни филмови како „Трејнспотинг“, „Плажата“ и „Милионер од гетото“, како и зад ...

Дени Бојл можен избор за режисер на „Бонд 25“

Локално

Дени Бојл е првиот избор за нов режисер на „James Bond“

Кајгана
3 поврзани вести »

3 причини поради кои мора да го гледате Black Panther

Идивиди - пред: 10 часа

Black Panther го направи невозможното. Успеа да застане во центарот на вниманието и со тоа го засени Avengers: Infinity War. По овој филм полуди целиот свет, а погледнете и зошто. Позитивна слика за Африка Сценаријата во кои Африка е претставен како ...

Часовник за суперхерои: Nixon x Black Panther Limited Edition

Точка

"Black Panther" ги сруши рекордите на Box Office со заработка од 201, 8 милиони долари, најпозитивни реакции од африканската публика!

Точка

Орбис

4 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Се што посакувам немам, се што имам полека го губам.
6ReTweets13Favorites·Details
Ќе одлета човек така со мислите...
Све му јебем, колку само малку ни требаше да бидеме среќни... https://t.co/BmCxKjCBNs
6ReTweets23Favorites·Details
Ако си нешо изнервиран од било каква причина и доаѓаш накај мене со помислата да ми се истуриш мене и да ми го ебеш расположението, биди свесен дека ќе бидеш пратен пет пати подалеку од три лепе пизде материне.
4ReTweets11Favorites·Details
@DanaDayMorgan @ABC Yep remind them what happened..Great job u washed out Sheriff
1ReTweets17Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Додека ние збориме за љубов, некој тоа го доживува.
59ReTweets132Favorites·Details
Да помогнеме за малиот Андреј од Кичево. Боледува од тешка болест.
НЛБ Банка на име
Андреј Трипуноски, 210-501718332351 депонент Тутунска Банка
или донирајте преку ВИП на 143 481 https://t.co/58bH1N6czi
51ReTweets19Favorites·Details
„Изврши си ја должноста што е пред тебе и ќе ти стане појасно што е следно што треба да правиш.“
53ReTweets82Favorites·Details
Раскол во СДС Велес, најголемите поддржувачи на шарените и на @Zoran_Zaev очи си извадија на социјалните мрежи!
Каква ли е атмосферата во комуњарскиот штаб? А бе вашите си плачат бе!
Остај тоа, луѓе ќе настраадаат! Пу!
@VenkoFilipce тоне ли бродот? Глувците бегаат! https://t.co/M4YqFS8OG5
58ReTweets75Favorites·Details
Дури и точката е ставена под знак прашалник.
29ReTweets63Favorites·Details
Видео

Утре и задутре

HITO во Скопје!

Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski

Saturday, Feb 24 at 23:00h - 06:00h Hosted by:

SUN Production

923 interested   373 going

Македонски Шлагери

Public Room

Friday, Feb 23 at 22:00h - 01:00h Hosted by:

Public Room

1K interested   139 going

Саем за венчавки "wedding weekend expo"

Hotel Aleksandar Palace

Friday, Feb 23 at 20:00h - Feb 25 at 19:00h Hosted by:

Во Бело

599 interested   325 going
На денешен ден ...
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001